Urszula Dudziak kończy w tym roku 80 lat. Nie rezygnuje z muzycznej kariery

Urszula Dudziak
Urszula Dudziak
Źródło: MWMEDIA
Urszula Dudziak jest niekwestionowaną gwiazdą polskiej sceny muzycznej. Artystka kończy w tym roku 80 lat i z tej okazji przygotowała dla fanów niezwykły cykl koncertów. Kamery "Co za Tydzień" gościły na jednym z nich.

Urszula Dudziak swoją karierę zaczęła jeszcze pod koniec lat 50. Wokalistka nieprzerwanie koncertuje po świecie, a tym razem przygotowała dla swoich fanów coś specjalnego. W Bielskim centrum kultury kamery "Co za Tydzień" spotkały Urszulę Dudziak.

Zobacz materiał wideo:

Urszula Dudziak o koncertach z okazji 80 urodzin
Urszula Dudziak o koncertach z okazji 80 urodzin

Urszula Dudziak w cyklu koncertów

Artystka o wybitnych możliwościach wokalnych jest uwielbiana także za dystans i poczucie humoru.

- To jest rok, na który czekałam 80 lat, bo w tym roku będę miała osiemdziesiątkę. Moje trasy w tym roku 80 lat dookoła świata, czyli będą dziesiątki koncertów "The Best of Urszula Dudziak". Nie mogę się już doczekać, jestem pełna energii, zapału, pasji i wydaje mi się, że wezmę publiczność tam, gdzie jeszcze nie była — powiedziała artystka.

Urodzona w Bielsku-Białej światowej sławy artystka artysta jazzowa otwarcie mówi, że swój wiek nosi jak koronę. Urszula Dudziak walczy ze stereotypami i przekonuje, że w każdym wieku można czerpać z życia garściami.

- Ja po prostu kocham życie, cały czas się rozglądam, cały czas wszystko obserwuję, wszystko mnie inspiruje. Ja się czuję rewelacyjnie i chcę powiedzieć wszystkim kobietom, że wszystko jest w naszej głowie. Jeżeli kontrolujemy, co myślimy, to wtedy nas tylko spotykają fajne rzeczy, a jeżeli nas coś złego spotka, to z takim nastawieniem, jakie ja mam, to bardzo łatwo przeskoczyć najwyższe góry - dodała.

Anna Maria Jopek pomaga szkole muzycznej w Afryce

Urszula Dudziak razem z innymi artystami jazzowymi związanymi z Bielską Zadymką Jazzową zaśpiewała w koncercie charytatywnym, na rzecz pierwszej szkoły muzycznej w ogarniętej wojną od blisko 10 lat Republice Środkowoafrykańskiej.

Anna Maria Jopek wystąpiła podczas koncertu z jednym uczniem z tej szkoły. 15-letnim perkusistą Hipolitem Balee.

- Jestem tak szczęśliwa, że możemy tu grać, że są tu tak cudowni ludzie, którzy mają tak wielkie serce i chcą być w tej sprawie. Wszyscy my, którzy kochamy muzykę i dzieci wiemy to jedno, że dzisiaj ci, którzy żyją w dostatnim świecie, mogą coś dać swoim młodszym kolegom, muzykom, którzy są w potrzebie i po to jest ten wieczór - powiedziała artystka.

Prowadzona przez polskiego misjonarza African Music School nie tylko pomaga dzieciom rozwijać muzyczne talenty, ale jest także dla nich miejscem, gdzie mogą czuć się bezpiecznie, lub zjeść obiad. Podczas koncertu zebrano dla tej szkoły ponad 80 tys. zł.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości