"Na twoim miejscu" - reżyser i aktorzy o sukcesie filmu. "To ciepłe, zabawne kino z przesłaniem"

Autor:
Kamila
Jamrożek
"Na twoim miejscu". Olivier Janiak rozmawiał z aktorami podczas premiery

Film "Na twoim miejscu" bije w kinach rekordy oglądalności. Jest jeszcze szansa, aby obejrzeć go na dużym ekranie. Niezdecydowanych na pewno przekonają wypowiedzi aktorów, którzy zagrali w produkcji. Olivier Janiak z ekipą programu "Co Za Tydzień" dowiedzieli się, co wynieśli oni z planu.

W jednym z warszawskich kin uroczystą premierę miał film "Na twoim miejscu". Jest to zabawna i mądra komedia, która daje nadzieję, że otwartość i szczera rozmowa może naprawić niejedną relację. Ekipa programu "Co Za Tydzień" z Olivierem Janiakiem na czele była obecna na wydarzeniu i rozmawiała z aktorami i twórcami, którzy stoją za projektem. Dlaczego "Na twoim miejscu" jest pozycją, której w kinach nie można ominąć?

"Na twoim miejscu" – Paulina Gałązka i Miron Jagniewski w rolach głównych

Film "Na twoim miejscu" jest chwalony za świetne aktorskie kreacje i oryginalność opowiadanej historii. Kasia i Krzysiek pewnego dnia mogą z innej perspektywy przekonać się, na czym polegają obowiązki i uczucia drugiej strony. Miron Jagniewski, który gra główną postać, musiał wcielić się w rolę mężczyzny, który na chwilę staje się kobietą.

[...] Wydaje mi się, że jestem lepszym mężczyzną niż kobietą. Przede wszystkim dziękuję za to, że nie jestem kobietą.

W filmie dzieje się coś spektakularnego - nagle Krzysztof budzi się w ciele Kasi a Kasia w ciele Krzysztofa. Chyba każdy chciałby chociaż raz w życiu znaleźć się w skórze płci przeciwnej. Jednak bohaterowie początkowo nie są szczęśliwi. Wkrótce jednak przekonują się, że zamiana może mieć pozytywne skutki.

Ta zamiana ciał jest jakimś takim pretekstem do tego, żeby pokazać konflikt między bohaterami i to jak się z tego konfliktu wychodzi. Tak naprawdę chyba nie ma innej drogi niż empatia i próba zrozumienia drugiego człowieka i wydaje mi się, że to w tym filmie wybrzmiewa. Ta zamiana ciał jest dla naszych bohaterów darem. Rzeczywiście mogą wejść w czyjeś buty [...] i to tak naprawdę ratuje ich związek

Miron Jagniewski i Paulina Gałązka zagrali główne role w filmie "Na twoim miejscu"
Miron Jagniewski i Paulina Gałązka zagrali główne role w filmie "Na twoim miejscu" Miron Jagniewski i Paulina Gałązka zagrali główne role w filmie "Na twoim miejscu" Źródło: mwmedia

Paulina Gałązka w rozmowie z Olivierem Janiakiem podkreśliła, że film może pomóc widzom spojrzeć inaczej na ich relacje. Ona sama starała się przenieść to, co wyniosła z planu na swój związek. Dzięki przyjęciu perspektywy drugiej osoby otwieramy się na jej potrzeby i możemy lepiej ją zrozumieć.

Mogę powiedzieć, że rzeczywiście stałam się lepszą partnerką, bo dowiedziałam się, że chociaż uważam się za osobę otwartą i tolerancyjną, to mam pewne osądy na temat mężczyzn, które są krzywdzące. Wynika to ze zwykłego takiego schematyzowania życia. Praca nad filmem była bardzo ważna i przebiegała w takiej solidarności i otwarciu serca wzajemnego między nami -partnerami aktorskimi. Szczęśliwie trafiła się taka dwójka osób, która potrafi grać do jednej bramki

"Na twoim miejscu" od 6 stycznia można oglądać w kinach w całej Polsce. Dlaczego warto zobaczyć film o zabawnych perypetiach młodego małżeństwa?

Warto pójść do kina, jeżeli ktokolwiek z nas potrzebuje chwili oderwania od rzeczywistości i trochę ciepłego, zabawnego kina, ale z przesłaniem i każdy z nas, kto jest w jakiejś relacji, ma kogoś bliskiego, kogoś na kim mu zależy to na pewno odnajdzie w tym filmie coś dla siebie

"Na twoim miejscu" – Paulina Gałązka i Miron Jagniewski w rolach głównych
"Na twoim miejscu" – Paulina Gałązka i Miron Jagniewski w rolach głównych Źródło: "Co Za Tydzień"

"Na twoim miejscu" – Antonio Galdamez o pracy nad filmem

Choć głównym motywem filmu jest zamiana ciał, to jest ona tak naprawdę jedynie pretekstem, aby opowiedzieć o międzyludzkich relacjach, o tym, że trzeba czasem spróbować wejść w buty partnera czy partnerki, żeby być lepszą wersją siebie. Jaki jest przepis na tak udany film?

Atmosfera na planie była bardzo dobra. Nie mam porównania, bo jestem debiutantem, ale takie dochodziły do mnie głosy. Kiedy zacząłem czytać scenariusz, to tak naprawdę ujęły mnie w nim dwie rzeczy. Po pierwsze zamiana ciał, czyli topos, który się pojawia wielokrotnie i całe wyzwanie polega na tym, żeby inaczej pokazać sens tej przemiany. A po drugie, że dzięki temu można też powiedzieć coś poważnego w komedii. Uważam, że dobra komedia musi stać obiema nogami na jakimś bardzo poważnym gruncie

Magdalena Lamparska bardzo chwaliła pracę z reżyserem Antoniem Galdamezem. W rozmowie z Olivierem Janiakiem wyjaśniła, że jego charyzma, poczucie humoru, zaangażowanie i czujność na niuanse usprawniły pracę na planie.

Paulina i Miron zrobili super robotę, oglądałam ich z wielką przyjemnością i powiem szczerze, że byłam zaskoczona, że jednocześnie bawią, ale i wzruszają, nie przekroczyli tej bardzo łatwej granicy do przekroczenia, żeby to było karykaturalne. Naprawdę uważam, że są świetni, zachęcamy więc by wybrać się do kina 

"Na twoim miejscu" – Antonio Galdamez o pracy nad filmem
"Na twoim miejscu" – Antonio Galdamez o pracy nad filmem Źródło: "Co Za Tydzień"

Efekty pracy twórców filmu "Na twoim miejscu" docenili widzowie, tłumnie idąc do kin. W ciągu pierwszych dni od premiery na twoim miejscu obejrzało ponad 100 tysięcy osób. Tych, którzy jeszcze go nie widzieli, zapraszamy na seans!

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości