Anna Kalczyńska

Anna Kalczyńska

Anna Kalczyńska - dziennikarka i prezenterka telewizyjna. Początkowo związana z TVP, następnie z TVN. Od 2014 roku prowadząca "Dzień Dobry TVN".

Anna Kalczyńska - rodzice

Anna Kalczyńska urodziła się 23 kwietnia 1976 roku w Warszawie. Jest najstarszą z trojga rodzeństwa, jej siostra Maria urodziła się w 1990 roku, a brat Filip w 1977 roku. Rodzice Anny Kalczyńskiej - Halina Rowicka (ur. 15.09.1951 r.) i Krzysztof Kalczyński (ur. 4.05.1937 r., zm. 10.09.2019 r.) - to znani polscy aktorzy.

Mama Kalczyńskiej występowała w serialach “Dom”, “Zmiennicy”, “Prawo Agaty” i “Na Wspólnej”, a tata był aktorem telewizyjnym i teatralnym. Można było go oglądać m.in. w serialach “Stawka większa niż życie”, “Zmiennicy” czy “Pogranicze w ogniu”.

Anna Kalczyńska - wykształcenie

Anna Kalczyńska ukończyła Lingwistykę Stosowaną na Uniwersytecie Warszawskim oraz podyplomowe studia europejskie w Kolegium Europejskim w Warszawie. Studiowała dziennikarstwo na Uniwersytecie Bostońskim (USA). Po studiach odbyła staż w dziale prasy i komunikacji Komisji Europejskiej w Brukseli.

Anna Kalczyńska - kariera dziennikarska

Pierwsze kroki w dziennikarstwie Anna Kalczyńska stawiała w programie “Pegaz” (TVP i TVP Polonia). Do stacji TVN24 przeszła w 2002 roku. Pracowała tam jako wydawczyni i współautorka programu “Studio Europa”. W 2006 roku została prezenterką tego programu, a w latach 2003-2017 prowadziła też serwisy informacyjne na antenie TVN 24. Od 2007 do 2010 roku prowadziła z Łukaszem Grassem program “Polska i świat”, a w 2014 roku była współprowadzącą (z Jackiem Pałasińskim) programu “Tu Europa”.

Anna Kalczyńska - "Dzień Dobry TVN"

Anna Kalczyńska zastąpiła Jolantę Pieńkowską jako prezenterka programu “Dzień dobry TVN” we wrześniu 2014 roku. Przez rok współprowadziła program w paśmie śniadaniowym z Robertem Kantereitem, następnie z Jarosławem Kuźniarem. Od września 2016 roku prowadzi “Dzień dobry TVN” z Andrzejem Sołtysikiem. W 2017 otrzymała nominację do nagrody Gwiazda Plejady w kategorii „Gwiazda stylu”.

Anna Kalczyńska - życie prywatne

Anna Kalczyńska jest żoną Macieja Maciejowskiego. Para wzięła ślub 2 czerwca 2007 roku. Maciej Maciejowski przez wiele lat związany był z Grupą TVN, m.in. jako członek zarządu i marketing manager, od czerwca 2022 roku jest prezesem Gremi Media S.A., wydawcą dzienników “Rzeczpospolita”, “Parkiet” i “Sport”. Anna Kalczyńska i Maciej Maciejowski mają troje dzieci: Jana, Hannę i Krystynę.

Anna Kalczyńska o obowiązkach domowych i diecie dzieci
Anna Kalczyńska o obowiązkach domowych i diecie dzieci Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA