Aida Kosojan-Przybysz przygotowuje spektakl. "Muzyka, która w dorosłych budzi dzieci"

Autor:
Aleksandra
Czajkowska
Aida Kosojan-Przybysz w spektaklu dla dzieci

Aida Kosojan-Przybysz jest piosenkarką, a także wizjonerką pochodzenia ormiańskiego. Jej muzyka do tej pory była oparta na motywach gruzińskich i ormiańskich, ale teraz wokalistka przygotowała repertuar specjalnie dla dzieci. Zobaczcie sami.

Aida Kosojan-Przybysz do Polski przyjechała pod koniec lat 90. Również w tym samym czasie zaczęła tworzyć na rynku muzycznym. Jej pierwsza solowa płyta "Aida" ukazała się już w 2001 r. Większość swoich kompozycji oparła na ormiańskich i gruzińskich motywach muzycznych.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Aida Kosojan-Przybysz śpiewa piosenki dla dzieci
Aida Kosojan-Przybysz śpiewa piosenki dla dzieci Aida Kosojan-Przybysz śpiewa piosenki dla dzieci

Aida Kosojan-Przybysz wraca z repertuarem dla dzieci

Później na rynku pojawiło się jeszcze kilka singli wokalistki, jednak widzowie stacji telewizyjnych znają Aidę Kosojan-Przybysz z trochę innej strony. 54-latka ma dar jasnowidzenia i potrafi przewidywać niektóre rzeczy z przyszłości.

Teraz jednak Aida Kosojan-Przybysz postanowiła wrócić do muzyki i przygotowała cykl koncertów dla dzieci "Mucha w mucholocie". Kamery programu "Co za Tydzień" znalazły się na jednym z występów artystki.

Piotr Koźbielski, muzyk, który gra razem z Aidą powiedział:

- Wracamy z hukiem, mamy dziś premierowy koncert z żywym zespołem - powiedział.

Aida Kosojan-Przybysz powiedziała, czego można się spodziewać na jej koncertach.

- Chcemy przekazać dźwiękami to, co czujemy. Grają z nami wspaniałe aktorki teatru Sztuka Ciała. Kocham polski język. Nie urodziłam się w Polsce, więc dla mnie polskie słowa i łączenie ich, wymyślanie wierszo-bajek to ogromna zabawa. Teksty są lustrzanym odbiciem tego, co czuję. To jest tak naprawdę muzyka, która w nas dorosłych budzi dzieci — powiedziała Aida Kosojan-Przybysz.

Aida Kosojan-Przybysz chce uświadamiać dzieci

Wokalistka dodała:

- To uświadamianie dzieci, że ten świat podwodny, czy w lesie bardzo cierpi z tego powodu, że nieświadomie lub absolutnie wyłączając swoją świadomość, dorośli ludzie ten świat przewracają do góry nogami. To istotne, żeby dzieci zdawały sobie sprawę, że my jesteśmy w lesie gośćmi, że planeta potrzebuje naszego wsparcia — zaznaczyła artystka.

Na końcu powiedziała, że chce z cyklem piosenek koncertować w całej Polsce.

- Dzieci mają swój świat, świat bajkowy, ja bym chciała w taki sposób prawdziwy, mówić językiem skierowanym do dzieci i uświadomić ich, co się dzieje dookoła. Marzymy o tym, żeby "Mucha w mucholocie" i cały ten nasz projekt obleciała całą Polskę i wylądowała na różnych scenach w wielu teatrach — oznajmiła.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA

Pozostałe wiadomości