Córce Tomasza Lisa grożono śmiercią. Pola Lis zabrała głos. "Miało zaboleć nie tylko mnie, ale i moich bliskich"

Pola Lis usłyszała groźbę zabójstwa. Córka Tomasza Lisa w niebezpieczeństwie
Pola Lis usłyszała groźbę przez telefon
Źródło: Foto: Andras Szilagyi/mwmedia
Córce Tomasza Lisa grożono przez telefon. Dziennikarz skomentował sprawę na Twitterze. Pola Lis również zamieściła znaczącą odpowiedź. Córka Tomasza Lisa i Kingi Rusin usłyszała, że zostanie zamordowana. Już wcześniej była szantażowana. Pola Lis skomentowała sprawę dla serwisu cozatydzien.tvn.pl.

Tomasz Lis i Kinga Rusin mają dwie córki, które starają się unikać rozgłosu. Okazuje się jednak, że w ich przypadku to nie jest takie proste. 26-letnia Pola jest dziennikarką "Przeglądu Sportowego". Jakiś czas temu pojawiła się na Gali Mistrzów Sportu w towarzystwie ojca. Z kolei 22-letnia Iga jest w związku z Filipem Szcześniakiem, raperem znanym jako Taco Hemingway. Para utrzymuje swój związek z dala od mediów. Iga rzadko publikuje wspólne zdjęcia z ukochanym.

Córka Kingi Rusin i Tomasza Lisa w niebezpieczeństwie. Komentarz Poli Lis

Pola Lis poszła w ślady rodziców i została dziennikarką. Starsza córka Tomasza Lisa i Kingi Rusin interesuje się sportem i pisze dla "Przeglądu Sportowego". W poniedziałek jej ojciec poinformował o tym, że Pola otrzymała telefon z groźbami.

"Do mojej starszej córki przed chwilą ktoś zadzwonił, grożąc, że wkrótce zostanie zamordowana (całość okraszona bluzgami). Źle się bawicie, łajdacy. Nikogo nie wystraszycie ani nie zastraszycie. Budzicie wyłącznie bezbrzeżne obrzydzenie" - napisał Tomasz Lis na Twitterze w poniedziałek po południu.

Aleksandra Głowińska z serwisu cozatydzien.tvn.pl zapytała Polę Lis o to, czy sprawa została zgłoszona na policję. Mamy odpowiedź córki znanych dziennikarzy.

"To jest obrzydliwe i ewidentnie miało zaboleć nie tylko mnie, ale i moich bliskich. Zostały podjęte odpowiednie kroki" - skomentowała w rozmowie z cozatydzien.tvn.pl.

Małgorzata Ostrowska przyznała, że doświadczyła ageizmu
Małgorzata Ostrowska opowiedziała o dyskryminacji w zawodzie.
Źródło: serwis: Co za Tydzień

Pola Lis była szantażowana. Kim są inne ofiary tzw. spoofingu?

Pola Lis udostępniła treść publikacji ojca na Twitterze.

"Jesteście obrzydliwi" - napisała.

To nie pierwszy raz, gdy musi zmagać się z szantażem. W październiku 2017 roku Tomasz Lis i Kinga Rusin poinformowali, że ich córka jest szantażowana ujawnieniem nieprawdziwych dokumentów.

W ostatnim czasie do podobnych incydentów dochodziło u innych znanych osób. Tzw. spoofing to atak na systemy telekomunikacyjne i najpopularniejsza ostatnio broń cyberprzestępców. Przykład Poli Lis polegał na przekazaniu potwornej wiadomości i zastraszeniu. Podobnie było w zeszłym tygodniu, gdy prof. Marcin Matczak otrzymał od osoby podszywającej się pod funkcjonariusza CBA nieprawdziwą informację, że jego syn — raper Michał "Mata" Matczak — nie żyje.

Przeczytaj więcej:

Autor: Kalina Szymankiewicz

Reporter: Aleksandra Głowińska

Źródło zdjęcia głównego: Foto: Andras Szilagyi/mwmedia

podziel się:

Pozostałe wiadomości