Olivier Janiak

Olivier Janiak

Olivier Janiak to prezenter telewizyjny i dziennikarz, który od ponad 22 lat z sukcesem prowadzi na antenie TVN magazyn kulturalno-rozrywkowy „Co Za Tydzień”. Od ponad 20 lat jest natomiast mężem modelki Karoliny Malinowskiej.

Olivier Janiak – wiek i lata młodości

Olivier Janiak urodził się 17 maja 1974 roku w Krotoszynie w województwie wielkopolskim. Prezenter świętował w tym roku swoje 49 urodziny. Olivier Janiak, znany jeszcze wówczas jako Piotr Michał Janiak, wychowywał się w Krotoszynie i tam też ukończył Liceum Ogólnokształcące im. H. Kołłątaja. Następnie Olivier Janiak studiował na Wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie Wrocławskim. Ukończył studia w 1998 roku.

Olivier Janiak – prawdziwe imię

Olivier Janiak w rzeczywistości nazywa się Piotr Michał Janiak. W jedym z wywiadów zdradził historię, która kryła się za przyjęciem nowego pseudonimu. Okazuje się, że imię Olivier nadała mu koleżanka z pracy. W czasach studenckich Janiak dorabiał we wrocławskim pubie, w którym pracowało kilku innych barmanów o imieniu Piotr.

“Było nas pięciu Piotrów i wszystkim się myliło. Moja koleżanka stwierdziła też, że to imię zbyt łagodnie i nie pasuje do mnie. Na mojej plakietce wpisała Olivier i wszyscy zaczęli tak na mnie mówić” – opowiadał kilka lat temu w programie "20m2" Łukasza Jakóbiaka.

Imię Olivier tak przypadło mu do gustu, że od początku swojej kariery medialnej występuje pod tym pseudonimem. Jak sam przyznał, miało to korzyści marketingowe, ponieważ Olivier to rzadko spotykane imię. Po upływie wielu lat, również bliscy zaczęli używać tego imienia zamiast jego prawdziwego. “Nawet moja mama nie mówi już na mnie Piotr” – dodał dziennikarz.

Olivier Janiak - kariera

Swoją karierę rozpoczął jako model w łódzkiej agencji „Moda Forte”. Z telewizją zaś związał się w 1999 roku, pracując w Biurze Reklamy TVN, a już dwa lata później został prowadzącym magazynu „Co Za Tydzień”. Poza działalnością telewizyjną, jest związany również z prasą – był redaktorem naczelnym kwartalnika „Elle Man”. Wcześniej to samo stanowisko piastował w magazynie „Maleman”.

Olivier Janiak często występuje jako konferansjer, prowadząc rozmaite gale i wydarzenia.

Olivier Janiak - Instagram

Jego dokonania na bieżąco można śledzić w sieci – Olivier Janiak prowadzi swój profil na Instagramie @olivierjaniak.

Olivier Janiak – prowadzący „Co Za Tydzień”

Olivier Janiak jest prowadzącym i współtwórcą „Co Za Tydzień” od samego początku powstania tego magazynu w 2001 roku. W cotygodniowym programie Olivier Janiak relacjonuje widzom najważniejsze wydarzenia ze świata kultury i rozrywki. „Co Za Tydzień” jest jednym z najdłużej nieprzerwanie emitowanych programów stacji TVN, a w lipcu 2021 swoją premierę miał 1000 odcinek cyklu.

Olivier Janiak – żona, dzieci

Olivier Janiak jest od ponad 20 lat mężem modelki Karoliny Malinowskiej. Para pobrała się w 2003 roku, a ceremonia odbyła się w romańskiej kaplicy w Tumie. Prezenter i modelka po raz pierwszy zetknęli się na planie programu „Co za tydzień”, gdzie relacjonowano pokaz mody Arkadiusa, podczas którego Malinowska była główną gwiazdą. Już w 3 miesiące po zapoznaniu para zdecydowała się powiedzieć sobie sakramentalne „tak”.

Olivier Janiak i jego żona Karolina Malinowska doczekali się wspólnie trzech synów – Fryderyka (ur. 2009), Christiana (ur. 2011) oraz Juliana (ur. 2013). To właśnie z nimi Olivier Janiak, jak sam przyznaje, najchętniej spędza swój wolny czas.

Olivier Janiak w programach TVN

Poza cotygodniowym udziałem w magazynie „Co Za Tydzień”, Olivier Janiak pojawia się także w innych programach stacji. W 2021 roku Olivier Janiak został prowadzącym telewizyjnego show „Power Couple” na antenie TVN. W programie tym w walce o zwycięstwo wspierał pary, wśród których znalazły się osoby znane z pierwszych stron gazet.

W latach 2005-2006 Olivier Janiak był jednym z prowadzących porannej audycji „Dzień Dobry TVN”. Występował tam w duecie z Magdą Mołek. Olivier Janiak jest również pomysłodawcą wakacyjnego cyklu „Projekt Plaża” oraz programu „Co Za Noc”.

Również widzowie kanału TVN Fabuła będą znali Oliviera Janiaka. W roli gospodarza programów, w których prowadził rozmowy z ludźmi sceny i ekranu, mogliśmy zobaczyć go w „Fabuluuz”, czy „Przerywniku Kulturalnym XXL”.

W 2005 roku, podczas pierwszej edycji programu TVN „Taniec z gwiazdami”, Olivier Janiak wspólnie Kamilą Kajak wytańczyli Kryształową Kulę, udowadniając tym samym swój talent do popisów na parkiecie.

Olivier Janiak ma na swoim koncie także gościnny udział w programach – np. u Kuby Wojewódzkiego, pojawił się „W roli głównej” u Magdy Mołek, w cyklu „Szymon Majewski Show” oraz był bohaterem odcinka specjalnego programu „Uwaga!” – „Kulisy sławy Oliviera Janiaka”.

Gościnnie pojawił się także w serialach:

  • „Teraz albo nigdy!”;
  • „Kochaj i tańcz”;
  • „BrzydUla”;
  • „Niania” .

Autor:Aleksandra Wolniewicz

Olivier Janiak o Warner Bros Discovery. Czym jest dla niego praca w tej firmie?
Olivier Janiak o Warner Bros Discovery. Czym jest dla niego praca w tej firmie? Olivier Janiak na urodzinach Warner Bros Discovery. Opowiedział o swojej pracy

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA