6 mało znanych faktów z życia Tiny Turner. Tego nie wiesz o muzycznej ikonie

Tina Turner
5 mało znanych faktów z życia Tiny Turner
Źródło: Getty Images
#Tego Nie Wiesz. Chyba nie ma dzisiaj osoby, która nie znałaby hitów takich jak "(You’re Simply) The Best", "Private Dancer" czy "What’s Love Got To do With It". Nie każdy jednak wie, że życie Tiny Turner kryło wiele sekretów. Dlaczego zoperowała sobie nos? Czemu nosiła peruki? Jak miała naprawdę na imię? Przeczytaj koniecznie 6 mało znanych ciekawostek z życia jednej z najwspanialszych i najbardziej inspirujących artystek wszech czasów.

Tina Turner to jedna z najbardziej ikonicznych postaci w historii muzyki. Jej niezwykła kariera obejmuje dziesięciolecia sukcesów, pełnych przebojów, nagród i rekordów. Jednak życie tej wyjątkowej artystki skrywa wiele mało znanych historii i faktów, które warto poznać. Oto 6 ciekawostek z życia Tiny Turner, które mogą zaskoczyć nawet jej największych fanów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Agnieszka Chylińska o nowej płycie, macierzyństwie i swojej przemianie
Źródło: Co Za Tydzień

1. Prawdziwe imię Tiny Turner

Tina Turner w rzeczywistości nazywała się Anna Mae Bullock. Niewiele osób wie też, że pierwszy pseudonim, pod którym występowała, to "Little Ann". Miała wtedy 19 lat i zdobyła rozgłos dzięki duetowi z mężem Ike'em Turnerem. Później zmieniła imię z Ann na Tina. Świat poznał ją jako Tinę Turner, gdy w 1960 roku została członkinią zespołu Ike & Tina Turner Revue, współtworząc piosenki takie jak "It’s Gonna Work Out Fine", "River Deep – Mountain High" czy "Proud Mary".

Tina Turner
Tina Turner w młodości
Tina Turner
Źródło: Getty Images

2. Tina Turner przeszła operację nosa

Tina Turner musiała poddać się operacji rekonstrukcji nosa. Powodem były częste pobia przez byłego męża Ike'a Turnera. Okrutna przemoc domowa, której doświadczała, doprowadziła ją nawet do próby samobójczej. W końcu udało jej się uwolnić od męża. Gdy odchodziła od oprawcy, miała przy sobie 36 centów oraz kartę kredytową. Szczęśliwie późnej artystka znalazła miłość i bezpieczeństwo. Stworzyła udany związek z młodszym o szesnaście lat Erwinem Bachem, z którym wzięła ślub w 2013 roku po 27 latach partnerstwa.

Tina Turner z mężem Ike
Tina Turner z mężem Ike
Tina Turner z mężem Ike
Źródło: Getty Images

3. Tina Turner znalazła się w księdze Rekordów Guinnessa

Dorobek Tiny Turner znalazł się w księdze Rekordów Guinnessa, między innymi za najwyższy nakład ze sprzedaży jej koncertów na świecie. Artystka sprzedała ponad 200 milionów płyt i otrzymała ponad 70 nagród, w tym 8 statuetek Grammy. Wydała też autobiografię pod tytułem "My Love Story" oraz wystąpiła w kilku filmach. Jej utwory wielokrotnie zdobywały szczyty list przebojów. W Wielkiej Brytanii wszystkie miejsca w top 10 były zajęte przez single wokalistki, podczas gdy za oceanem artystka osiągnęła wynik sześciu singli na dziesięć najlepszych w całych Stanach, a bezapelacyjnym faworytem w kraju okazał się "Private Dancer" z 1984 roku, który trafił na pierwsze miejsce.

Tina Turner
Tina Turner
Źródło: Getty Images

4. Tina Turner miała szwajcarskie obywatelstwo

Tina Turner mieszkała w Europie z drugim mężem i nauczyła się płynnie mówić po niemiecku. Przyjęła szwajcarskie obywatelstwo, co wiązało się ze zdaniem trudnego egzaminu. W Szwajcarii czuła się jak w domu. Tam też mieszkała do śmierci.

Tina Turner z mężem Erwinem Bachem
Tina Turner z mężem Erwinem Bachem podczas ślubu
Tina Turner z mężem Erwinem Bachem
Źródło: Getty Images

5. Jak wyglądały prawdziwe włosy Tiny Turner?

Nikt do końca nie wie, jak naprawdę wyglądają włosy Tiny Turner, ponieważ zawsze występowała w peruce. Wszystko zaczęło się od przypadkowego spalenia włosów przez fryzjerkę. Potem artystka zaczęła korzystać z peruk na co dzień. Podobała się jej zwłaszcza swoboda, jaką dawały w tańcu.

Tina Turner
Tina Turner
Źródło: Getty Images

6. Tina Turner była buddystką

Tina Turner była wychowana w rodzinie baptystów. Zwróciła się ku buddyzmowi pod wpływem trudnych doświadczeń w życiu prywatnym. Dzięki nowej religii odzyskała siłę do walki o swoją wolność i godność. Pozostała wierna buddyzmowi aż do końca życia.

Tina Tuner
Tina Turner
Tina Tuner
Źródło: Getty Images

#TegoNieWiesz to cykl artykułów w serwisie cozatydzien.tvn.pl, który przedstawia intrygujące fakty i mało znane ciekawostki ze świata kultury i show-biznesu. Czy wiesz, jak wiele niesamowitych historii i fascynujących anegdot wiąże się z twoimi ulubionymi artystami, filmami, serialami czy muzyką? Nie wiesz? Spokojnie, pomożemy ci je odkryć!

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości