Dawid Woliński dostał odznaczenie państwowe. "To było ogromne zaskoczenie"

Dawid Woliński dostał odznaczenie państwowe za swoje zasługi na rzecz potrzebujących
Dawid Woliński w rozmowie z Anną Pawelczyk-Bardygą nie ukrywał, że czuje się w pełni spełnionym mężczyzną. Słynny projektant podkreślił, że do tej pory rozwinął się nie tylko zawodowo, ale także jako osoba wspierająca innych. Jego działalność charytatywna została dostrzeżona przez urzędników państwowych. Okazało się, że ma nawet w swojej kolekcji medal za zasługi, który otrzymał od marszałka. "To było ogromne zaskoczenie. Trochę się poryczałem" - wspominał.

Dawid Woliński to jeden z najpopularniejszych polskich projektantów, który od początku istnienia polskiej edycji "Top Model" współtworzy ten format. Mimo że w show-biznesie jest obecny od kilku dekad, niewiele wiemy o jego życiu pozazawodowym. Dawid Woliński ceni sobie bowiem prywatę i nie lubi się publicznie chwalić. W rozmowie z nami przyznał jednak, że czuje się spełniony i opowiedział o swoim sukcesie.

Dawid Woliński świętuje 20-lecie pracy jako projektant

Dawid Woliński w tym roku świętuje 20-lecie od czasu, gdy wypuścił swoją pierwszą autorską kolekcję ubrań. Projektant przez dwie dekady stał się jednym z ulubionych twórców gwiazd i osiągnął ogromny sukces. Zapytaliśmy go o to, co dziś z perspektywy czasu powiedziałby sobie sprzed lat.

- No to jest taki troszeczkę czas podsumowań. Zaczęliśmy 12. edycję "Top Model" i trochę długo już z tą pracą, mam też 46 lat na karku. Zawsze robiłem to, co umiałem i zawsze robiłem to, co kochałem. Dziś powiedziałbym sobie: rób to, co robisz, kochaj to, co robisz i będziesz szczęśliwy - mówił Dawid Woliński.

Chociaż Dawid Woliński zaczynał karierę, gdy miał dopiero 20-kilka lat, od początku wierzył, że jego zawodowe marzenia się spełnią i że osiągnie sukces.

Powiem tak: nie byłem nastawiony na nic innego (śmiech)
- zdradził z rozbrajającą szczerością.

Dawid Woliński dostał odznaczenie państwowe za swoje zasługi

Dawid Woliński w rozmowie z nami przyznał, że czuje się w pełni spełniony nie tylko zawodowo, ale także prywatnie. Przy okazji pochwalił się, że jego działalność charytatywna została doceniona na szczeblu państwowym. Okazuje się bowiem, że słynny projektant może pochwalić się medalem, który otrzymał za niesienie pomocy dzieciom z domu dziecka.

- Tak szczerze czuję się spełniony. Czuję się zadowolony ze swojego życia. Zrobiłem dużo w pewnym momencie. Zająłem się domem dziecka z mojego rodzinnego miasta. W tym roku mija 11 lat od początku naszej współpracy. Dostałem za to medal od marszałka. Nie spodziewałem się nawet, że dostanę odznaczenie państwowe za swoją pracę charytatywną. To są takie miłe rzeczy. Jadąc tam, byłem przekonany, że dostanę znowu kolejnego cudownego aniołka od dzieci, które zawsze mi go strugają z drewienka, a tu proszę bardzo. Prezydent miasta, medale, splendor - wspominał Dawid Woliński.

Juror "Top Model" nie ukrywał, że był to dla niego bardzo emocjonalny moment. Do tego stopnia, że podczas wręczania medalu uronił kilka łez. Dawid Woliński podkreślił też, że pomaganie potrzebującym jest jedną z najważniejszych wartości w jego życiu.

To było ogromne zaskoczenie. Trochę się poryczałem, powiem szczerze. Czuję się spełniony. Czuję się spełniony, bo spełniłem swoje życie, ale też staram się pomóc w życiu innych ludzi. Jestem na to uważny i myślę, że uważność na innych to jest właśnie spełnienie samego siebie
- zakończył.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości