Beata Kozidrak rusza w trasę. Zaśpiewa piosenki Krzysztofa Krawczyka. "Był dla mnie inspiracją"

 PIOTR ANDRZEJCZAK/MWMEDIA
Beata Kozidrak znów rusza w trasę. Zaśpiewa piosenki Krzysztofa Krawczyka
Wokalistka zespołu Bajm będzie gwiazdą koncertów ku czci Krzysztofa Krawczyka. "Był wspaniałym wokalistą i inspiracją dla mnie. Dlatego bardzo cieszę się, że mogę wykonać jego utwory" - napisała w mediach społecznościowych Beata Kozidrak.

Muzyczne widowisko w hołdzie Krzysztofowi Krawczykowi pod nazwą "Jak przeżyć wszystko jeszcze raz…", będzie można zobaczyć w 20 miastach w Polsce. W organizację imprezy zaangażowali się żona zmarłego Ewa Krawczyk i jego menadżer Andrzej Kosmala.

Beata Kozidrak gwiazdą koncertów ku czci Krzysztofa Krawczyka

Teraz Beata Kozidrak wyrusza w trasę koncertową. Dołączyła do składu 30 najwybitniejszych polskich artystów, którzy zaśpiewają na koncertach w całej Polsce największe przeboje uwielbianego przez publiczność Krzysztofa Krawczyka.

"Kochani! Mam dla Was wspaniałą wiadomość. Biorę udział w wyjątkowej trasie koncertowej ‘Jak przeżyć wszystko jeszcze raz…’. Wykonam największe przeboje Krzysztofa Krawczyka wraz z Royal Symphony Orchestra i innymi artystami" – napisała Beata Kozidrak na swoim profilu na Facebooku. "Krzysztof był wspaniałym wokalistą i inspiracją dla mnie. Dlatego bardzo cieszę się, że mogę wykonać jego utwory i być częścią tego wydarzenia" - napisała wokalistku zespołu Bajm na Instagramie.

Beata Kozidrak wystąpi na koncertach w Ostrowie Wielkopolskim, Łodzi, Gdańsku, Toruniu, Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Gliwicach, Zielonej Górze i Poznaniu.

Zobacz wideo:

Anna Świątczak o początkach w zespole Ich Troje
Anna Świątczak o początkach w zespole Ich Troje. Wszystko zmieniło się, kiedy wyszła za Michała Wiśniewskiego
Anna Świątczak opowiedziała o początkach w zespole Ich Troje. Wokalistka wyznała, że kiedy poślubiła Michała Wiśniewskiego, wszystko się zmieniło.
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Beata Kozidrak była w bardzo dobrych relacjach w Krzysztofem Krawczykiem

Krzysztof Krawczyk był legendą polskiej sceny muzycznej. Wiadomość o jego śmierci poruszyła całą Polską. Zmarł 5 kwietnia w wieku 74 lat. Beata Kozidrak bardzo przeżyła śmierć swojego przyjaciela. Zawsze łączyły ich bardzo dobre relacje. Choć oboje byli ulubieńcami publiczności, to nigdy ze sobą nie rywalizowali, ale nawzajem się dopingowali.

Co ciekawe, w 2004 roku w sondażu przeprowadzonym przez OBOP na najbardziej lubianych wokalistów w Polsce, oboje uplasowali się na pierwszych pozycjach . Beata Kozidrak wygrała w rankingu piosenkarek, a Krzysztof Krawczyk triumfował na liście wokalistów.

Po śmierci Krzysztofa Krawczyka wokalistka zespołu Bajm podzieliła się na Instagramie szczerym wyznaniem. Stwierdziła, że ma do siebie ogromny żal, że nie porozmawiała z piosenkarzem wystarczająco długo, gdy spotkali się po raz ostatni:

"Krzysztof. Nikt Cię nie zastąpi, bo byłeś osobowością jedyną. Płaczę i żałuję, że nie mogłam z Tobą rozmawiać dłużej tak, jak kiedyś w Opolu. Żegnam Cię mój Przyjacielu – Artysto! Do zobaczenia" - napisała wtedy znana artystka.

"Jak przeżyć wszystko jeszcze raz…" – koncerty ku czci Krzysztofa Krawczyka

Krzysztof Krawczyk nadal pozostaje w sercach wielu fanów, którzy będą mieli okazję oddać hołd zmarłemu i znów posłuchać jego przebojów na specjalnych widowiskach muzycznych. Jak podają organizatorzy, podczas 20 koncertów w całej Polsce, wybitni polscy wokaliści wykonają w duecie z Krzysztofem Krawczykiem oraz z towarzyszeniem Royal Symphony Orchestra znane piosenki artysty.

Na razie wiadomo, że oprócz Beaty Kozidrak w trasie koncertowej wezmą udział także Mietek Szcześniak, Alicja Szemplińska, Justyna Steczkowska, Ania Karwan, Kasia Moś, Andrzej Piaseczny i Kuba Badach. Nazwiska pozostałych gwiazd poznamy wkrótce. Koncerty poprowadzą Anna Wendzikowska i Oliwier Janiak. 

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości