Anna Czartoryska-Niemczycka szczerze o rodzicielstwie. "Każde kolejne dziecko to kryzys"

Anna Czartoryska-Niemczycka
Anna Czartoryska-Niemczycka szczerze o macierzyństwie
Źródło: MWMEDIA
Anna Czartoryska-Niemczycka jest mamą czwórki dzieci. Aktorka w ostatnim wywiadzie opowiedziała o kulisach rodzicielstwa. Anna Czartoryska-Niemczycka niejednokrotnie podkreślała, że macierzyństwo jest dla niej jak hobby.

Anna Czartoryska-Niemczycka wycofała się ostatnio z show-biznesu, by działalność przenieść do sieci. Aktorka jest aktywna w mediach społecznościowych i za ich pośrednictwem często dzieli się przemyśleniami na temat m.in. macierzyństwa. Tym razem Anna Czartoryska-Niemczycka opowiedziała o sobie w podcaście "Tak Mamy!".

Zobaczcie najnowszy odcinek cyklu "Tajemnice produkcji". W trzeciej odsłonie Kalina Szymankiewicz udała się na plan serialu "Papiery na szczęście". Barbara Garstka oprowadziła ją po kulisach i zdradziła kilka smaczków dotyczących pracy:

Tajemnice produkcji #3. Plan serialu "Papiery na szczęście"
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Anna Czartoryska-Niemczycka o porodach

Anna Czartoryska-Niemczycka w podcaście "Tak Mamy!" otworzyła się na temat relacji z mężem, porodów i rodziny. Aktorka ma za sobą cztery ciąże. Ostatnie dziecko przyszło na świat dosyć niedawno. Aktorka przyznała, że podczas pierwszego porodu i późniejszego połogu wszystko było dla niej zaskakujące.

"Za pierwszym razem byłam w szoku, bo nigdy wcześniej nie byłam w szpitalu. Najtrudniejsze było dla mnie to, że jednak sama byłam rekonwalescentką, a musiałam się od razu opiekować tym maleńkim dzieckiem [...]. Byłam pewna, że wszystko robię źle, że nic nie rozumiem, dzwoniłam do położnej 40 razy dziennie z milionem pytań. Pamiętam, że to było trudne. Sądziłam, że po prostu nakarmię dziecko i sobie pójdę albo zostawię je z kimś. A po tygodniu zrozumiałam, że jestem fizycznie i psychicznie związana z moim dzieckiem, że nigdzie nie odejdę. Kolejne porody miałam dużo lżejsze i połogi takie, że dużo szybciej wstałam i funkcjonowałam. Dziś myślę, że najważniejsze jest to uczucie i ta wiedza, że to wszystko mija" - powiedziała.

Anna Czartoryska-Niemczycka nie ukrywa, że opieka nad czwórką dzieci nie należy do najłatwiejszych. Choć może liczyć na pomoc dziadków i bliskich, niejednokrotnie doświadczyła kryzysu, szczególnie w związku. Aktorka od 2013 roku jest żoną Michała Niemczyckiego.

"Każde kolejne dziecko to kryzys dla związku. My też tego doświadczyliśmy. Jest nam już jednak łatwiej, bo wiemy, że te wszystkie kryzysy mijają" - zdradziła.

Anna Czartoryska-Niemczycka o samotności w macierzyństwie

Aktorka w jednym z instagramowym wpisów poruszyła temat samotności w macierzyństwie. Gwiazda zwróciła uwagę na fakt, że niekiedy świeżo upieczone mamy muszą zmagać się z wieloma zaskakującymi trudnościami. Jedną z nich jest przeświadczenie, że od momentu narodzin dziecka przestają mieć jakiekolwiek życie prywatne. Wówczas drobne gesty ze strony otoczenia, takie jak wspólne wypicie kawy czy zapytanie o potrzeby kobiety, a nie dziecka, może mieć ogromne znaczenie.

"Więc jeśli macie wokół siebie jakieś młode mamy, zadzwońcie, zapytajcie, czy wszystko ok, wyciągnijcie je na kawę, spacer, potrzymajcie bobaska, żeby mogły zjeść obiad, póki ciepły. Zróbcie im korzystne zdjęcie, przynieście jakiś drobiazg tylko dla nich, dajcie odczuć, że ich pociąg nie odjechał, bo będzie ich jeszcze mnóstwo, do nowych i pięknych miejsc. A póki co, niech ta stacyjka będzie miejscem pełnym dobra, ciepła i miłości" - napisała.

Więcej przeczytacie o tym w poniższym artykule:

Anna Czartoryska-Niemczycka
Anna Czartoryska-Niemczycka o samotności w macierzyństwie. Poruszający apel
Anna Czartoryska-Niemczycka niedawno urodziła czwarte dziecko. Aktorka w obszernym wpisie w mediach społecznościowych postanowiła poruszyć niezwykle trudny i ważny temat - samotność w macierzyństwie. Jak wyjaśniła, to może dotyczyć każdego rodzica. Nawet tego, który żyje w szczęśliwym związku.
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło: Podcast "Tak Mamy!"

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości