Prawniczka Anety Zając o niepłaceniu alimentów. Reprezentant Krawczyka również zabrał głos

Aneta Zając i Mikołaj Krawczyk
Aneta Zając i Mikołaj Krawczyk kiedyś byli parą
Źródło: MWMEDIA
Aneta Zając i Mikołaj Krawczyk walczą przed sądem o alimenty na ich wspólne dzieci. Zdaniem prawniczki aktorki jej były partner uchyla się od płacenia zasądzonych funduszy i wygenerował już pokaźny dług, którym zajął się komornik. Głos w sprawie zabrał też reprezentant Mikołaja Krawczyka, który wszystkiemu zaprzeczył i zapewnił, że jego klient dawno spłacił swoje zaległości alimentacyjne.

Aneta Zając i Mikołaj Krawczyk swego czasu stanowili jedną z najbardziej zgranych par w polskim show-biznesie. Zakochani w 2011 roku doczekali się przyjścia na świat dwójki dzieci, bliźniaków i przez chwilę stanowili rodzinę idealną. Wówczas jednak zaczęło się coś psuć i niedługo później artyści nieoczekiwanie się rozstali. Od tamtej pory ich relacje nie należą do najlepszych. Jakiś czas temu pojawiły się plotki na temat tego, że Mikołaj Krawczyk ponoć ma się uchylać od płacenia alimentów na dzieci. W jego sprawie toczy się postępowanie, a kilka miesięcy temu zapadł pierwszy nakaz karny.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Renata Kaczoruk na temat macierzyństwa. "Zawsze chciałam być mamą"

Prawniczka Anety Zając podała kwotę zaległych alimentów

Według medialnych doniesień Aneta Zając wnosiła o uregulowanie zaległości alimentacyjnych. Dodatkowo Mikołaj Krawczyk miał ponoć otrzymać od sądu karę grzywny w wysokości sześciu tysięcy złotych. Jak informuje serwis Plotek, aktor miał odwołać się od tego wyroku.

Teraz w sprawie wypowiedziała się prawniczka, która reprezentuje Antenę Zając. Według słów kobiety sprawą niepłacenia alimentów zajął się już komornik.

"W odpowiedzi na informacje ze strony pana Mikołaja Krawczyka odnośnie do regulowania alimentów i braku zaległości z tego tytułu należy zaznaczyć, że z zaświadczenia wystawionego w dniu 13 września 2023 roku przez komornika sądowego prowadzącego egzekucję alimentów na rzecz synów pani Zając i pana Krawczyka wynika, że zaległość alimentacyjna wynosi 16.480,12 zł i dlatego postępowanie nie zostało zakończone. Przyczyny takiego stanu rzeczy nie są mi znane" - przekazała Plotkowi adwokatka Beata Woch z kancelarii Sadkowski i Wspólnicy.

Reprezentant Mikołaja Krawczyka zaprzeczył słowom prawniczki

Serwis Plotek poprosił także o komentarz prawnika, który w sprawie reprezentuje Mikołaja Krawczyka. Mężczyzna potwierdził, że postępowanie wciąż jest w toku i zapewnił, że aktor już dawno uregulował finansowe zaległości, jednak jego zdaniem Aneta Zając nie informuje o tym fakcie komornika.

Kwotę zadłużenia, którą podała prawniczka aktorki, określił jako "sztuczną".

"Wygląda to tak, że mój mocodawca wpłaca alimenty bezpośrednio na rzecz pani Anety Zając, na jej rachunek bankowy. Następnie my wysyłamy do komornika informację, że mój klient zapłacił kwotę bezpośrednio na rachunek bankowy pani Anety Zając. Komornik zgodnie z przepisami musi zapytać panią Anetę Zając, czy tak jest, a pani Zając nie odpowiada. Według informacji, jaką uzyskaliśmy od komornika, to na tę kwotę wszystkie zapytania zostały wysłane i pani Aneta na żadne z nich nie odpowiedziała" - informuje adwokat Tomasz Uljasz.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości