Bryska to objawienie polskiej sceny muzycznej. Kim jest i co o niej wiemy?

Bryska, czyli właściwie Gabriela Nowak-Skyrpan
Bryska, czyli właściwie Gabriela Nowak-Skyrpan
Źródło: MWMEDIA
Bryska, czyli właściwie Gabriela Nowak-Skyrpan to piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów, która właśnie podbija polską scenę muzyczną. Co wiemy o jej życiu?

Bryska stała się sensacją polskiej sceny muzycznej. Choć, jak sama przyznaje, jest introwertyczką i często chowa się przed światem, to marzy o wielkiej karierze i rozgłosie. Wiele osób porównuje jej głos i stylistykę utworów do Sanah. Nie jest to dziwne, gdyż obie panie współpracują z tą samą wytwórnią. Co jeszcze wiemy o młodej piosenkarce?

Bryska – kim jest?

Bryska, czyli Gabriela Nowak-Skyrpan urodziła się 4 stycznia 2001 w Warszawie. Ma brata, którego od dziecka raczyła swoją muzyką. Bryska od najmłodszych lat była uzdolniona wokalnie, a rodzice sugerowali, że to po zmarłym dziadku, który również był utalentowany artystycznie. 

Od małego chodziłam po domu, nuciłam, bardzo denerwowałam tym swoich domowników, w szczególności mojego brata. To naturalnie się u mnie narodziło
- mówiła w wywiadzie udzielonym Pomponikowi.

Bryska swój talent szlifowała w szkole muzycznej w Londynie – The Institute of Contemporary Music Performance.  Żeby samodzielnie utrzymywać się w stolicy Wielkiej Brytanii, musiała łączyć naukę z pracą w restauracji.

Zaczęłam studiować psychologię, no i dostałam się na medycynę, ale wybrałam muzykę[ ...] Studiowałam dziennie i pracowałam na pełen etat, żeby opłacić sobie studia, więc było trochę intensywnie. Spałam po 2 godziny dziennie przez 7 dni w tygodniu, ale było warto, bo studia były niesamowite 
- mówiła w wywiadzie.

Naukę w londyńskiej szkole Bryska przerwała z powodu pandemii. Wyszło jej to jednak na dobre, gdyż mogła w pełni poświęcić się rozwojowi kariery w kraju.

Bryska, czyli właściwie Gabriela Nowak-Skyrpan
Bryska, czyli właściwie Gabriela Nowak-Skyrpan
Bryska, czyli właściwie Gabriela Nowak-Skyrpan
Źródło: MWMEDIA

Bryska – kariera muzyczna

Bryska na polskiej scenie muzycznej pojawiła się praktycznie znikąd. Pierwsze autorskie utwory takie jak "Wonders", "Expectations" czy "Burn This Love" wydawała pod pseudonimami Gabees oraz Bryella. Gabrysia przez długi czas starała się zachować anonimowość, więc nie pokazywała swojej twarzy i nie używała imienia i nazwiska. Postanowiła zdradzić swoją tożsamość dopiero w połowie 2021 roku. Swoje postępowanie motywowała introwertyzmem.

Kiedyś nie pokazywałam twarzy [...] Jestem straszną introwertyczką i było mi łatwiej psychicznie z tym. To było podejście na zasadzie: jak ja innych nie widzę, to oni mnie nie widzą. A druga rzecz, to zależało mi na tym, żeby najpierw przemówiła za mnie moja muzyka, a nie to, jak wyglądam
- mówiła Pomponikowi.

W 2021 roku kariera Bryski nabrała tempa. Dziewczyna przeszła do wytwórni Magic Records i wydała swój debiutancki singel "Naiwna" pod pseudonimem "bryska". Niezwykle popularny stał się jej utwór "Panika" oraz remiks piosenki "Lato (pocałuj mnie)" autorstwa Mandeego. Ogólnopolskim przebojem został za to jej singiel "Odbicie". Debiutancki minialbum Bryski, pt. "Jestem bryska", dostał się na listę najczęściej kupowanych utworów w Polsce OLiS Winyl.

Także rok 2022 był dla Bryski niezwykle pracowity. W kwietniu wydała album studyjny pt. "Moja ciemność". Nagrała także singiel "You Were In Love" wykorzystany w ścieżce dźwiękowej do filmu "365 dni: Ten dzień". Utwór osiągnął spory sukces na arenie międzynarodowej. Dotarł do streamingowych list przebojów m.in. w Polsce, Kenii, Beninie, Senegalu, Rumunii, Francji czy Kanady.

W 2022 roku Bryska wydała także singel "Nie tęsknię za nikim" promujący serial "To nie ze mną", który jest coverem utworu Steni Kozłowskiej o tym samym tytule. Młoda artystka wystąpiła także na Gali Fryderyków 2022. Wręczyła Sanah statuetkę w kategorii "Album roku pop". Wzięła także udział w obozie songwriterskim z Dodą, co zaowocowało tym, że została zaproszona do współtworzenia jej albumu "Aquaria".

Bryska – życie prywatne

Bryska nie zdradza zbyt wielu informacji z życia osobistego. Wiadomo jednak, że serce wokalistki od jakiegoś czasu jest już zajęte. Nie wiadomo, kim jest chłopak wokalistki i nie jest on związany z show-biznesem i woli pozostać anonimowy. Jest to osoba z jej bliskiego otoczenia, którą znała od bardzo dawna.

Jestem bardzo szczęśliwa. Mój chłopak jest niesamowitą osobą. Daje mi dużo wsparcia. Jest ze mną często. Stanowi też dla mnie dużą inspirację
- powiedziała Pomponikowi.

Ukochanemu Bryska zadedykowała w prezencie świątecznym utwór "ABC", który opowiada właśnie o nim

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Iga Kreft o karierze muzycznej
Iga Kreft o karierze muzycznej

Bryska – introwertyzm i peruka

Bryska otwarcie przyznaje, że jest introwertyczką i samotniczką. W wywiadach przyznaje, że najlepiej czuje się w swoim towarzystwie lub wśród bliskich. Stara się jednak wychodzić do ludzi i polubiła nawet imprezy. Jednym ze sposobów na radzenie sobie z introwertyzmem jest noszenie przez młodą artystkę peruki. Daje jej ona poczucie komfortu, odkąd stała się osoba publiczną i każdy może rozpoznać ją na ulicy. Dzięki peruce i mocnemu makijażowi udaje jej się rozgraniczyć wizerunek artystyczny i życie prywatne.

Bryska, czyli właściwie Gabriela Nowak-Skyrpan
Bryska w peruce
Bryska, czyli właściwie Gabriela Nowak-Skyrpan
Źródło: MWMEDIA

Bryska – Instagram

 Bryska prowadzi swój profil na Instagramie pod nazwą @bryska. Nie znajdziemy na nim jednak zdjęć z życia osobistego. Konto w mediach społecznościowych służy młodej gwieździe do promocji dorobku artystycznego.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości