Anna Dymna o kolejnym Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. "Radość to najlepsze lekarstwo"

Anna Dymna o kolejnym Festiwalu Zaczarowanej Piosenki
Anna Dymna o kolejnym Festiwalu Zaczarowanej Piosenki
Źródło: MWMEDIA
Festiwal Zaczarowanej Piosenki organizowany z inicjatywy Anny Dymnej, to ważne kulturalne wydarzenie w Krakowie. Finałowy koncert 16. edycji pt. "Spotkajmy się z radością mimo wszystko" był dedykowany całej służbie zdrowia.

Festiwal Zaczarowanej Piosenki organizowany przez Annę Dymną, to jedno z bardziej radosnych i wzruszających świąt piosenki. Co się działo w Krakowie? Kto wystąpił podczas festiwalu?

16. edycja Festiwalu Zaczarowanej Piosenki – kto wystąpił?

Koncert "Spotkajmy się z radością – mimo wszystko" kończący 16. edycję Festiwalu Zaczarowanej Piosenki odbył się 13 czerwca w Hali ICE w Krakowie. Anna Dymna zaprosiła do udziału w imprezie nie tylko znane gwiazdy, ale także osoby, które pokonały własną słabość, chorobę lub niepełnosprawność, aby pomagać innym.

Gośćmi Anny Dymnej byli m.in. Michał Żychliński – poruszający się na wózku po wypadku na desce snowboardowej i Janusz Świtaj, który dziesięć lat temu publicznie błagał o prawo do godnej śmierci, ale teraz żyje pełnią życia, ukończył studia i jest praktykującym psychologiem.

Koncert uświetniły występy wybitnych wokalistów: Haliny Młynkovej, Sanah, Czesława Mozila, Wojciecha Cugowskiego, Mateusza Pospieszalskiego, Moniki Kuszyńskiej, Andrzeja Piasecznego i przyjaciół Fundacji Anny Dymnej oraz finalistów i laureatów Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. Wydarzenie otworzył Mateusz Ziółko, który wspólnie z finalistami 16 edycji Festiwalu, wykonał piosenkę przygotowaną specjalnie na tę okazję przez Jacka Cygana.

Anna Dymna o Festiwalu Zaczarowanej Piosenki

O kolejnym Festiwalu Zaczarowanej Piosenki opowiedziała jego inicjatorka Anna Dymna.

- Stworzyliśmy przez te lata taką rodzinę. To są i wokaliści z niepełnosprawnościami i gwiazdy. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że spotkanie z drugim człowiekiem to już jest radość. Ja to wiem. Jak się z kimś spotykam, to dostaję takiej energii, że wiem, że wszystko się da zrobić. Jak masz takich przyjaciół jak tutaj - tych na wózkach, którzy chodzą po górach tych, którzy są sparaliżowani, nie oddychają, a sami kończą studia, to oni uświadamiają niezwykłą rzecz. Radość trzeba znaleźć w sobie, bo mamy tysiąc powodów do radości i życzliwości i uśmiechu. To jest najlepsze lekarstwo, którego niestety nie można na receptę nikomu przepisać - powiedziała w programie "Co Za Tydzień" Anna Dymna.

Na nagraniu widzimy także inne gwiazdy takie jak Mateusz Damięcki, Andrzej Piaseczny i Irena Santor. Co powiedzieli? Zobacz wideo:

f2c508a7-3785-48fa-a9de-42d599ebd874-480p
Co Za Tydzień: Anna Dymna o kolejnym Festiwalu Zaczarowanej Piosenki

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości