Caitlyn Jenner w żałobie. Mama była jedną z osób, które wspierały ją w procesie korekty płci

Caitlyn Jenner pożegnała mamę
Caitlyn Jenner pożegnała mamę
Źródło: Getty Images North America
Caitlyn Jenner poinformowała o śmierci ukochanej mamy. Esther Jenner zmarła w czwartek w wieku 96 lat. Sportsmenka wielokrotnie podkreślała, że matka była jedną z osób, które najbardziej wspierały ją w procesie tranzycji.

W latach 70. Bruce Jenner był jednym z najpopularniejszych amerykańskich sportowców, osiągając sukcesy w dziesięcioboju, a nawet zdobywając złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Montrealu w 1976 roku. Nikt wtedy nie zdawał sobie sprawy, że sportowiec wewnętrznie czuł się kobietą. Dziś Caitlyn Jenner jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych członkiń klanu Kardashianów.

Olivier Janiak o karierze synów
Olivier Janiak o karierze synów

Caitlyn Jenner pożegnała mamę

Esther Jenner miała czwórkę dzieci - Caitlyn Jenner, Pamelę Mettler, Lisę Jenner i syna Burta Jennera, który zginął w wypadku samochodowym w 1976 roku. Matka Caitlyn Jenner wychowywała je wraz z mężem Williamem Jennerem, który zmarł w 2000 roku. W ostatnich latach Esther Jenner zmagała się z wieloma problemami zdrowotnymi i jesienią 2015 roku złamała oba biodra.

Kobieta wykazała się dużym zrozumieniem i matczyną miłością, kiedy dowiedziała się o tranzycji swojego dziecka. Zaakceptowała przemianę Caitlyn Jenner i wspierała ją w całym procesie, używając jednak jej męskiego imienia. Sportsmenka publicznie mówiła, jak bardzo dumna jest z reakcji mamy.

"Teraz jestem z niego jeszcze bardziej dumna niż wtedy, gdy stanął na podium i zawiesił sobie złoty medal na szyi. Zasługuje na pełen szacunek" - mówiła.

Mama Caitlyn Jenner wspierała ją w procesie tranzycji

Celebrytka i gwiazda reality show "Z kamerą u Kardashianów" smutną informacją podzieliła się z fanami za pośrednictwem mediów społecznościowych.

"Z bólem serce informuję, że moja mama odeszła wczoraj rano. Utrata matki jest wyjątkowa w tym sensie, że to jedyna osoba, która kochała mnie przez całe moje życie. Będzie mi jej ogromnie brakowało. Zabrakło jej kilku tygodni do 97. urodzin. Żyła pełnią życia. Kocham cię mamo" - czytamy.

Oprócz wzruszającego wpisu, Caitlyn Jenner opublikowała też zdjęcie, na którym świętują jej 95. urodziny.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Martyna Mikołajczyk

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images North America

podziel się:

Pozostałe wiadomości