Historia miłości Anny Kalczyńskiej i Macieja Maciejowskiego. Przez lata mijali się na korytarzach TVN

Autor:
Norbert
Żyła
Anna Kalczyńska na czerwonym dywanie z mężem

Anna Klaczyńska i Majciej Maciejowski od wielu lat tworzą zgraną parę, która być może nigdy nie byłaby razem, gdyby nie jeden przypadek. Para mijała się na korytarzach stacji TVN latami, jednak to wspólna praca nad programem "Tu Europa" sprawiła, że między nimi zaiskrzyło. Dziś mają trójkę dzieci i tworzą szczęśliwą rodzinę.

Anna Kaczyńska jest dziennikarką i prezenterką telewizyjną. Pracę w stacji TVN24 rozpoczęła w 2002 roku, a już rok później prowadziła serwisy informacyjne. Od 2007 do 2010 roku prowadziła z Łukaszem Grassem program “Polska i świat”, a w 2014 roku była współprowadzącą (z Jackiem Pałasińskim) programu “Tu Europa”. Jej małżonek Maciej Maciejowski przez wiele lat związany był z Grupą TVN, m.in. jako członek zarządu i marketing manager. Anna Kalczyńska i Maciej Maciejowski mają troje dzieci: Jana, Hannę i Krystynę.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo.

Anna Kalczyńska o wymarzonym prezencie na walentynki
Anna Kalczyńska o wymarzonym prezencie na walentynki Anna Kalczyńska o wymarzonym prezencie na walentynki

Anna Kalczyńska i Maciej Maciejowski - historia miłości. Przypadek sprawił, że się w sobie zakochali

Anna Klaczyńska i Maciej Maciejowski przez lata mijali się na korytarzach stacji TVN, gdzie wspólnie pracowali. Dziennikarka prowadziła programy informacyjne w TVN24, natomiast jej przyszły mąż był wtedy menedżerem marketingu stacji. Pomimo iż znali się z widzenia, to jakoś nigdy nie było im do siebie po drodze. Sytuacja zmieniała się nieoczekiwanie, gdy w 2006 roku Anna Kaczyńska była w trakcie prac nad projektem reklamy programu "Tu Europa" . Wtedy to koleżanka z zespołu poradziła gwieździe TVN, aby zgłosiła się po pomoc Macieja Maciejowskiego.

"Ktoś polecił mi: jest taki chłopak na drugim piętrze, idź do niego, on najlepiej cię poprowadzi, powie do kogo pójść co do reklamy w mediach, akurat do programu, który przygotowywałam. Trafiłam do działu marketingu, drzwi otworzył mi Maciejowski. To się może zdarzyć każdemu, w każdej korporacji, w każdej sytuacji." - wspominała po latach w wywiadzie dla magazynu "Viva!"

To właśnie wspólna praca nad programem "Tu Europa" sprawiła, że Anna Kalczyńska i Maciej Maciejowski lepiej się poznali. Najpierw spotkali się na sushi w telewizyjnej jadalni, a próżniej wybrali się wspólnie do restauracji. Chociaż jak sama dziennikarka przyznała, to, że Maciej Maciejewski będzie jej życiowym partnerem wiedziała już po pierwszej randce.

Anna Kalczyńska i Maciej Maciejewski
Anna Kalczyńska i Maciej Maciejowski razem na czerwonym dywanie Źródło: MWMEDIA

Anna Kaczyńska i Maciej Maciejowski - historia miłości. Są dobranym małżeństwem

Anna Kalczyńska i Maciej Maciejowski zaczęli spędzać coraz więcej ze sobą czasu już nie tylko w związku z realizacją zawodowych zobowiązań, ale również prywatnie. Para zaczęła razem podróżować do różnych zakątków Polski. Bywało, że spędzali razem czas w górach, nad morzem czy nad jeziorem. Wspólne wyjazdy zaowocowały i sprawiły, że wkrótce potem zaczęli się spotykać jeszcze częściej.

Anna Kalczyńska i Maciej Maciejowski dobrali się idealnie. Para rewelacyjnie się uzupełniała, rozumiała oraz wspierała. Półtora roku od pierwszej randki, w czerwcu 2007 roku wzięli razem ślub. Chociaż dziś oboje twierdzą, że tempo ich relacji było dosyć szalone, to nie żałują podjętej decyzji. Pomimo że w związku bywały zgrzyty, zwłaszcza po urodzeniu się trójki dzieci, to dzięki wzajemnej rozmowie i odpowiedniemu rozłożeniu rodzinnych obowiązków dziś potrafią się świetnie dogadywać.

"Oboje intensywnie pracujemy. Przy trójce dzieci mamy przed sobą wiele zadań i wyzwań. Bez obecności dziadków i niani Basi nie poradzilibyśmy sobie tak dobrze. [...] Ja załatwiam sprawy urzędowe, dbam o czas wolny naszych dzieci i organizuję wakacje, co daje mi dużo radości (kierunek wybieramy wspólnie). Ania ma na głowie codzienność żywieniowo-szkolną, z którą ja sobie słabo radzę" - powiedział Maciej Maciejowski w rozmowie z magazynem "Pani". 

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Norbert Żyła

Źródło zdjęcia głównego:  PIOTR ANDRZEJCZAK/MWMEDIA

Pozostałe wiadomości