Wszystkie kobiety Daniela Craiga. Usidliła go dopiero Rachel Weisz

Daniel Craig
Daniel Craig partnerki. Historie miłości aktora
Źródło: Getty Images
Daniel Craig to jeden z najpopularniejszych brytyjskich aktorów. Nieprawdopodobną sławę przyniosła mu rola Jamesa Bonda, jednak jego życie prywatne znajdowało się w kręgu zainteresowań mediów już kilka lat wcześniej. Choć teraz jest szczęśliwym mężem i ojcem, niegdyś Daniel Craig był prawdziwym łamaczem serc. Zobacz, jak kochał Agent 007.

Aktor, amant, kaskader. Gdy media obiegła wieść o tym, że zastąpi Pierce'a Brosnana w roli kultowego Agenta 007, brakowało słów zachwytu. Bowiem Daniel Craig nie pasował widzom do roli niemogącego opędzić się od kobiet Jamesa Bonda. Dano mu szansę, a on wykreował postać nietuzinkową, charakterną i zupełnie inną, niż jego poprzednicy. Tak oto Daniel Craig o dość nietypowej urodzie stał się bożyszczem tłumów. Jego serce od lat zajmuje jedna kobieta, choć wcześniej nie był zbyt stały w uczuciach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Przekaż 1,5% podatku na Fundację TVN
Źródło: TVN

Daniel Craig jako James Bond

Gdy w 2005 roku twórcy filmów z uniwersum Jamesa Bonda poinformowali, że ogłoszą następcę Pierce'a Brosnana, media i fani z całego świata skupili wzrok na motorówce, która przemierzała wody Tamizy. To na niej miał zostać objawiony światu nowy Agent 007. Kandydatów było zresztą wielu, mówi się nawet, że końcowa lista zawierała aż 200 nazwisk. W mediach przewijały się głosy na temat kandydatury m.in. Jude'a Lawa, Colina Farrella, Ewana McGregora czy Henry'ego Cavilla, który miał bić konkurentów na łopatki. Nikt nie przypuszczał, że na pokładzie motorówki znajduje się Daniel Craig. Gwiazdor już wtedy uznawany był za naprawdę dobrego aktora, mimo to nie przypadł do gustu właściwie nikomu. A reakcje była dość radykalne! Fani franczyzy założyli stronę internetową, która stała się platformą do wylewania gorzkich żali na temat aktora oraz twórców. Wysłano nawet petycję, w której domagano się zmiany powziętych decyzji, a media prześcigały się w zmaganiach o jak najmocniejszy nagłówek uderzający w Daniela Craige'a.

Twórcy nie ulegli opinii publicznej i wytrwali w postanowieniu. Na szczęście! Daniel Craig otworzył zupełnie nową erę. James Bond stał się postacią zbliżoną do tej zobrazowanej w powieściach autorstwa Lana Fleminga. Skupiony na zadaniu, okrutny i dość powściągliwy Agent 007 przestał uwodzić kobiety bez powodu — robił to głównie po to, by zdobyć niezbędne informacje, bez których nie mógł dokończyć powierzonego mu zadania. Daniel Craig był ponadto niezwykle wysportowany, a tężyzną fizyczną prześcigał wszystkich dotychczasowych aktorów wcielających się w tę ikoniczną postać. Seria z jego udziałem z pewnością przejdzie do historii. I choć początkowo fani nie ukrywali wściekłości, niejeden uronił łzę w ostatniej odsłonie serii "Nie czas umierać", w której Daniel Craig pożegnał się z projektem na dobre.

Daniel Craig na premierze "No time to die". 2021 rok
Daniel Craig na premierze "No time to die". 2021 rok
Daniel Craig na premierze "No time to die". 2021 rok
Źródło: Getty Images

Daniel Craig partnerki. Wszystkie kobiety Jamesa Bonda

Choć wizerunek amanta przyległ do Daniela Craiga dopiero dzięki roli w serii o Jamesie Bondzie, prywatnie aktor nie narzekał na brak zainteresowania. Wręcz przeciwnie! W branży uznawany był za łapacza kobiecych serc, który zresztą nie był zbyt trwały w uczuciach. Mimo to ma na koncie aż dwa śluby!

Daniel Craig po raz pierwszy stanął na ślubnym kobiercu w młodym wieku. Wówczas jego wybranką została początkująca aktorka Fiona Loudon. Para pobrała się w 1992 roku i z miejsca znalazła się w centrum zainteresowań brukowców. Wydawało się, że nic ich nie rozdzieli. Doczekali się nawet dziecka, które stało się najważniejsze dla obojga. Mimo to nawet rodzicielstwo nie pomogło im zatrzymać tego, co zaczęło się sypać. Po niespełna 2,5 roku para wzięła rozwód, a Fiona Loudon zajęła się wychowywaniem córki.

"Byłem bardzo młody i nie dojrzałem do poważnego związku" - zdradził Daniel Craig w jednym z wywiadów.

Tak wygląda ich dorosła już dzisiaj pociecha Elle:

Kolejną partnerką Daniela Craiga została Niemka Heike Makatsch - piosenkarka, scenarzystka i prezenterka telewizyjna. Ich miłość trwała aż 7 lat. Rozstali się w pokojowej atmosferze i deklarowali wzajemną przyjaźń. Po czasie Daniel Craig stwierdził, że zawód aktora nie sprzyja budowaniu silnych i stałych relacji.

Daniel Craig i Heike Makatsch. 2002 rok
Daniel Craig i Heike Makatsch. 2002 rok
Daniel Craig i Heike Makatsch. 2002 rok
Źródło: Getty Images

Kolejna relacja aktora wywołała niemały skandal! W 2004 roku aktor rozpoczął pracę na planie filmu "Layer Cake". To tam poznał Siennę Miller, która wówczas była w związku z przyjacielem aktora Jude'em Lawem. Po kilku miesiącach od zakończenia zdjęć media obiegła informacja o gorącym romansie, który połączył kolegów z planu. Tabloidy gromiły, że jest to zemsta Sienny Miller na partnerze, który jakiś czas wcześniej pochwalił się zdradą z nianią Daisy Wright.

Media posunęły się wówczas o krok dalej i założyły podsłuch w telefonie Jude'a Lawa. Dzięki temu dziennikarze dotarli do treści nieprzyjemnych rozmów, które odbyli panowie oraz do SMS-ów, które aktor wymieniał z partnerką. Sprawa trafiła nawet do sądu i ciągnęła się przez dłuższy czas. Wówczas na sali rozpraw Sienna Miller wyznała pod przysięgą:

"Ja i Daniel nie byliśmy w związku, raz przekroczyliśmy granicę, a on był moim najlepszym przyjacielem. To, że powiedziałam mu: 'kocham cię', nic nie znaczyło. Po prostu tak się zwracam do ludzi".

Daniel Craig i Sienna Miller. 2004 rok
Daniel Craig i Sienna Miller. 2004 rok
Daniel Craig i Sienna Miller. 2004 rok
Źródło: Getty Images

Tą jedyną miała być producentka filmowa Satsuki Mitchell. Para zaręczyła się i spędziła razem 6 lat. Aż do czasu, gdy Daniel Craig rozpoczął pracę na planie "Domu snów". To tam zbliżył się do Rachel Weisz, która wówczas była zaręczona. Ojciec gwiazdy w jednym z wywiadów przyznał, że jego córka bardzo przeżyła rozstanie z aktorem oraz jego szybki ślub z koleżanką po fachu.

"Dowiedzieliśmy się, czytając gazetę. Dziś moja córka nie wspomina nawet imienia tego człowieka (...). Powtarza też, że ich rozstanie tylko wyszło jej na dobre. Wie już, że on nie był mężczyzną, za jakiego go miała i coś było nie tak w tym związku" - powiedział ojciec Satsuki Mitchell. 

Daniel Craig i Satsuki Mitchell. 2006 rok
Daniel Craig i Satsuki Mitchell. 2006 rok
Daniel Craig i Satsuki Mitchell. 2006 rok
Źródło: Getty Images

Daniel Craig i Rachel Weisz - historia miłości

Daniel Craig i Rachel Weisz uznawani są za jedną z najpiękniejszych i zarazem najbardziej tajemniczych par Hollywood. Choć poznali się wcześniej, dopiero praca na planie filmu "Dom snów" zbliżyła ich do siebie. Wówczas Daniel Craig był zaręczony, a Rachel Weisz była związana z reżyserem Darrenem Aronofsky’m i wychowywała syna. Jednak w 2010 roku zakiełkowało uczucie, które sprawiło, że Daniel Craig w końcu odnalazł bezpieczną przystań. Para stanęła na ślubnym kobiercu w czerwcu 2011 roku, a w wydarzeniu wzięło udział jedynie czworo gości — w tym dwoje dzieci gwiazd z poprzednich związków.

"Jestem szczęśliwa, będąc mężatką, bardzo bardzo bardzo szczęśliwa. Kocham być panią Craig" - powiedziała Rachel Weisz w jednym z wywiadów.

W 2018 roku para doczekała się córki. Małżonkowie, choć uznawani są za jednych z najpopularniejszych aktorów w Hollywood, stronią od blasku fleszy. Skrzętnie chronią prywatność i rzadko opowiadają publicznie o łączącym ich uczuciu.

Daniel Craig i Rachel Weisz. 2004 rok
Daniel Craig i Rachel Weisz. 2004 rok
Daniel Craig i Rachel Weisz. 2004 rok
Źródło: Getty Images
Daniel Craig i Rachel Weisz. 2015 rok
Daniel Craig i Rachel Weisz. 2015 rok
Daniel Craig i Rachel Weisz. 2015 rok
Źródło: Getty Images
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości