Céline Dion odwołuje trasę koncertową. Wokalistka cierpi na rzadkie schorzenie

Céline Dion cierpi na rzadką chorobę
Céline Dion cierpi na rzadką chorobę
Źródło: Getty Images
Céline Dion wciąż nie wróci na scenę. Przerwa spowodowana problemami zdrowotnymi wydłuży się aż do drugiej połowy 2023 roku. Gwiazda samodzielnie przekazała fanom informacje o odwołaniu oraz przesunięciu wydarzeń i ujawniła, z czym mierzy się w ostatnim czasie. "Zdiagnozowano u mnie rzadkie zaburzenie neurologiczne zwane zespołem sztywnego człowieka, które dotyka ok. 1 mln osób" - zdradziła.

Céline Dion jest jedną z najlepszych wokalistek na świecie, właścicielką najbardziej charakterystycznego wokalu. Od lat cieszy się ogromną popularnością, a jej koncerty to prawdziwa gratka dla fanów w każdym zakątku świata. Niestety gwiazda przechodzi trudny okres. Już jakiś czas temu z powodów zdrowotnych musiała zrezygnować z zaplanowanej trasy koncertowej, w tym z występu w Polsce. Mimo problemów Céline Dion nie dawała za wygraną i miała w planach powrót na scenę.

Dalsza część artykułu pod wideo.

Izabela Zeiske z "Gogglebox" o małżeństwie i kłótniach
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Céline Dion cierpi na rzadkie schorzenie

Céline Dion zaplanowała, że w 2023 roku ruszy w trasę koncertową. Niestety i tym razem musiała podzielić się z fanami smutną informacją. Wokalistka podjęła decyzję o przesunięciu wydarzeń o kolejne miesiące. Wszystko z powodu pogarszającego się stanu zdrowia. W krótkim materiale wideo, które pojawiło się w mediach społecznościowych artystki, gwiazda nie ukrywała, że tęskni za fanami.

"Witam wszystkich. Przepraszam, że zajęło mi to tak długo, aby się do was odezwać. Tak bardzo tęsknię za wami wszystkimi i nie mogę się doczekać, kiedy będę znowu na scenie i będę mogła z wami porozmawiać. Nie chcę przed wami niczego ukrywać, chociaż nie byłam wcześniej gotowa, by wam o tym powiedzieć, to jestem teraz" - zaczęła swój monolog.

Okazuje się, że gwiazda cierpi na niezwykle rzadkie schorzenie, które stało za silnymi skurczami mięśni uniemożliwiającymi pracę.

"Od dłuższego czasu borykam się z problemami zdrowotnymi i było mi naprawdę trudno zmierzyć się z tymi wyzwaniami i mówić o tym wszystkim, przez co przechodziłam. Ostatnio zdiagnozowano u mnie rzadkie zaburzenie neurologiczne zwane zespołem sztywnego człowieka, które dotyka ok. 1 mln osób. Wciąż uczymy się o tym schorzeniu, ale teraz już wiemy, że to ono powoduje wszystkie spazmy, które miałam" - przyznała Céline Dion.

Zespół sztywnego człowieka, inaczej zespół Moerscha-Woltmanna lub zespół sztywności uogólnionej, jest rzadkim schorzeniem neurologicznym. Charakteryzuje się stałą sztywnością mięśni, a dodatkowo, pod wpływem niektórych czynników zewnętrznych, np. hałasu, może dochodzić do silnych skurczów mięśni.

Jak czytamy pod nagraniem, część wydarzeń z 2023 roku zostaje przeniesiona na 2024 rok. Zaliczają się do tego również koncerty w Polsce - w Łodzi oraz Krakowie. Natomiast występy zaplanowane na drugą połowę 2023 roku pozostają bez zmian. Oznacza to, że po długiej przerwie fani będą mogli ponownie oglądać na scenie niekwestionowaną gwiazdę, jaką jest Céline Dion.

"Boli mnie, że nie będę gotowa w lutym na wznowienie mojej trasy po Europie. Tęsknię za wami wszystkimi... Byciem na scenie... występowaniem dla Was. Zawsze daję z siebie 100 proc., kiedy gram swoje koncerty, ale nie mogę Wam tego teraz dać. Abym ponownie mogła dać z siebie wszystko podczas koncertów, nie mam innego wyjścia, jak skoncentrować się na moim zdrowiu i mam nadzieję, że jestem na dobrej drodze do wyzdrowienia" - dodała wokalistka.

Céline Dion - kariera, życie prywatne

Wokalistka rozpoczęła karierę jako nastolatka. Nagranie demo zostało wysłane do menadżera gwiazd René Angélila. Mężczyzna z własnej kieszeni sfinansował pierwszy album Céline Dion - zastawiając wówczas swój dom. Światową popularność przyniosły jej takie hity, jak "When I Fall In Love" wykorzystany w ścieżce dźwiękowej filmu "Bezsenność w Seattle", a także wielki przebój "My Heart Will Go On" z "Titanica". Céline Dion wciąż tworzy - z niewielkimi przerwami jest aktywna zawodowo od przeszło 40 lat. Prywatnie związała się z dużo starszym menadżerem René Angélilą, z którym doczekała się trzech chłopców. Ukochany gwiazdy zmarł w 2016 roku na raka gardła. Artystka wciąż nie może pogodzić się z jego odejściem.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości