Nie poradzili sobie ze sławą. Co się stało z nastoletnimi gwiazdami Hollywood?

Aktualizacja:
Autor:
Kamila
Jamrożek
Alicia Silverstone, Brittany Murphy, Amanda Bynes

Uzależnienie od alkoholu czy narkotyków, problemy z prawem, choroby psychiczne. Wiele nastoletnich gwiazd nie poradziło sobie ze sławą. Jak potoczyły się ich losy?

Alicia Silverstone, Brittany Murphy, Amanda Bynes to aktorki, które osiągnęły niebywały sukces już w latach dziecięcych. I nie tylko one. Wiele nastoletnich gwiazd stało się w szybkim czasie idolami rzeszy fanów. Niestety ich kariery nie potoczyły się najlepiej. Niektórzy wyszli na prostą, ale niektórzy całkiem zniknęli z show-biznesu. Co się z nimi stało?

Mary-Kate i Ashley Olsen

Mary-Kate i Ashley Olsen
Mary-Kate i Ashley Olsen Źródło: Disney General Entertainment Con

Mary-Kate Olsen i Ashley Olsen to jedne z najlepiej rozpoznawalnych bliźniaczek na świecie. Wielką popularność przyniósł im udział w sitcomie "Pełna chata", który był emitowany w latach 90. Później grały w wielu filmach familijnych takich jak "Czy to ty, czy to ja?", "Paszport do Paryża" czy "Nowy Jork, nowa miłość".

Bliźniaczki były głównymi bohaterkami wielu skandali. Według doniesień medialnych Mary-Kate Olsen w czasie studiów nadużywała narkotyków i prowadziła imprezowy tryb życia. Przyznała wtedy, że cierpiała na anoreksję. Z kolei Ashley cierpiała na zaburzenia odżywiania. Obie trafiły do klinik leczących uzależnienia.

Mary-Kate i Ashley Olsen
Mary-Kate i Ashley Olsen Źródło: New York Daily News/Getty Images

Fanów bliźniaczek najbardziej zbulwersowały doniesienia, że to z powodu narkotyków podanych przez Mary-Kate Olsen zmarł sławny aktor Heath Ledger. Pojawiły się także plotki, że odrzucenie przez Mary-Kate, z którą miał romans, były powodem śmierci aktora. W 2009 roku siostry porzuciły karierę aktorską. Później zaistniały w świecie mody. 36-latki posiadają własną odzieżową markę "The Row".

Mary-Kate i Ashley Olsen
Mary-Kate i Ashley Olsen Źródło: FilmMagic/Getty Images

Siostry Olsen starają się chronić swoje życie prywatne przed mediami. Niedawno o Mary-Kate znów zrobiło się głośno z powodu rozwodu z Olivierem Sarkozym, bratem byłego prezydenta Francji. Bliźniaczki mają także młodszą siostrę Elisabeth, która jest obecnie bardzo rozchwytywaną aktorką.

Mary-Kate i Ashley Olsen z siostrą Elisabeth
Mary-Kate i Ashley Olsen z siostrą Elisabeth Źródło: Getty Images

Lindsay Lohan

Lindsay Lohan
Lindsay Lohan Źródło: CBS/Getty Images

Lindsay Lohan swoją przygodę z aktorstwem zaczynała już w wieku trzech lat. Później zaistniała dzięki podwójnej roli w filmie "Nie wierzcie bliźniaczkom". Jako nastolatka podbiła serca widzów rolami w produkcjach jak "Wredne dziewczyny" czy "Zakręcony piątek".

Niestety w 2006 roku aktorka zaczęły się problemy gwiazdy z nałogami. Aktorka uzależniła się od alkoholu, leków, papierosów i zaczęła eksperymentować z narkotykami. Bankructwo, skandale i pobyty w areszcie całkowicie zniszczyły jej karierę. Była aresztowana m.in. za kradzież, złamanie zasad zwolnienia warunkowego, jazdę po pijanemu czy posiadanie narkotyków.

Lindsay Lohan
Lindsay Lohan Źródło: CBS/Getty Images

Dziś 36-latka odzyskała kontrolę nad swoim życiem. W 2018 roku wróciła do aktorstwa, a rok później wypuściła nowy utwór muzyczny. Lindsay Lohan jest szczęśliwa także w życiu prywatnym. Niedawno wyszła za mąż. Jej wybrankiem jest finansista Bader Shammas.

Lindsay Lohan
Lindsay Lohan Źródło: NBCUniversal/Getty Images
Julia Wieniawa nie chce być nazywana "celebrytką". "Trochę mi to umniejsza"
Julia Wieniawa nie chce być nazywana "celebrytką". "Trochę mi to umniejsza"

Amanda Bynes

Amanda Bynes
Amanda Bynes Źródło: FilmMagic

Amanda Bynes w wieku 12 lat została najmłodszą w historii prowadzącą własny program. "Szał na Amandę" pojawił się na ekranach telewizyjnych w 1999 roku. Praca w nim przyniosła jej cztery nagrody Kids' Choice dla ulubionej aktorki telewizyjnej. W 2002 debiutowała na dużym ekranie u boku Frankiego Muniza w komedii "Duży, gruby kłamczuch". Amanda Bynes zaskarbiła sobie sympatię publiczności występami w filmach takich "Czego pragnie dziewczyna" u boku Colina Firtha, "Ona to on", "Lakier do włosów". Po raz ostatni aktorka pojawiła się na ekranie w 2010 roku w komedii "Łatwa dziewczyna" i przerwała karierę.

Amanda Bynes i Lindsay Lohan
Amanda Bynes i Lindsay Lohan Źródło: FilmMagic/Getty Images

W 2012 gwiazda trafiła do aresztu za jazdę pod wpływem środków odurzających. Rok później zdiagnozowano u niej schizofrenię, wcześniej została oskarżona o posiadanie marihuany i wzniecenie pożaru. Po oskarżeniach wobec ojca o przemoc seksualną, które później wycofała, wykryto u niej chorobę afektywną dwubiegunową i trafiła pod kuratelę matki. Później podziękowała rodzicom za to, że pomogli jej w walce z alkoholizmem i przeprosiła za swoje wcześniejsze kłamstwa. W 2020 roku 36-latka została wolna od kurateli. Gwiazda zdradziła, że pracuje nad nowymi projektami i już niedługo ogłosi swoje plany zawodowe.

Alicia Silverstone

Alicia Silverstone
Alicia Silverstone Źródło: CBS/Getty Images

Alicia Silverstone swoją karierę w show-biznesie rozpoczęła w wieku 6 lat, kiedy ojciec zapisał ją do agencji modelek. Po pewnym czasie otrzymała niewielką rolę w serialu "Cudowne lata". Popularność przyniosła jej rola w filmie "Zauroczenie", który okazał się kasowym hitem wśród amerykańskich nastolatków.

Alicia Silverstone
Alicia Silverstone Źródło: Moviepix/Getty Images

Kolejnym sukcesem okazał się film "Słodkie zmartwienia". Aktorka zagrała też w teledyskach zespołu Aerosmith. Potem jej kariera aktorska zaczęła się jednak sypać jak domek z kart. Zagrała w kilku produkcjach, które okazały się wielkim fiaskiem, a aktorka otrzymała Złote Maliny dla najgorszej aktorki. Od tamtej pory media skupiły się na jej życiu prywatnym.

Aktorka wystąpiła jeszcze w kilku mniejszych produkcjach, ale nie odniosła większego sukcesu. Obecnie 46-latka znana jest ze swojej pracy na rzecz opieki zwierząt. Założyła fundację Alicia's Animal Heaven. Wystąpiła w kilku reklamach, które miały na celu zwrócenie uwagi na ochronę zwierząt.

Alicia Silverstone
Alicia Silverstone Źródło: WireImage/Getty Images

Macaulay Culkin

Macaulay Culkin
Macaulay Culkin Źródło: The Chronicle Collection/Getty Images

Macaulay Culkin kojarzony jest głównie z rolą słodkiego kilkulatka Kevina, którego przygody widzowie śledzą co roku podczas Świąt Bożego Narodzenia. Jednak kariera aktora została przerwana przez jego problemy z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków. Na załamanie aktora miało wpływ trudne dzieciństwo, nagła sława w młodym wieku i tragiczna śmierć siostry. Do tragicznego wypadku doszło na jego oczach. Jego druga siostra zmarła wcześniej przez uzależnienie od narkotyków.

Macaulay Culkin
Macaulay Culkin Źródło: WireImage/Getty Images

Macaulay Culkin przez wiele lat był wrakiem człowieka. Tabloidy ciągle publikowały jego zdjęcia, na których wyglądał bardzo żle. Na szczęście, aktor postanowił w końcu zadbać o siebie. Trafił na odwyk. Dziś pokonał uzależnienia i cieszy się życiem. Aktor oświadczył się ukochanej. Macaulay Culkin i Brenda Song niedawno się zaręczyli.

Macaulay Culkin
Macaulay Culkin Źródło: WireImage/Getty Images

Brittany Murphy

Brittany Murphy
Brittany Murphy Brittany Murphy Źródło: CBS/Getty Images

Brittany Murphy zagrała razem z Drew Barrymore w filmie Penny Marshall "Riding in Cars With Boys", w "Ani słowa" (Don't Say A Word) z udziałem Michaela Douglasa w "Sidewalks of New York" w reżyserii Eda Burnsa oraz w "8. Mili", "Nowożeńcach", "Molly Gunn" oraz "Spun".

Widzowie pamiętają ją także z filmów "Przerwana lekcja muzyki" z Winoną Ryder i Angeliną Jolie oraz obrazu Alana Rudolpha "Trixie", gdzie zagrała u boku Emily Watson. Młodzi widzowie pokochali ją za rolę Tai Frasier w "Clueless".

Niestety jej karierę aktorską przerwała nagła śmierć. Zmarła w wieku 29 lat z powodu rozległego zapalenia płuc i ostrej anemii w połączeniu z intoksykacją różnymi lekami.

Brittany Murphy
Brittany Murphy Źródło: WireImage/Getty Images

JoJo (Joanna Noëlle Blagden Levesque)

JoJo (Joanna Noëlle Blagden Levesque)
JoJo (Joanna Noëlle Blagden Levesque) Źródło: NBCUniversal/Getty Images

JoJo, czyli Joanna Noëlle Blagden Levesque karierę rozpoczynała w popularnym konkursie muzycznym "America's Most Talented Kids", na którym przed laty zwyciężyła Christina Aguilera. Joanna nie wygrała, lecz poznała człowieka o imieniu James Womack, który wprowadził ją do znanego widowiska o nazwie "Da Family". Po krótkiej współpracy zaoferowano jej dwa kontrakty, jednak we wszystko włączyła się wytwórnia płytowa "Blackground".

W 2004 roku jej pierwszy singiel "Leave(Get Out)" wspiął się na szczyty popularności w Stanach, zaś z Joanny, która przyjęła przydomek Jojo, uczynił najbardziej obiecującą artystką w kraju.

JoJo (Joanna Noëlle Blagden Levesque) i Christina Aguilera
JoJo (Joanna Noëlle Blagden Levesque) i Christina Aguilera Źródło: Getty Images

JoJo była gwiazdą u szczytu popularności – wszyscy ją znali, a jej piosenki nucili wszyscy. Wylansowała takie przeboje jak „Leave (Get Out)” czy "Too Little, Too Late”. Niestety wkrótce przestano pisać o jej dokonaniach muzycznych, a zaczęto o imprezowym trybie życia. W końcu ostatecznie wycofała się z show-biznesu.

JoJo (Joanna Noëlle Blagden Levesque)
JoJo (Joanna Noëlle Blagden Levesque) Źródło: Getty Images

W jednym z wywiadów opowiedziała, że w młodym wieku została zmuszona przez wytwórnię do restrykcyjnej diety. Jadła jedynie 500 kcal i w końcu doprowadziło to u niej do zaburzeń odżywiania. Uciekła w alkohol i narkotyki, bo jak powiedziała – szukała czegokolwiek, aby poczuć się lepiej i odzyskać pewność siebie. W końcu zaczęła popadać w depresję.

Udało jej się zerwać kontrakt z wytwórnią w 2014 roku. W 2016 wydała kolejny album i powoli zaczęła wracać do zdrowia. Dziś występuje na swoich własnych zasadach – koncertuje i chętnie udziela się w akcjach charytatywnych.

JoJo (Joanna Noëlle Blagden Levesque)
JoJo (Joanna Noëlle Blagden Levesque) Źródło: Getty Images

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości