Brooke Shields padła ofiarą gwałtu. Opowiedziała o koszmarze z przeszłości

Brooke Shields
Brooke Shields opowiedziała o koszmarze sprzed lat
Źródło: Getty Images
Brooke Shields w dwuczęściowym dokumencie opowiedziała o koszmarze, jaki ją spotkał wiele lat temu. Gwiazda w produkcji "Brooke Shields: Pretty Baby" zdradziła, że w wieku 20 lat została zgwałcona przez amerykańskiego producenta filmowego. Długo obawiała się, że nikt jej nie uwierzy.

Brooke Shields jest znaną aktorką oraz modelką, która największą popularnością cieszyła się w latach 70. i 80. Karierę zaczęła niezwykle wcześnie, bo w pierwszej produkcji zagrała zaledwie w wieku 11 miesięcy. Byłą to reklama mydła dla dzieci. W wieku 12 lat zagrała w kontrowersyjnym filmie "Ślicznotka", a niedługo później w obsypanej wyróżnieniami "Błękitnej Lagunie".

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo.

Andrzej Gąsienica o córce. Chciałby dla niej męża górala?
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Brooke Shields opowiedziała o koszmarze sprzed lat

Brooke Shields zszokowała wszystkich wyznaniem, na jakie odważyła się na łamach dokumentu, w którym wystąpiła. Gwiazda, gdy w wieku 20 lat była absolwentką Uniwersytetu Princeton, nie mogła liczyć na wiele ról filmowych, co po latach bez ogródek wspomina jako najgorszy punkt swojej kariery. Aktorka w tym czasie odbywała spotkania w celach zawodowych z różnymi filmowymi przedstawicielami Hollywood.

Jedną z osób, z którą Brooke Shields spotkała się, aby rozmawiać na temat swojej roli, był znany producent wykonawczy, którego danych nie podała. Aktorka wyznała, że do gwałtu przez mężczyznę doszło, gdy udała się do jego pokoju celem zamówienia taksówki.

Teraz Brooke Shields wyznała, dlaczego przez 30 lat milczała na temat tamtego zdarzenia. Jak przyznaje, obawiała się, że nikt jej nie uwierzy oraz iż opowiedzenie prawdy może zakończyć jej karierę.

"Ludzie wtedy nie wierzyli w takie historie. Myślałam, że nigdy więcej nie dostanę pracy” - powiedziała aktorka na łamach dokumentu.

W produkcji "Brooke Shields: Pretty Baby" aktorka opowiedziała również, jak po latach odnosi się do przebytego koszmaru.

"To jest cud, że przeżyłam [...] Minęło dużo czasu, żeby to wszystko przetrawić [...] Jestem teraz bardziej zła, niż byłam wtedy. Jeśli się boisz, masz rację. To są przerażające sytuacje. Nie muszą być brutalne, aby były przerażające..." - dodała Brooke Shields.

Kariera i życie prywatne Brooke Shields

Od małego karierą Brooke Shields kierowała jej matka - Teri Shields, która już od chwili narodzin miała pomysł na aktorstwo gwiazdy. To właśnie dzięki niej 11-miesięczna córka wystąpiła w reklamie mydła. Wkrótce potem malutką Brooke Shields można było zobaczyć w reklamach innych dziecięcych produktów.

Kariera dziewczynki nabrała tempa, gdy wystąpiła w kontrowersyjnej produkcji "Ślicznotka", a następnie w "Błękitnej Lagunie". Wkrótce potem pojawiły się oskarżenia wobec matki aktorki, w związku z tym, iż ta angażuje swoją pociechę w zbyt kontrowersyjne filmy, co wiązało się z zaprzestaniem przez nią kierowania karierą córki. Brooke Shields powróciła do pracy aktorki oraz modelki, gdy było to związane z jej własną decyzją.

Prywatnie Brooke Shields była związana z wieloma mężczyznami znanymi z pierwszych stron gazet. Spotykała się z Mattem Dillonem, Dodi Al-Fayedem, Johnem Travoltą oraz Nicolasem Cage'em. Jednak ostatecznie jej serce skradł producent Chris Henchy, z którym doczekała się dwójki pociech.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Norbert Żyła

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości