Wydarzenia

Film "Fucking Bornholm" walczy o główną nagrodę na Festiwalu Filmowym w Karlowych Warach

Wydarzenia

Autor:
Kamila
Jamrożek
"Fucking Bornholm" - obsada. Maciej Stuhr i Agnieszka Grochowska

Ogromny sukces filmu "Fucking Bornholm" Anny Kazejak. Produkcja znalazła się w Konkursie Głównym Crystal Globe Competition Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Karlowych Warach jest uważany za jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń filmowych w Europie Środkowo–Wschodniej. Film "Fucking Bornholm" znalazł się w Konkursie Głównym festiwalu. To ogromne wyróżnienie dla polskiej produkcji.

Film "Fucking Bornholm" na Festiwalu Filmowym w Karlowych Warach

Festiwal Filmowy w Karlowych Warach to jeden z najstarszych festiwali filmowych posiadających kategorię A, obok m.in. wydarzeń w Cannes, Berlinie, Wenecji czy San Sebastian. Każdego roku najlepszy film Konkursu Głównego jest nagradzany statuetką Kryształowego Globu.

Film Anny Kazejak "Fucking Bornholm" ma szansę zgarnąć statuetkę. Był on prezentowany podczas krakowskiego festiwalu Mastercard OFF Camera. Udział w festiwalu w Karlowych Warach jest początkiem międzynarodowej ścieżki filmu. W Konkursie Głównym Crystal Globe Competition wśród 12 produkcji są jeszcze m.in. czesko-polska koprodukcja "Borders of Love" (reż. Tomasz Wiński) oraz czesko-słowacko-polski film "The Word" (reż. Beata Parkanova, koproducent Kijora Film), do którego część zdjęć została zrealizowana nad Morzem Bałtyckim.

Premiera filmu "Fucking Bornholm"
Premiera filmu "Fucking Bornholm" Źródło: Co Za Tydzień

"Fucking Bornholm" - o czym jest film? Twórcy

Film "Fucking Bornholm" opowiada o dwóch parach: małżeństwie z długim stażem i nowym związku z Tindera. Razem wybierają się na tradycyjny, majówkowy wyjazd. Od lat spędzają go na duńskiej wyspie Bornholm. Sielankę burzy incydent między dziećmi. Wywołuje on falę kryzysu w ich relacjach. Okazuje się, że każda z par żyje tylko pozorami szczęścia.

Zobacz zwiastun filmu:

Producentem filmu jest Friends With Benefits Studio. Koproducentami TVN Grupa Discovery, Zachodniopomorski Fundusz Filmowy oraz Empik Go. Film powstał na podstawie słuchowiska Empik Go. Dystrybucja w Polsce: Next Film.

Twórcy:

  • Reżyseria: Anna Kazejak
  • Scenariusz: Filip Kasperaszek, Anna Kazejak
  • Producent: Marta Lewandowska
  • Produkcja: Friends With Benefits Studio
  • Zdjęcia: Jakub Stolecki
  • Scenografia: Katarzyna Sobańska & Marcel Sławiński
  • Kostiumy: Dorota Roqueplo
  • Koproducenci: TVN Grupa Discovery, Empik Go, Zachodniopomorski Fundusz Filmowy
  • Dystrybucja w Polsce: Next Film

Film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

"Fucking Bornholm" Plakat
"Fucking Bornholm". Plakat Źródło: Mat. prasowe

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Karlowych Warach - kiedy się odbędzie?

56. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach odbędzie się w dniach 1-9 lipca br.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Mat. prasowe

Pozostałe wiadomości