Adam Małysz przekazał smutne wieści. Poniósł straty w związku z nawałnicą

Adam Małysz
Adam Małysz przekazał smutne wieści. Poniósł straty w związku z opadami deszczu
Źródło: MWMEDIA
Adam Małysz zamieścił wpis, w którym poinformował, że jedno z najważniejszych sportowych miejsc w Wiśle uległo zniszczeniu. Mowa o Galerii Trofeów Adama Małysza, w którym, jak sama nazwa wskazuje, znajdowały się zdobyte przez skoczka nagrody. Z powodu silnych opadów deszczu doszło do zalania. Co dalej z Galerią? Adam Małysz przekazał nowe wieści.

Adam Małysz jest jednym z najpopularniejszych sportowców w Polsce. Przez lata sięgał po najważniejsze trofea w skokach narciarskich, przyczyniając się do spopularyzowania dyscypliny. Dzięki jego osiągnięciom za uprawianie tego sportu zabrali się ci, których teraz możemy oglądać na skoczniach. Adam Małysz po sezonie 2010/11 zakończył karierę w skokach, by realizować się w innych dziedzinach. Od 2022 roku jest prezesem Polskiego Związku Narciarskiego.

Prywatnie od lat jest mężem Izabeli Małysz, z którą doczekał się córki Karoliny, która w 2021 roku stanęła na ślubnym kobiercu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Karolina Pisarek szczerze o życiu, sukcesie i początkach w branży
Karolina Pisarek szczerze o życiu, sukcesie i początkach w branży

Adam Małysz poniósł straty w związku z nawałnicą

Adam Małysz może poszczycić się trofeami zdobytymi w najważniejszych konkursach na świecie. W Wiśle, skąd pochodzi, traktowany jest w wyjątkowy sposób, toteż nie dziwi fakt, że właśnie tam znajduje się miejsce poświęcone osiągnięciom skoczka. W Galerii Trofeów Adama Małysza fani mogą podziwiać wszystkie zdobyte przez sportowca nagrody, w tym te najważniejsze: medale z Igrzysk Olimpijskich w Salt Lake City i Vancouver oraz z Mistrzostw Świata, a także Kryształowe Kule za triumfy w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Media obiegła niedawno niezbyt przyjemna informacja. Adam Małysz przekazał, że doszło do zniszczenia Galerii. Wszystko przez nawałnicę, która w ostatnim czasie przeszła nad regionem. Sportowiec podzielił się nagraniem z zalanych terenów.

"Z powodu silnych opadów deszczu, które nawiedziły całą Wisłę w ubiegły weekend, moja Galeria Sportowych Trofeów została całkowicie zalana. Obecnie staramy się naprawić szkody wyrządzone przez powódź, aby jak najszybciej móc się dla was ponownie otworzyć. Przepraszamy za utrudnienia" - czytamy w oświadczeniu.

W komentarzach fani nie kryją przerażenia. Mają nadzieję, że zgromadzone w Galerii trofea nie uległy zniszczeniu. W końcu mają ogromną wartość, przede wszystkim sentymentalną.

"Bardzo przykra sprawa. Trzymam kciuki za uratowanie wszystkich trofeów";

"Kurczę, niedobrze. Panie Adamie, czy któreś z trofeów ucierpiało? To mega magiczne miejsce, jedno z moich ulubionych w Polsce i kiedy tam byłem, po prostu nie chciałem wychodzić. Bardzo ważne miejsce dla polskich skoków, więc mam nadzieję, że szkody będą małe. Powodzenia i trzymam kciuki";

"Wyrazy współczucia. Widziałem filmiki z Wisły. Brak słów. Szkoda takiego pięknego miejsca. Ale mam nadzieję, że da się to wszystko uratować" - przyznają zgodnie internauci.

Galeria z trofeami Adama Małysza uratowana!

Na dobre wieści fani nie musieli zbyt długo czekać. Niespełna kilka godzin po przekazaniu przykrych informacji Adam Małysz zamieścił kolejny wpis. Tym razem wyznał, że dzięki wspólnej, ciężkiej pracy Galeria została uratowana i ponownie można ją odwiedzać! Nie ukrywa jednak, że część eksponatów nie przetrwała starcia z żywiołem.

"Po trzech dniach ciężkiej pracy i zarywania nocek, przy pomocy rodziny i przyjaciół, udało nam się doprowadzić Galerię do stanu używalności. Już dziś możemy zaprosić was ponownie do zwiedzania! Niestety powódź spowodowała, że część eksponatów oraz infrastruktury została zniszczona, dlatego bardzo prosimy o wyrozumiałość" - czytamy we wpisie.

Izabela i Adam Małyszowie mieszkają osobno?

W lipcu media obiegła niepokojąca informacja. Izabela i Adam Małyszowie mieli bowiem zamieszkać oddzielnie. Skąd taki wniosek? Żona skoczka opublikowała wówczas zdjęcie, które narobiło sporo szumu. Mogliśmy zobaczyć na nim wypoczywającego na kanapie pieska. Choć było to zwierzę niezwykłej urody, nie ono zwróciło uwagę internautów. Dołączony opis sprawił, że pojawiła się fala spekulacji:

"W odwiedzinach (inspekcji) u męża 'na chacie' (mąż w pracy), a żona? - sprząta" - napisała wówczas Izabela Małysz.

Izabela Małysz odwiedziła męża
Izabela Małysz odwiedziła męża
Źródło: Instagram @izamalysz

Izabela i Adam Małyszowie są razem od ponad 25 lat. Choć poznali się już w czasach szkolnych i mieszkali bardzo blisko siebie, ich losy splotły się kilka lat później.

"Nasze domy rodzinne dzieliło 500 metrów. Potem był czas, kiedy chodziliśmy do różnych szkół. Przez pewien czas się w ogóle nie widywaliśmy. Nasze drogi się rozeszły. W końcu spotkaliśmy się na dyskotece. I tak rozpoczął się nasz związek. Zadziałała magia dyskoteki. Banalna historia, prawda?" - wspominała Izabela Małysz w rozmowie z serwisem Onet Sport.  

Choć, jak przyznała żona skoczka w jednym z wywiadów, w ich małżeństwie nie brakuje kryzysów, wciąż darzą się miłością i wzajemnym szacunkiem.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości