Robert Pattinson zrobi remake horroru polskiego reżysera? Biją się o niego największe wytwórnie

Robert Pattinson
Robert Pattinson
Źródło: Getty Images
Robert Pattinson to aktor znany z serii filmów "Zmierzch" czy "Batmana". Gwiazdor wkroczył w świat produkcji filmowej, próbując swoich sił jako producent wykonawczy filmu "Twój na zawsze", w którym również zagrał główną rolę. Teraz aktor podjął się jeszcze ambitniejszego zadania - produkcji remake’u klasyki horroru, czyli "Opętania" Andrzeja Żuławskiego.

Robert Pattinson jest brytyjskim aktorem, producentem filmowym i modelem. Jego najbardziej ikoniczną rolą jest postać Edwarda Cullena w serii filmów "Zmierzch". Jednak zagrał również w wielu innych filmach, takich jak "Tenet", "Woda dla słoni" czy "Lighthouse". W 2020 roku zagrał Batmana w filmie "The Batman", a już niedługo doczekamy się drugiej części filmu.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Matthias Schoenaerts o serialu "Reżim" z Kate Winslet
Źródło: "Co Za Tydzień"

Robert Pattinson zrobi remake horroru polskiego reżysera

Już wkrótce będziemy mogli zobaczyć kultowe "Opętanie" w wersji Roberta Pattinsona. Aktor połączył siły z Parkerem Finnem, który będzie odpowiedzialny za scenariusz i reżyserię nowej wersji filmu. Artysta zdobył uznanie dzięki horrorowi "Uśmiechnij się", który okazał się hitem i zarobił grube miliony.

Oryginalne "Opętanie" to dzieło polskiego reżysera Andrzeja Żuławskiego z 1981 roku. Film, który rozgrywa się w Berlinie Zachodnim w okresie zimnej wojny, opowiada historię Marka i Anny. W rolach głównych mogliśmy podziwiać Sama Neilla i Isabelle Adjani, których niezapomniane kreacje zapisały się w historii kina grozy.

"Opętanie" to nie tylko film grozy, ale także głęboka psychologiczna studium związku i ludzkiej natury. Andrzej Żuławski, znany z eksperymentowania z formą i treścią, stworzył dzieło, które wciąż fascynuje i wstrząsa widzami swoją intensywnością i surrealistyczną atmosferą. Obraz ten porusza tematy zdrady, tajemnicy i obłędu, posługując się niepokojącymi obrazami i symboliką, która wprowadza widza w stan niepokoju i dezorientacji.

Na razie nie wiadomo, kto wcieli się w rolę Anny, Marka i pozostałych bohaterów w remake’u, ale spekuluje się, że sam Robert Pattinson może zagrać jedną z głównych ról. Cały projekt jest na wczesnym etapie rozwoju, jednak już wzbudza ogromne zainteresowanie największych amerykańskich wytwórni. A24, Netflix, Sony i Warner Bros. prowadzą przetargową wojnę o prawa do produkcji, co tylko potwierdza, jak wielkie oczekiwania towarzyszą tej adaptacji.

O czym opowiada "Opętanie" Andrzeja Żuławskiego?

Film "Opętanie" to dzieło wybitnego polskiego reżysera, Andrzeja Żuławskiego, które swoją premierę miało w 1981 roku. Zyskał on międzynarodowy rozgłos dzięki udziałowi w konkursie głównym festiwalu filmowego w Cannes. Pomimo początkowych mieszanych recenzji, obraz ten zyskał status klasyki gatunku grozy.

Akcja filmu rozgrywa się w Berlinie Zachodnim, w atmosferze zimnej wojny, co dodaje produkcji specyficznego napięcia i tajemniczości. Głównymi bohaterami są Marek i Anna, małżeństwo, które staje w obliczu kryzysu. Marek odkrywa, że jego żona ma romans z dwoma kochankami, z czego jeden nie jest człowiekiem, lecz potworem, którego wygląd przypomina twory z obrazów Hansa Rudolfa Gigera.

Marek próbuje zrozumieć, co tak naprawdę stało się z Anną i co jest przyczyną jej dziwnego zachowania. Głębsze zagłębianie się w tajemnice prowadzi go do spotkania z Heleną, kobietą do złudzenia przypominającą jego żonę, co dodatkowo komplikuje sytuację.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości