Tomasz Jakubiak

"MasterChef" - Tomasz Jakubiak

Tomasz Jakubiak to mistrz sztuki kulinarnej z przeszło 20-letnim stażem, autor książek i osobowość telewizyjna. Jest jurorem w programie „MasterChef Junior” od dwóch lat, a już jesienią dołączy on także do prowadzących „MasterChef”. 

Tomasz Jakubiak – wiek, lata młodości, początki kariery

Tomasz Jakubiak ma obecnie 40 lat – urodził się w 1984 roku w Chorzowie. Wraz z rodziną przeprowadzili się do Stolicy. Tomasz Jakubiak wychowywał się w śródmieściu Warszawy i już jako nastolatek wiedział, że swoją ścieżkę zawodową chce związać z gotowaniem. Jego pierwsza praca rozpoczęła się w jednej z prowadzonych przez Magdę Gessler restauracji, nad którą wtedy mieszkał wraz z rodzicami i siostrą. Kolejne kulinarne szlify pobierał od samego Kurta Schellera.

W wieku 20 lat trafił do Zielonej góry i to tutaj zaczęła się jego poważna kariera – przyjął posadę szefa kuchni w jednej z tamtejszych restauracji. Siedem lat później Tomasz Jakubiak trafił do „Dzień Dobry TVN”, gdzie rozpoczęła się jego przygoda z gotowaniem na ekranie.

Tomasz Jakubiak – kariera telewizyjna

Tomasz Jakubiak swoją największą rozpoznawalność zyskał w 2022 roku, kiedy dołączył do grona jurorów programu „MasterChef Junior”, zastępując na tym stanowisku Mateusza Gesslera. Tomasz Jakubiak jest związany z programem „MasterChef Junior” począwszy od siódmej edycji.

Pasja, ogromna energia i pozytywne nastawienie towarzyszące Tomaszowi Jakubiakowi spowodowały, że już jesienią dołączy on do jurorskiego składu także w programie „MasterChef”. Tomasz Jakubiak będzie jednym z jurorów dwunastej już edycji tego kulinarnego show.

Wcześniej Tomasz Jakubiak był związany między innymi z kanałem kulinarnym Food Network, gdzie poprowadził serię „Sztuka mięsa”. Program był emitowany również na antenie TVN Style.

Tomasz Jakubiak – partnerka, dzieci

Tomasz Jakubiak jest związany z Anastazją Mierosławską. Para ma razem syna Tomasza (ur. w 2020 roku) i na stałe mieszkają w niewielkiej nadbałtyckiej miejscowości.

Tomasz Jakubiak – przepisy

Przepisy Tomasza Jakubiaka można znaleźć w odcinkach jego programu „Sztuka mięsa”, dostępnych na platformie player.pl. W programie Tomasz Jakubiak prezentuje przepisy na mięsne potrawy.

Tomasz Jakubiak jest także autorem książek kulinarnych - „Jakubiak lokalnie” oraz „Z miłości do lokalności”.

Tomasz Jakubiak – restauracja

Tomasz Jakubiak nie prowadzi własnej restauracji, bo jak sam wyznał w Kulisach sławy programu „Uwaga!”, jest póki co, zbyt niebieskim ptakiem. Nie wyklucza jednak poprowadzenia własnego biznesu w przyszłości.

Tomasz Jakubiak – Instagram

Tomasz Jakubiak jest aktywny w mediach społecznościowych i prowadzi swój profil na Instagramie @tomasz_jakubiak. Chętnie dzieli się tam swoim życiem prywatnym i zawodowym. Prezentuje tam też swoje wybrane przepisy kulinarne, które można znaleźć także na jego oficjalnym kanale na YouTubie.

Autor:Aleksandra Wolniewicz

"Co Za Tydzień" na planie MasterChef Junior.
"Co Za Tydzień" na planie MasterChef Junior.

Źródło zdjęcia głównego: TVN