Axl Rose z zespołu Guns N' Roses stanie przed sądem. Został oskarżony o brutalny gwałt

Axl Rose
Axl Rose
Źródło: Getty Images AsiaPac
Amerykańska modelka Sheila Kennedy oskarżyła Axla Rose'a o brutalny gwałt, który miał spowodować u niej trwałe załamanie nerwowe. Do tragicznych zdarzeń doszło ponoć prawie 40 lat temu w jednym z hotelowych pokoi.

Coraz częściej mówi się o przemocy psychicznej, fizycznej i seksualnej, której przed laty miały dopuszczać się gwiazdy Hollywood. Jakiś czas temu zakończył się głośny proces Johny'ego Deppa i Amber Heard, która oskarżyła byłego męża o stosowanie wobec niej agresji słownej i cielesnej. Był to jednak tylko wierzchołek góry lodowej, ponieważ coraz więcej rzekomych ofiar zaczyna otwarcie mówić o tym, czego doświadczyli w przeszłości.

Resztę artykułu przeczytasz po materiale wideo:

Zagraniczne osobistości i artyści, którzy zmarli w 2023 roku
Zagraniczne osobistości i artyści, którzy zmarli w 2022 roku

Axl Rose z zespołu Guns N' Roses stanie przed sądem

Axl Rose przez lata wiódł życie prawdziwego rock'n'rollowca. Narkotyki, alkohol czy spotkania z prostytutkami były dla niego jak chleb powszedni. Lider zespołu Guns N' Roses wiele razy odpowiadał także za swoje czyny przed sądem. Nigdy dotąd nie był jednak oskarżony za gwałt. To zmieniło się wraz z zeznaniami jednej modelki.

Zdaniem celebrytki wokalistka miał dopuścić się na niej brutalnego gwałtu, do którego miało dojść prawie 40 lat temu podczas hucznej imprezy. To właśnie wówczas Axl Rose miał oczarować się wdziękami Sheili Kennedy, fotomodelki, która często gościła na okładkach magazynów dla dorosłych. Muzyk zaproponował kobiecie wspólne chwile w jego hotelowym pokoju, a ona się zgodziła. Na miejsce poszli z nimi także przyjaciel wokalisty, prezenter telewizyjny Riki Rachtman oraz świeżo poznana w klubie dziewczyna.

Wtedy miało dojść do zbliżenia Axla Rose'a i drugiej z obecnych w pokoju kobiet. Zmieszani całą sytuacją Riki Rachtman oraz Sheila Kennedy postanowili wyjść z sypialni. W pewnym momencie rozległy się krzyki oraz odgłosy tłuczonego szkła. Kochanka muzyka wybiegła z pokoju. Axl Rose natomiast miał wówczas podejść w kierunku modelki.

Axl Rose dopuścił się brutalnego gwałtu na modelce?

Kobieta zeznała, że została popchnięta i siłą zaciągnięta do łóżka. Axl Rose miał związać jej ręce i wprost się na nią rzucić.

"Zaciągnął Kennedy do swojej sypialni jak jaskiniowiec i zachowywał się z niekontrolowaną wściekłością. Rose fizycznie powstrzymywał ją przed wyjściem. Kobieta została uwięziona" - czytamy w pozwie.

Zespół obrońców Sheili Kennedy twierdzi, że modelka do dziś przeżywa te wydarzenia, które miały być dla niej prawdziwą traumą. Lekarze zdiagnozowali u niej zespół stresu pourazowego, ciężką depresję oraz stany lękowe, które miał wywołać właśnie doświadczony gwałt. Prawnicy zaznaczyli, że kobieta po 1989 roku nie odbudowała także już swojej kariery, ani nie stworzyła trwałego związku. Sheila Kennedy domaga się od Axla Rose'a odszkodowania pieniężnego, którego wysokość ma określić sąd.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas również znaleźć na  TikToku, Facebooku oraz Instagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas.

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images AsiaPac

podziel się:

Pozostałe wiadomości