Katarzyna Cichopek

Katarzyna Cichopek o dzieciach i Marcinie Hakielu

Katarzyna Cichopek to polska aktorka i prezenterka telewizyjna. W latach 2008-2022 była żoną tancerza Marcina Hakiela, z którym ma dwoje dzieci – Adama i Helenę. Urodziła się 7 października 1982 roku w Warszawie, w której obecnie mieszka.

Katarzyna Cichopek – edukacja

W pierwszych latach szkolnych uczęszczała do szkoły sportowej, w której trenowała gimnastykę artystyczną, jednak kontuzja kręgosłupa nie pozwoliła jej na kontynuację nauki. Jest absolwentką LXXV Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie, po którym rozpoczęła studia na kierunku psychologia stosunków międzykulturowych w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Tytuł magistra uzyskała w 2006 roku (obrona pracy o ruchu New Age).

Katarzyna Cichopek i aktorstwo

Od 12 roku życia uczęszczała na zajęcia w kółku teatralnym Haliny i Jana Machulskich, gdzie szkoliła swój aktorski warsztat. Po uzyskaniu uprawnień instruktora teatralnego postanowiła spróbować swoich sił w zawodzie, debiutując w 1997 roku w serialu "Boża Podszewka", gdzie zagrała Elżutkę.

Dużą popularność przyniósł jej serial "M jak miłość", w którym od 2000 roku wciela się w jedną z głównych postaci – Kingę Zduńską, żonę Piotra, granego przez Marcina Mroczka. Zagrała też gościnnie w innych serialach, m.in. "Daleko od noszy" (odc. 152), "Na dobre i na złe" (odc. 467), "Ojciec Mateusz" (odc. 223).

Katarzyna Cichopek i taniec

W 2005 roku wzięła udział w programie "Taniec z gwiazdami", w którym zwyciężyła. Tańczyła z Marcinem Hakielem, z którym weszła w związek w czasie trwania programu. Rok później otworzyli wspólnie szkołę tańca Hakiel – Akademia Tańca. W 2007 roku Cichopek reprezentowała Polskę na Konkursie Tańca Eurowizji, w którym zajęła czwarte miejsce.

Inna działalność medialna Katarzyny Cichopek

W 2008 roku wystąpiła w programie "Fort Boyard". Wystąpiła też w teledysku Libera i Natalii Szroeder "Wszystkiego na raz" z 2013 roku. W 2015 roku była prowadzącą programu "Twój Puls" na kanale TV Puls. Cztery lata później razem z mężem byli jurorami w programie "Czar par". Od 2020 roku współprowadzi program "Pytanie na śniadanie".

Katarzyna Cichopek – działalność charytatywna

Katarzyna Cichopek chętnie udziela się w kampaniach charytatywnych. W 2007 roku wzięła udział w sesji zdjęciowej do kalendarza, którego zakup miał wspierać Fundację Polsat. Dwa lata później wzięła udział w akcji "Wystarczy chcieć", w której namawiała do pomocy chorym osobom, w tym dzieciom. Brała także udział w kampanii "Dotykam = Wygrywam", której celem była popularyzacja samobadania piersi wśród Polek.

Związki i życie prywatne Katarzyny Cichopek

W 2005 roku na planie programu "Taniec z gwiazdami" poznała swojego przyszłego męża, Marcina Hakiela, który był jej partnerem tanecznym. Wzięli ślub 20 września 2008 roku w Zakopanem. Doczekali się dwójki dzieci – Adama, urodzonego w 2009 roku oraz Heleny, urodzonej w 2013 roku.

W marcu 2022 roku Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel ogłosili rozstanie, a w sierpniu tego samego roku sfinalizowali swój rozwód. Powodem rozejścia się miał być romans Cichopek z dziennikarzem i współprowadzącym Pytania na śniadanie, Maciejem Kurzajewskim. Para potwierdziła swój związek w październiku 2022 roku.

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA