Czesław Mozil wspomina tragiczny wypadek, w którym stracił przyjaciela. Sam ledwo przeżył

Autor:
Kamila
Jamrożek
Czesław Mozil wspomina tragiczny wypadek

Czesław Mozil w niezwykle poruszającym wywiadzie z Moniką Jaruzelską wspominał dramatyczne wydarzenia z przeszłości, które nadal ranią jego duszę. Przed laty w dramatycznym wypadku stracił bliskiego przyjaciela, a sam cudem ocalił życie. Te bolesne wspomnienia wciąż dręczą artystę. Słowa, którymi opowiadał o swoim zmarłym przyjacielu, wręcz ściskały za serce.

Muzyk, który zazwyczaj unika udzielania wywiadów na tak osobiste tematy, ostatnio coraz śmielej opowiada o swoim życiu prywatnym. Ostatnio wraz z żoną opowiedzieli o bezdzietności, a teraz muzyk zdecydował się opowiedzieć tragiczną historię ze swojej przeszłości w programie prowadzonym przez Monikę Jaruzelską. Zdradził w nim szczegóły nieszczęśliwego wypadku, w którym brał udział i który zakończył się śmiercią jego przyjaciela. Do dziś Czesław Mozil nie potrafi poradzić sobie z traumą i trudno jest mu oderwać się od tych bolesnych wspomnień.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Czesław Mozil o ojcostwie. Dlaczego nie będzie miał dzieci?
Czesław Mozil o ojcostwie. Dlaczego nie będzie miał dzieci? Czesław Mozil o ojcostwie. Dlaczego podjął decyzję o bezdzietności?

Czesław Mozil wspomina tragiczny wypadek

Czesław Mozil wraz z grupą przyjaciół wybrał się na przejażdżkę po słynnej Route 66 w Stanach Zjednoczonych. Niestety, wakacje 21-letniego wówczas muzyka zakończyły się tragicznym wypadkiem, który pozostawił trwałe ślady w jego życiu. Wypadek ten wydarzył się, gdy auto, którym podróżowali, przewróciło się siedmiokrotnie na autostradzie na pustyni. Mężczyzna był w szoku i z przerażeniem myślał, że spadają z wysokiej skały.

Według policji siedem pełnych obrotów na autostradzie na pustyni Route 66. Do góry nogami wylądowaliśmy. Ja byłem przekonany, że z jakiejś skały spadamy 

W wyniku wypadku zginął przyjaciel Czesława Mozila, co było dla niego ogromnym ciosem. Był przekonany, że oszukał los i to on miał zginąć, ponieważ na początku jazdy zamienił się miejscami ze zmarłym kolegą. Po wypadku w szpitalu Czesław Mozil zdał sobie sprawę z tego, że życie jest krótkie i cenne i całkowicie je przewartościował. Tęsknotę za straconym przyjacielem i traumę po wypadku nosi w sercu do dziś.

Wypadek w Arizonie samochodowy zmienił wszystko. Nagle życie zrobiło się o wiele krótsze, to było coś mocnego i dziwnego. I do dziś pamiętam... Znaczy, zamieniłem miejsce. Powiedziałem koledze, żeby usiadł z tyłu. Byłem przekonany, że mam jakieś potężne rany, a tylko miałem ogromny ścisk z pasa i szkło w różnych częściach ciała. Później w szpitalu i przychodzi do ciebie lekarka i mówi, że twój kolega nie dał rady i nie przeżył... to wtedy jest to dość abstrakcyjne [...] Nie rozumie tego człowiek, który tego nie przeżył

Czesław Mozil o bezdzietności

Czesław Mozil i jego żona Dorota ostatnio wzięli udział w programie "Azja Express" i z tej okazji udzielili kilku wywiadów, w których poruszyli temat swojego życia prywatnego. W jednej z rozmów, z reporterką serwisu "Dzień Dobry TVN", opowiedzieli o swojej decyzji o świadomej bezdzietności. Muzyk podkreślił, że nie będzie ojcem, mimo że często słyszał, że "dorośnie do ojcostwa". Para podkreśliła, że są zadowoleni z tego, jak potoczyło się ich wspólne życie i dziękują za otwartość, ponieważ dzięki temu nawiązują kontakt z innymi ludźmi, którzy również zdecydowali się na bezdzietność.

"Bardzo często w życiu słyszałem, że 'dorośniesz do ojcostwa', a ja mówię: 'ja nie dorosnę, nie będę ojcem'. Świadome macierzyństwo albo wychowanie to już całkowicie inna, ciężka droga i decyzja" - powiedział muzyk.

Czesław Mozil zauważył również, że wiele par boi się mówić głośno o tym, że nie chcą mieć dzieci, a jego żona dodała, że patrząc na innych rodziców, którzy nie radzą sobie z wychowaniem swoich dzieci, cieszą się, że ich życie potoczyło się w taki sposób, jaki jest teraz.

"Patrzę na rodziców, którzy sobie nie dają rady, a potem przyznają, że się wcale do tego nie nadają, ale tak ich się życie potoczyło. Ja się cieszę, że nasze życie się potoczyło tak, jak jest teraz" - stwierdził Czesław Mozil.

"Azja Express" - Czesław i Dorota Mozilowie
"Azja Express" - Czesław i Dorota Mozilowie "Azja Express" - Czesław i Dorota Mozilowie Źródło: TVN

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości