Gwiazdy

Anna i Robert Lewandowscy świętują 9. rocznicę ślubu. Pokazali, jak spędzają ten dzień

Gwiazdy

Autor:
Kamila
Jamrożek
Anna i Robert Lewandowscy

Anna i Robert Lewandowscy świętują dziś 9. rocznicę ślubu. Jak wyglądała ceremonia? Gdzie się poznali? Przypominamy historię ich miłości.

Anna i Robert Lewandowscy są jednym z najbardziej znanych małżeństw polskiego show-biznesu. Parą są od kilkunastu lat i właśnie świętują kolejną rocznicę ślubu. Z tej okazji przypominamy historię ich związku.

Anna i Robert Lewandowscy - jak się poznali?

Robert Lewandowski i Anna Stachurska poznali się w 2007 roku na obozie integracyjnym dla studentów Akademii Wychowania Fizycznego. On grał wtedy w piłkę nożną w Zniczu Pruszków. Ona trenowała karate. Połączyła ich miłość do sportu. Co ciekawe, piłkarza na obozie miało wcale nie być, dlatego oboje uznali, że połączyło ich przeznaczenie.

Na pierwsze spotkanie z Robertem namówiła Anię jej przyjaciółka. Spotkali się w kawiarni przy Chmielnej na krótkie spotkanie. Na drugą randkę umówili się w kinie.

Anna i Robert Lewandowscy
Anna i Robert Lewandowscy Źródło: MWMEDIA
Anna i Robert Lewandowscy
Anna i Robert Lewandowscy Źródło: MWMEDIA
Anna i Robert Lewandowscy
Anna i Robert Lewandowscy Źródło: MWMEDIA
Anna i Robert Lewandowscy
Anna i Robert Lewandowscy Źródło: Getty Images

Anna i Robert Lewandowscy - zaręczyny

Para zaręczyła się w 2011 roku. Robert Lewandowski spędzał z ukochaną wakacje na Malediwach. W tych rajskich krajobrazach sportowiec poprosił swoją miłość o rękę. Rok wcześniej trenerka przeprowadziła się do swojego wybranka do Dortmundu. Wcześniej dla niego opuściła swoje rodzinne strony i zamieszkała w Poznaniu.

Robert Lewandowski o piłce. Czy boi się starcia z Messim?
Robert Lewandowski o piłce. Czy boi się starcia z Messim? Źródło: "Co za Tydzień"

Anna i Robert Lewandowscy - ślub

Anna Stachurska i Robert Lewandowski pobrali się 22 czerwca 2013 roku w Kościele św. Anny w Serocku koło Warszawy. Trenerka założyła suknię zaprojektowaną przez Macieja Zienia. Postawiła na klasyczny wzór, który udoskonaliła według swoich upodobań. Kreacja miała odkryte plecy i wykonana była z jedwabnej organzy z satynową tkaniną. Piłkarz postawił na czarny garnitur smokingowy z jedwabnymi elementami.

Wesele odbyło się w Trębkach Nowych koło Zakroczymia w dworku "Złotopolska dolina". Media informowały, że impreza kosztowała około 250 tysięcy euro. Goście mogli liczyć na wiele atrakcji, m.in. spływ kajakowy czy pływanie po Wiśle motorówką.

Anna i Robert Lewandowscy - dzieci

Rok po ślubie Lewandowscy przenieśli się do Monachium, gdyż piłkarz otrzymał kontrakt w Bayern Monachium. 4 maja 2017 roku Lewandowskim urodziła się pierwsza córka, Klara. 6 maja 2020 roku na świat przyszła druga córka Laura Lewandowska.

Anna i Robert Lewandowscy - rocznica ślubu

Dziś Anna i Robert Lewandowscy świętują 9. rocznicę ślubu. Zawsze przy tej okazji para dzieli się z fanami wspólnymi zdjęciami. Pomimo tego, że oboje mają na swoim koncie wiele sukcesów i rozkręcili wiele dobrze prosperujących biznesów, nie brakuje im pokory. W wywiadach często wspominają o trudnych początkach. Oboje nie pochodzą z zamożnych rodzin i sami dorobili się majątku. Przyznają jednak, że nie pieniądze, ale miłość i rodzina są dla nich najważniejszą wartością. 

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości