Kuba Wojewódzki

"Kuba Wojewódzki". Majka Jeżowska i Oki w 13. odcinku

Kuba Wojewódzki to dziennikarz, publicysta i niezwykle barwna osobowość medialna. Jest związany ze stacją TVN od 2006 roku, gdzie prowadzi swój autorski talk-show z udziałem gwiazd. Kuba Wojewódzki jest jedną z najbarwniejszych postaci show-biznesu, poza ogromnym doświadczeniem dziennikarskim, słynie ze swoich licznych prowokacji medialnych.

Kuba Wojewódzki – wiek, życie prywatne, wykształcenie

Kuba Wojewódzki – właśc. Jakub Władysław Wojewódzki, urodził się w Koszalinie 2 sierpnia 1963 roku, niedługo będzie miał 60 lat. Jest synem prokuratora Bogusława Wojewódzkiego. Ma starszego brata Tomasza.

Kuba Wojewódzki dorastał w Warszawie, gdzie ukończył szkołę podstawową oraz XXVII Liceum Ogólnokształcące. Następnie Kuba Wojewódzki rozpoczął studia dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim i chociaż przez 9 lat posiadał status studenta tej uczelni, ostatecznie nie ukończył studiów.

Kuba Wojewódzki – kariera zawodowa

Już na studiach Kuba Wojewódzki stawiał swoje pierwsze kroki w zawodzie dziennikarza. Pracował jako redaktor „Magazynu muzycznego” oraz prowadził pierwsze audycje w Rozgłośni Harcerskiej i radiowej Trójce. Wszystko wskazywało na to, że jego kariera potoczy się w stronę dziennikarstwa muzycznego. Kuba Wojewódzki był nawet dyrektorem Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie. Pierwsze doświadczenia telewizyjne Kuby Wojewódzkiego również miały związek z muzyką – m.in. zasiadał jako juror w muzycznym talent-show.

W 2006 roku związał się zawodowo z telewizją TVN, gdzie poprowadził swój autorski talk-show „Kuba Wojewódzki”. Program Kuby Wojewódzkiego doczekał się od tamtego czasu aż 34 sezonów, a na słynnej kanapie u prowadzącego zasiadły setki gwiazd i osobistości ze świata kultury i sportu.

W latach 2008-2010 Kuba Wojewódzki był jurorem pierwszych trzech edycji programu „Mam Talent!”. W 2010 roku natomiast Wojewódzki zadebiutował na deskach teatru – w sztuce Woody’ego Allena wystawianej przez Teatr 6. Pietro.

W 2011 roku Kuba Wojewódzki ponownie pojawił się jako juror muzycznego talent-show TVN – „X Factor”. Program doczekał się 4 edycji, podczas których pierwsze kroki na scenie muzycznej stawiali Dawid Podsiadło, Michał Szpak, Ewelina Lisowska, Daria Zawiałow, czy Grzegorz Hyży.

W 2022 roku widzowie mogli zobaczyć Kubę Wojewódzkiego jako jednego z jurorów muzycznego show „Mask Singer”.

Kuba Wojewódzki – partnerka

Kuba Wojewódzki jest obecnie w związku z Anną Markowską – 31-letnią modelką, jedną z uczestniczek programu TVN – „Top model”.

Wcześniej, w latach 2003-2007, Kuba Wojewódzki był związany z aktorką Anną Muchą, zaś w latach 2013-2018 był w związku z modelką Renatą Kaczoruk.

Kuba Wojewódzki – Instagram

Kuba Wojewódzki jest osobą aktywną w mediach społecznościowych. Prowadzi swój profil na Instagramie – można znaleźć go jako @kuba_wojewodzki_official. Jest także aktywnym użytkownikiem TikToka.

Autor:Aleksandra Wolniewicz

Tajemnice produkcji #8 Kulisy programu "Kuba Wojewódzki". Wygląd studia, zakamarki, sekrety programu
Tajemnice produkcji #8 Kulisy programu "Kuba Wojewódzki". Wygląd studia, zakamarki, sekrety programu Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN