Artur Rojek organizuje OFF Festival w Katowicach. "Odbiorca będzie zaskakiwany"

Artur Rojek w rozmowie z Oliwierem Janiakiem o OFF Festiwalu
Artur Rojek w rozmowie z Oliwierem Janiakiem o OFF Festiwalu
Źródło: "Co Za Tydzień"
OFF Festival Katowice 2022 to kolejna muzyczna uczta, na którą warto czekać. Miłośników letnich brzmień zapraszamy do Katowic. Zagrają polscy i zagraniczni artyści. Przed Wami rozmowa Oliviera Janiaka z Arturem Rojkiem — założycielem i dyrektorem artystycznym festiwalu. Posłuchajcie, w jakim klimacie wokalista wyobraża sobie tegoroczną imprezę festiwalową.

Pierwszą edycję OFF Festivalu zorganizowano w 2006 roku. Wtedy to Artur Rojek wraz z żoną Anną połączyli siły i stworzyli nowe muzyczne wydarzenie w Mysłowicach, czyli rodzinnym mieście wokalisty. "Mieszanie gatunków, gwałtowne zmiany epok i brzmień? Robimy to. Łamanie schematów, wyznaczanie trendów? Proszę bardzo" - napisał Artur Rojek na stronie internetowej wydarzenia.

OFF Festival w Katowicach. Artur Rojek o specyfice wydarzenia

Gdy Artur Rojek organizował pierwszą edycję festiwalu, nie wiedział, z czym się będzie mierzył. Jednak najważniejsza była muzyka. Przyszło 10 tysięcy widzów. W rozmowie z Oliwierem Janiakiem wokalista zespołu Myslovitz opowiedział o przygotowaniach do tegorocznego wydarzenia. Wyjaśnił, że współorganizuje ten festiwal tak, jakby chciał go sobie wyobrazić z perspektywy uczestnika.

- Staram się każdego roku wybrać takich wykonawców, którzy ułożą na tym festiwalu fajną drogę do przejścia od jednego do drugiego gatunku [...] Odbiorca festiwalu to jest człowiek, który jest otwarty na poszukiwania, jest przygotowany na to, że co chwilę będzie czymś zaskakiwany — zapewnił Artur Rojek.

Muzyk przeszedł długą drogę jako pomysłodawca i organizator. Z pokorą przyznał, że stara się zapewnić odbiorcom jak najlepsze wydarzenie.

- Zdaję sobie sprawę, że nie jestem dzisiaj Alfą i Omegą i nie wiem na temat muzyki wszystkiego, staram się robić swoje, patrzę na te przedsięwzięcia, które stoją za mną w sposób osobliwy i odnoszę się do tego, wykorzystując swoją wiedzę i swoje doświadczenie. Staram się ze wszelkich sił zachęcić do tego ludzi, by podążyli za mną — wyznał w rozmowie.

Artur Rojek podkreślił, że OFF Festival to nie tylko muzyczne wrażenia, ale i obcowanie z różnymi ludźmi. Kim są uczestnicy festiwalu?

- To są ludzie, którzy bardzo szanują ten czas, są otwarci na innych. Jest to taka wspólnotowa ekipa, wspólnotowy charakter przedsięwzięcia. Myślę, że ta atmosfera jest równie ważna, jak nie najważniejsza — podsumował.

Przeczytaj więcej o festiwalu i jego artystach w drugiej części artykułu.

Artur Rojek o artystach i organizacji OFF Festiwalu
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

OFF Festival Katowcie. Termin, miejsce, artyści,

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Festiwal odbędzie się w dniach od 5 do 7 sierpnia 2022 w Dolinie Trzech Stawów. Sprawdźcie poniżej, na jakie koncerty możecie liczyć.

5.08.2022 (piątek)

Wystąpią: Mura Masa, Ride, Bikini Kill, DIIV, ROMY, Alyona Alyona, Pi'erre Bourne, Altın Gün, Q, Prospa, Erika de Casier, Makaya McCraven, Squid i inni…

6.08.2022 (sobota)

Wystąpią: Iggy Pop, Kacperczyk, Molchat Doma, Dry Cleaning, Myd (LIVE BAND), Arooj Aftab, Sofia Kourtesis, Ela Minus, Mdou Moctar, The Armed, Jaubi, Lex Amor, Duchy i inni…

7.08.2022 (niedziela)

Wystąpią: Central Cee, Metronomy, Bedoes, Papa Dance „Poniżej krytyki”, WaluśKraksaKryzys gra “MiłyMłodyCzłowiek”, DJ Seinfeld presents Mirrors: Live, Natalie Bergman, Yard Act, Shygirl, Crows i inni.

Szczegóły, bilety i pozostałe informacje TUTAJ.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło: "Co Za Tydzień"

Źródło zdjęcia głównego: "Co Za Tydzień"

podziel się:

Pozostałe wiadomości