Materiał promocyjny

Czarna Góra Resort w Projekcie Zima. Jak wygląda i czym wyróżnia się jedno z ulubionych miejsc Polaków?

Resort "Czarna góra" w "Projekcie Zima"
"Co za Tydzień" w ramach Projektu Zima rozpoczęło podróż od odwiedzenia Dolnego Śląska. Pierwszym przystankiem był jeden z najnowocześniejszych ośrodków narciarskich w Masywie Śnieżnika - Czarna Góra Resort. Kurort co roku przyciąga turystów z całej Polski. Nowoczesne kolejki górskie, profesjonalne trasy narciarskie i bogata infrastruktura sprawiają, że nie sposób się tu nudzić. 

Kamery "Co za Tydzień" odwiedziły Czarną Górę Resort, gdzie bacznie przyglądały się poczynaniom turystów i narciarzy. Moc atrakcji, jedne z najlepszych tras w Polsce i niemal nieskazitelnie czyste powietrze powodują, że Dolny Śląsk staje się ulubionym miejscem wypoczynkowym Polaków. 

Czarna Góra Resort w Projekt Zima

Czarna Góra Resort to pierwszy przystanek tegorocznego Projektu Zima. Na początek zadbaliśmy o ruch. Odwiedzający kurort mogli skorzystać bowiem z lekcji nordic walking, czyli aktywności, którą pokochali Polacy. 

- Nordic walking to jest aktywność dla wszystkich. Starsi, młodsi, uczniowie polubili ten sport. Nordic walking pozwala odciążyć stawy biodrowe, kolanowe. Pozwala zaangażować do 90% mięśni, jest tani, łatwy i dla wszystkich - powiedziała Paulina Ruta z Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking. 

Jak wygląda codzienność w Czarna Góra Resort? Okazuje się, że na turystów, narciarzy i wszystkich zainteresowanych aktywnym spędzeniem czasu czeka moc atrakcji. 

- Naszym celem jest skupiać w ośrodku wszystko kompleksowo i centralnie. Żeby od rana do wieczora były atrakcje, usługi dodatkowe, czynne koleje i nocne jazdy w atrakcyjnej, muzycznej odsłonie. Staramy się, by móc dobrze bawić się u nas od rana do wieczora - powiedziała w rozmowie z "Co za Tydzień" Barbara Winckiewicz, dyrektor ds. marketingu Czarna Góra Resort. 

Co ciekawe, położenie Czarna Góra Resort sprawia, że oprócz ciekawych aktywności, goście mogą odetchnąć pełną piersią. Wszystko dzięki usytuowaniu powyżej punktu inwersji powietrza oraz zastosowaniu nowoczesnych technologii. 

- Zarówno ośrodek narciarski, jak i hotele oraz restauracje należące do Czarna Góra Resort usytuowane zostały tak, aby znajdować się powyżej punktu inwersji powietrza, dzięki temu wszystkie zanieczyszczenia zostają niżej. Co więcej, w trakcie budowy Resortu przyświecała nam myśl o zrównoważonym rozwoju. Dlatego wszystkie obiekty wybudowane zostały w technologii nieemisyjnej. Działamy w oparciu o energię elektryczną i gazową oraz pompy ciepła. To wszystko sprawia, że powietrze jest tu czystsze niż w większości kurortów uzdrowiskowych, o miastach nawet nie wspominając - czytamy na stronie www.czarnagora.pl. 

Projekt Zima 2023 - Czarna Góra Resort 

O dobrą zabawę zadbaliśmy także w naszym zimowym  miasteczku. Były animacje, konkursy i muzyczne gwiazdy. W Czarnej Górze Resort publiczność rozgrzała Ewelina Lisowska, która także korzystała z uroków zimy na Dolnym Śląsku. 

- Kocham zimę za zimowe herbatki i za jazdę na snowboardzie. Staram się wykorzystać śnieg, kiedy tylko spadnie. To jest mój drugi sezon, od kiedy próbuję ogarnąć jazdę i zmieniam strony, boję się prędkości. Nie ukrywam, jest to dla mnie wyczyn, jeśli chodzi o moją psychikę. Chcę przełamać wszystkie lęki i strach przed prędkością - powiedziała wokalistka w rozmowie z "Co za Tydzień". 

Źródło zdjęcia głównego: "Co za Tydzień"

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości