Karolina Pisarek-Salla opowiedziała o hicie tego lata - stand up paddle boardingu

Projekt Plaża Dziwnów. Karolina Pisarek-Salla o popularności stand up paddle boarding

Ekipa programu "Co za Tydzień" odwiedziła Dziwnów, który został ogólnopolską stolicą sportu. To tutaj co roku odbywa się Festiwal Gwiazd Sportu. Tegoroczna edycja zbliża się wielkimi krokami. Tymczasem do Dziwnowa zawitał "Projekt Plaża", podczas którego stand firmy Sportano odwiedziła Karolina Pisarek-Salla.

Dziwnów to stolica sportów wodnych i aktywnego wypoczynku. Kurort - położony u ujścia rzeki Dziwny przyciąga mnóstwo wczasowiczów i sportowców. Ekipa programu "Co za Tydzień" w miasteczku Projektu Plaża spotkała dwukrotnego mistrza olimpijskiego Tomasza Kucharskiego, bo w tym czasie odbywały się tu regaty wioślarskie. Ponadto do standu firmy Sportano zawitała Karolina Pisarek, która opowiada o nowym sporcie wodnym.

Projekt Plaża. Karolina Pisarek-Salla o stand up paddle boarding

W tym roku w nadmorskich kurortach prym wiedzie stand up paddle boarding, czyli sport wodny polegający na utrzymywaniu równowagi na desce surfingowej, jednak w tym przypadku nie napędzają nas fale a wiosło. Ponadto na stand up paddle board, jak sama nazwa wskazuje, jest się zawsze w pozycji stojącej. O tym, dlaczego ta dyscyplina zyskała taką popularność opowiada Karolina Pisarek-Salla, która odwiedziła strefę Sportano w Dziwnowie.

- Przede wszystkim jest bardzo łatwo dostępna. Gdziekolwiek nie pojedziemy na wakacje, możemy zauważyć, że są stoiska. Ja miałam już okazję kilka razy spróbować właśnie supa i za każdym razem gdzieś tam dobrze mi to wychodziło i świetnie się bawiłam. Fajne jest w tym sporcie również to, że jest on teraz jednym z najmodniejszych. W zeszłym tygodniu również Anna Lewandowska dodała zdjęcie, że pływa na supie - mówi modelka.

Stand up paddle boarding ma wiele zalet. Swoich sił na desce może spróbować każdy, niezależnie od wieku czy sprawności. Jak się okazuje, sport ten dobrze aktywuje stawy i coraz częściej jest wykorzystywany w trakcie rehabilitacji. Chcesz spróbować tej popularnej dyscypliny? O tym, jak wybrać pierwszą deskę dowiecie się z poniższego materiału. Rad udziela ekspert Sportano, Przemysław Kowalski.

Projekt Plaża Dziwnów. Karolina Pisarek-Salla o popularności stand up paddle boarding
Projekt Plaża Dziwnów. Tomasz Kucharski o regatach wioślarskich

Tomasz Kucharski o Festiwalu Gwiazd Sportu w Dziwnowie

Tomasz Kucharski jest polskim wioślarzem, który pięciokrotnie stawał na najwyższym miejscu podium w mistrzastach świata, a także dwukrotnie sięgnął po medal na igrzyskach olimpijskich. Sportowiec odwiedził Dziwnów, by sprawdzić się w regatach, organizowanych na morzu.

- Do tej pory nie miałem okazji na takich falach się pościgać, więc jest to wyzwanie i wcale się tutaj nie czuję jakimś pewniakiem, wręcz przeciwnie - zdradza.

W finale mistrz musiał ustąpić innemu zawodnikowi. Niemniej jego gwiazda nie gaśnie. Tomasz Kucharski opowiada również o Festiwalu Gwiazd Sportu, który od przeszło 20 lat organizowany jest właśnie w Dziwnowie. W tym roku jubileuszowa edycja odbędzie się w dniach 11-13 sierpnia.

- Wyjątkowa impreza, dlatego, że spotykają się nie tylko olimpijczycy, jak na piknikach olimpijskich, ale właściwie całe spektrum mistrzów sportu. I to jest fantastyczne, że po części możemy spotkać się ze sobą, powspominać fajne ciekawe czasy albo usłyszeć takie historie, których nie da się powiedzieć publicznie - żartuje Tomasz Kucharski.

W tym roku w Alei Gwiazd Sportu repliki swoich medali odsłonią Maja Włoszczowska i Dawid Kubacki.

Źródło zdjęcia głównego: "Co za Tydzień"

Pozostałe wiadomości