Adam Małysz nie jest katolikiem. Jak wygląda u niego Boże Narodzenie?

Autor:
Anna
Pawelczyk-Bardyga
Adam Małysz z żoną

Adam Małysz nie należy do kościoła katolickiego, mimo że jest bardzo wierzącą osobą. Legendarny skoczek narciarski został wychowany w obrzędzie luterańskim, jednak wziął ślub z katoliczką. Jak wyglądają święta w jego domu? Sportowiec nie ukrywa, że to dla niego wyjątkowy czas.

Boże Narodzenie to niezwykły moment w roku: czas spotkań rodzinnych i celebracji nowego życia. W większości polskich domów przygotowania do świąt i same święta wyglądają bardzo podobnie lub nawet tak samo. Trochę inaczej wygląda sytuacja w rodzinach, które nie należą do kościoła katolickiego. W tym gronie jest między innymi Adam Małysz i jego najbliżsi.

Aleksandra Adamska o przygotowaniach do świąt
Aleksandra Adamska o przygotowaniach do świąt Aleksandra Adamska o Bożym Narodzeniu. Wiemy, jak przygotowuje się do świąt

Adam Małysz nie jest katolikiem. "Żyjemy w pełnej harmonii"

Adam Małysz jakiś czas temu opowiedział o swojej religii. Skoczek nie należy do kościoła katolickiego i był wychowywany w obrządku luterańskim, czyli protestanckim-reformatorskim, najbardziej popularnym w Niemczech. To właśnie z tego względu gwiazdor polskiego sportu i jego żona wzięli ślub ekumeniczny - zawarty pomiędzy małżonkami o różnej wierze.  

"Ekumeniczny ślub zawarliśmy w kościele luterańskim, a córka Karolina, ochrzczona została w obrządku katolickim. Pod względem wiary nie było i nie ma u nas jakiegoś podziału. Żyjemy w pełnej harmonii" - powiedział Adam Małysz w rozmowie z serwisem sport.dziennik.pl.

Skoczek dodał, że w jego rodzinnej miejscowości osoby innej wiary nie są z tego względu krytykowane.

"W Wiśle można spotkać bardzo dużo mieszanych par, małżeństw. Fajnie jest, gdy dwóch księży odprawia nabożeństwo ekumeniczne. Czuje się wtedy, że między wiernymi nie ma podziału. Luteranami byli na przykład Jan Kochanowski, Mikołaj Rej, Oskar Kolberg, Józef Piłsudski, Władysław Anders, a wśród znanych obecnie osób Jerzy Buzek" - stwierdził.

Adam Małysz o Bożym Narodzeniu. "Najpiękniejsze święto"

Adam Małysz wiele razy podkreślał, że zima jest dla niego ważna nie tylko ze względu na start sezonu skoków narciarskich, ale także ze względu na święta Bożego Narodzenia. Sportowiec od lat celebruje ten czas z rodziną i bardzo dba o kultywowanie chrześcijańskich tradycji. W Wigilię w jego domu nie może zabraknąć między innymi śpiewania kolęd.

"Boże Narodzenie, najpiękniejsze święto, od zawsze było dla mnie czasem rodzinnym i radosnym, a z pewnością czymś znacznie ważniejszym niż zwykłe pielęgnowanie tradycji. Wspólne kolędowanie, kolacje wigilijne i radość z narodzin Chrystusa jest tym, co istotne. Staramy się, aby nadal było to dla naszej rodziny ważne święto" - mówił Adam Małysz.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA

Pozostałe wiadomości