Adam Bobik zachwyca w filmie "Sami swoi. Początek". Sprawdźcie, czy znacie jego wszystkie role

Adam Bobik w filmie "Sami swoi. Początek"
Adam Bobik w filmie "Sami swoi. Początek"
Źródło: Jarosław Sosiński/ mat. prasowe Next Film
Adam Bobik to aktor, który wciela się w rolę Kazimierza Pawlaka w filmie "Sami swoi. Początek". Gwiazdor jest doskonale znany fanom polskich filmów i seriali. Wystąpił w produkcjach takich jak "Pokot", 'Wataha" czy "Camera Café. Nowe parzenie". Jak wyglądały początki jego kariery aktorskiej? Jak przygotowywał się do odtworzenia postaci, którą grał legendarny Wacław Kowalski?

Film "Sami swoi. Początek" wyreżyserowany przez Artura Żmijewskiego można oglądać w kinach od 16 lutego. Produkcja opowiada o początkach konfliktu między rodzinami Pawlaków i Kargulów, którego geneza sięga czasów młodości obu bohaterów. Widzowie, którzy mieli okazję zobaczyć już film, są zachwyceni szczególnie jednym aktorem. Adam Bobik idealnie oddał charakter postaci Kazimierza Pawlaka.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Tajemnice Produkcji #12 Kulisy filmu "Sami swoi. Początek". Stuletnie stroje i charakteryzacja aktorów
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Kim jest Adam Bobik?

Adam Bobik to polski aktor telewizyjny, filmowy i teatralny, urodzony 18 listopada 1988 roku. Przyszedł na świat w Hajnówce, ale po ukończeniu gimnazjum przeprowadził się do Białegostoku. Jego pasja do aktorstwa rozkwitła już w wieku 9 lat, kiedy obejrzał film "Braveheart" i poczuł wtedy ogromne emocje. Marzenia o aktorstwie przekuł w rzeczywistość, mimo trudności i niepowodzeń, takich jak przerwane przesłuchanie na Akademii Teatralnej w Warszawie. Dziś jest dumny z bycia absolwentem Warszawskiej Szkoły Filmowej.

Adam Bobik karierę aktorską rozpoczął w teatrze, debiutując w 2011 roku. Od tego czasu zagrał w wielu filmach i serialach, tworząc wiele charakterystycznych ról. W 2016 roku został uhonorowany Nagrodą im. Piotra Łazarkiewicza dla Młodego Talentu na Festiwalu Filmów Polskich w Los Angeles za rolę w filmie krótkometrażowym "Mały palec" w reżyserii Tomasza Cichonia.

"Aktorstwo mnie wybrało [...] Każdy dzień jest inny, niepowtarzalny. Każdy to przygoda. To praca, ale bardzo dla mnie ciekawa" - mówił w rozmowie z tvn.pl.

Adam Bobik w serialu "Camera Café. Nowe parzenie"
Adam Bobik w serialu "Camera Café. Nowe parzenie"
Źródło: TVN

Adam Bobik opowiadał także w jednym z wywiadów, że angażuje się w każdą rolę, jaką otrzymuje i wkłada całe serce w pracę, co wynika z jego głębokiej pasji do aktorstwa. Jego radykalny perfekcjonizm pomaga mu dalej ciężko pracować nad swoimi umiejętnościami. Aktorstwo to dla niego nie tylko zawód, ale także codzienna przygoda, która sprawia, że ​​każdy dzień jest inny i niepowtarzalny.

"Pan Bóg nie dał mi innych talentów. Nie znam się na mechanice, hydraulice, więc jak mi dał ten talent aktorski, więc robię to najlepiej, jak potrafię" - mówił w rozmowie z Portal i.pl.

O życiu prywatnym aktora nie wiadomo praktycznie nic, gdyż strzeże on swojej prywatności.

Adam Bobik w serialu "Prawo Agaty"
Adam Bobik w serialu "Prawo Agaty"
Źródło: AGNIESZKA K. JUREK/TVN

W jakich filmach i serialach grał Adam Bobik?

Przez lata Adam Bobik zagrał wiele intrygujących ról zarówno w filmach, jak i serialach. W 2015 roku wystąpił w popularnym serialu "Prawo Agaty". Dwa lata później zagrał w znanym serialu kryminalnym "Wataha", który opowiada historię agentów Straży Granicznej w Bieszczadach. W tym samym roku widzowie mogli go zobaczyć w filmie "Pokot", gdzie zagrał rolę policjanta. Film Agnieszki Holland zdobył Srebrnego Niedźwiedzia na Festiwalu Filmowym w Berlinie.

Adam Bobik w serialu "Herkules"
Adam Bobik w serialu "Herkules"
Źródło: TVN

W 2020 roku zagrał rolę "Łomka" w filmie "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa". Od 2021 roku Adam Bobik występuje w polskim odpowiedniku znanej amerykańskiej komedii "The Offce", gdzie wciela się w postać Łukasza Gnatowskiego. W 2022 roku widzowie mogli go oglądać w serialu "Herkules", gdzie grał postać Marka "Bobka" Bobkowskiego.

Adam Bobik w serialu "Camera Café. Nowe parzenie"
Adam Bobik w serialu "Camera Café. Nowe parzenie"
Źródło: TVN

W 2023 r. widzowie mogli zobaczyć go w dwóch serialach: "Emigracja XD", gdzie wciela się w postać Krystianka, kuzyna Malcolma, oraz "Camera Café. Nowe parzenie", w którym gra postać Romana. W 2024 r. Adam Bobik zachwycił w filmie "Sami swoi. Początek", gdzie wcielił się w postać Kazimierza Pawlaka.

Adam Bobik w serialu "Camera Café. Nowe parzenie"
Adam Bobik w serialu "Camera Café. Nowe parzenie"
Źródło: TVN

Adam Bobik zachwycił w filmie "Sami Swoi. Początek"

Adam Bobik zachwyca ostatnio w filmie "Sami swoi. Początek". Trylogia Sylwestra Chęcińskiego, obejmująca filmy "Sami Swoi", "Nie ma mocnych" oraz "Kochaj albo rzuć" zdobyła serca kilku pokoleń widzów. Jej kunszt po dziś dzień wywołuje podziw, a teraz, dzięki produkcji wyreżyserowanej przez Artura Żmijewskiego, historia rodzin Kargulów i Pawlaków powróciła na duże ekrany.

Tym razem w role niezapomnianych bohaterów wcielają się Karol Dziuba jako Władysław Kargul oraz Adam Bobik jako Kazimierz Pawlak. Adam Bobik, podchodząc do swojej roli, musiał zmierzyć się z niełatwym zadaniem - odtworzenia postaci zagranej przez legendarnego Wacława Kowalskiego. Inspiracją dla niego były autentyczne, pełne energii i choleryczne ruchy Pawlaka. W rozmowie z Polskim Radiem opowiedział o kulisach przygotowania do roli.

"Bardzo mi zależało na tym, żeby wyłapać śpiewny akcent Wacława Kowalskiego, który on miał bardzo naturalnie. Pochodzę z Podlasia, ale nie mam tak kresowego zaciągu" - mówił.

Adam Bobik dodał również, że chciał ukazać charakter postaci, ale nie bezpośrednio kopiować Wacława Kowalskiego. Jego interpretacja Pawlaka jest niejako hołdem dla roli, w którą wcielił się legendarny aktor.

Kręcenie filmu "Sami swoi. Początek" nie obyło się bez trudności. Adam Bobik po kilku intensywnych dniach na planie doznał poważnej kontuzji. Na szczęście, dzięki pomocy zaprzyjaźnionego fizjoterapeuty, udało mu się szybko powrócić do pełni zdrowia i sił.

Film "Sami swoi. Początek" jest nie tylko wspaniałym hołdem dla oryginalnej trylogii Sylwestra Chęcińskiego, ale także świadectwem pasji i oddania aktorów, którzy w pełni angażowali się w swoje role.

"Myślę, że w naszym filmie uzyskaliśmy efekt, który bardzo lubię: ze śmiechu wpadamy we wzruszenie. To niezwykły miks, który — jak uważam — znajdziemy też w trylogii Chęcińskiego" - podsumował Adam Bobik.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Jarosław Sosiński/ mat. prasowe Next Film

podziel się:

Pozostałe wiadomości