Materiał promocyjny

Międzynarodowe Targi Poznańskie świętowały 100 lat istnienia. Co działo się na gali?

Międzynarodowe Targi Poznańskie świętowały 100 lat istnienia. Co działo się na gali?
Międzynarodowe Targi Poznańskie w tym roku świętują swój jubileusz 100-lecia istnienia. Z tej okazji w Poznaniu odbyła się uroczysta gala, którą uświetniły pokazy taneczne. Na tym wyjątkowym wydarzeniu nie mogło też zabraknąć kamer programu "Co Za Tydzień".

Międzynarodowe Targi Poznańskie w tym roku świętowały 100-lecie istnienia. Jedno z najstarszych wydarzeń w naszym kraju o charakterze przemysłowym przyciągnęło setki gości, którzy uświetnili swoją obecnością wielką, jubileuszową galę. Podczas ubiegłego weekendu na scenie i Poznań Congress Center zaprezentowały się największe gwiazdy polskiej i europejskiej kultury, co też zarejestrowały kamery programu "Co Za Tydzień".

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB

Międzynarodowe Targi Poznańskie mają już 100 lat

Na wydarzeniu obecny był prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich, który podkreślił, że działalność jego firmy już dawno wyszła poza obręby miasta i ciągle się rozwija.

- Dziś Grupa MTP to największy organizator targów, kongresów, eventów i mega eventów w Europie środkowowschodniej i wschodniej. To agencje marketingowe, to outdoor, to dwie, trzy spółki zależne, nowy adres w Warszawie, World Trace Center w Poznaniu, a także Targi Lublin w Lublinie - wyliczał Tomasz Kobierski, prezes MTP.

Prezes grupy podkreślił, że MTP jest znana na mapie całego kontynentu.

- To najbardziej kompleksowa firma, która realizuje eventy w tej części Europy - dodał.

Przez wiele lat Międzynarodowe Targi Poznańskie były oknem na świat dla milionów Polaków, namiastką podróży w niedostępne powszechnie miejsca. To właśnie w tym miejscu po raz pierwszy zawsze pokazywano zdobycze polskiej myśli technicznej.

- To tutaj były prezentacje prototypu Syrenki, pierwszego komputera osobistego w Polsce, pierwszego telewizora i wielu, wielu innych produktów, które Polska zobaczyła właśnie na terenie Targów Poznańskich - tłumaczył Tomasz Kobierski.

Wielką, jubileuszową galę MTP uświetniły występy znanych artystów

W przyszłości teren Międzynarodowych Targów Poznańskich stanie się otwartą, ekologiczną przestrzenią z mikroparkami i zieloną rzeką. Kolejne realizacje mają być wydarzeniami na światowym poziomie.

- Nie wyobrażaliśmy sobie inaczej tego jubileuszu niż tak, by razem z nami świętowali poznańscy artyści. Począwszy od bardzo młodych artystów tak jak Hubert Tas i jego zespół jazzowo-smyczkowy, do jednych z najjaśniejszych gwiazd poznańskiej sceny. Zaprosiliśmy panią Małgorzatę Ostrowską z zespołem, a wisienką na torcie będzie francuski choreograf Sadeck Waff - mówiła Karolina Niementkowska, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej MTP.

Światowej sławy tancerz i choreograf stworzył oprawę zapowiadającą Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Współpracował ze znanymi markami modowymi, a w Poznaniu zaprosił do pomocy ponad 60 tancerzy.

- W tej choreografii moją inspiracją były chmury ptaków. Chciałem połączyć to w pewnego rodzaju układ choreograficzny z tancerzami. To specjalna choreografia przygotowana na to wydarzenie. Postanowiłem napisać coś za pomocą ramion. Są to litery MTP, a potem liczba 100 - tłumaczył Sadeck Waff.

Relację z jubileuszowej gali możecie obejrzeć w materiale wideo na górze strony.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Źródło zdjęcia głównego: Screen TVN

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości