Nie żyje aktor z "Titanica". Zmagał się z chorobą nowotworową

David Warner z "Titanica" nie żyje.
David Warner z "Titanica" nie żyje.
Źródło: Getty Images
David Warner - brytyjski aktor filmowy i teatralny - zmarł w wieku 80 lat. Artysta zmagał się z chorobą nowotworową. Wystąpił w wielu kultowych filmach, m.in. "Titanic" i "Omen".

David Warner zmarł 24 lipca. Rodzina wydała łamiące serce oświadczenie.

David Warner nie żyje - przyczyna śmierci

David Warner przebywał w domu opieki dla zasłużonych przedstawicieli branży rozrywkowej. Aktor znany z "Titanica" od jakiegoś czasu cierpiał na chorobę nowotworową. Bliscy Davida Warnera wydali oświadczenie do mediów.

"Przez ostatnich 18 miesięcy przyjmował swoją diagnozę z wdziękiem i godnością. Będziemy za nim bardzo tęsknić i zapamiętamy go jako człowieka z dobrym sercem, hojnego, empatycznego mężczyznę, partnera i ojca, którego niezwykła praca docierała do ludzi na przestrzeni lat. Mamy złamane serca" - napisała rodzina Davida Warnera.

Serial "Westworld" na HBO. Twórcy o zagrożeniach w przyszłości
Źródło: "Co Za Tydzień"

David Warner - kim był, w czym grał?

David Warner urodził się 29 lipca 1941 roku w Manchesterze. Aktorstwa uczył się w Royal Academy od Dramatic Art w Londynie. Po studiach związał się z teatrem. Grał m.in. w adaptacji "Hamleta" Szekspira. Później zaistniał także w świecie filmu. Wcielał się głównie w role czarnych charakterów. Zadebiutował w 1963 roku w filmie "Tom Jones", a popularność przyniósł mu występ w filmie "Omen". Grał także w wielu kasowych hitach, takich jak: "Krzyk 2", "Star Trek VI", "Tron", "Titanic" czy serii telewizyjnej o Batmanie. W "Titanicu" David Warner zagrał Spicera Lovejoya - lokaja Caledona Hocleya. To on na polecenie swojego pracodawcy stawał na przeszkodzie uczuciu Jacka i Rose.

Aktor został nagrodzony prestiżową nagrodą Emmy, dostał też nominację do Złotego Globa. Ostatni raz na wiekim ekranie pojawił się w 2018 roku w filmie "Mary Poppins powraca".

David Warner z "Titanicu"
David Warner z "Titanicu"
Źródło: CBS/Getty Images
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości