Gwiazdy

Brad Pitt zadebiutował jako rzeźbiarz. Jego dzieła trafiły do muzeum

Gwiazdy

Autor:
Kalina
Szymankiewicz
Brad Pitt zadebiutował jako rzeźbiarz

Brad Pitt zaskoczył fanów i ujawnił swój rzeźbiarski talent. Jego dzieła można podziwiać w Sara Hilden Art Museum w Finlandii. Jak dowiedzieliśmy się z oficjalnej strony muzeum, hollywoodzki aktor jest w dużej mierze samoukiem. A to jego pierwsza publiczna wystawa.

Brad Pitt zagrał w wielu kultowych produkcjach. Za rolę w filmie Quentina Tarantino "Pewnego razu... w Hollywood" otrzymał Oscara w kategorii "najlepszy aktor drugoplanowy". Jednak niewiele osób wiedziało o jego innym artystycznym talencie.

Agnieszka Woźniak-Starak o popularności
Agnieszka Woźniak-Starak o popularności Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Rzeźby Brada Pitta można podziwiać w muzeum w Finlandii

Brad Pitt został rzeźbiarzem? To dopiero początek jego przygody z tą dziedziną sztuki. Jednak artysta już odniósł sukces, bo jego prace zostały udostępnione zwiedzającym Sara Hilden Art Museum w Finlandii. Aktor wyrzeźbił m.in. panel gipsowy, przedstawiający scenę strzelaniny, odlany przy użyciu wielokrotnych odcisków ludzkiego ciała. Stworzył także kilka świeczników i drewniany domek. Podobno zaczął rzeźbić podczas pandemii koronawirusa i lockdownu.

"Niesamowicie zobaczyć przemianę Brada Pitta z aktora w rzeźbiarza. Jest wszechstronnie utalentowany" - czytamy opinie Internautów.

"Nie miałem pojęcia, że Brad Pitt jest tak genialnym artystą. To szalone" - twierdzą fani aktora.

Do Brada Pitta dołączył piosenkarz Nick Cave

Z informacji podanych przez muzeum w Finlandii wiemy, że Brad Pitt nie jest jedynym gwiazdorem, który po raz pierwszy wystawia swoje rzeźby. Do aktora dołączył piosenkarz Nick Cave, który skupił się na ceramicznych rzeźbach. Dzieła artystów można podziwiać w muzeum do 15 stycznia 2023.

Dla Nicka i dla mnie jest to nowy świat i nasze pierwsze wejście

Nick Cave to australijski muzyk, poeta, pisarz, kompozytor, scenarzysta i aktor, znany przede wszystkim z występów w zespole Nick Cave and the Bad Seeds. Jest autorem utworu pt. "Where the Wild Roses Grow", który wykonywał w duecie z Kylie Minogue.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości