Dawid Woliński – kariera, życie prywatne

Dawid Woliński - kim jest?
Dawid Woliński - kim jest?
Źródło: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA
Dawid Woliński to jeden z najbardziej znanych i cenionych polskich projektantów mody, ale i juror w popularnym programie "Top Model" na antenie TVN. Moda to jego pasja, o czym wielokrotnie przekonał widzów. Co wiadomo o jego życiu prywatnym?

Dawid Woliński to jeden z najbardziej znanych polskich projektantów. Co wiadomo na temat jego kariery oraz życia prywatnego?

Dawid Woliński – kim jest, szkoła, kariera, "Top Model"

Dawid Woliński urodził się w 1977 r. we Włocławku, gdzie mieszkał do 2000 r. Po zakończeniu prywatnego Liceum Plastycznego wyjechał do Łodzi, gdzie ukończył studia w Akademii Sztuk Pięknych oraz w Szkole Projektowania Ubioru i Kostiumu Filmowego w Warszawie.

W 2003 r. pokazał swoją pierwszą kolekcję odzieży, a rok później miał okazję przedstawić swoje projekty na wiosnę i lato 2005 na wielkim pokazie mody w Lizbonie. To tam na dobre zaczęła się jego kariera, stylizacje zostały przyjęte bardzo dobrze, a po jego projekty zgłaszali się styliści z Hiszpanii czy Francji. Kolejnym punktem w drodze do sukcesu była okładka w niemieckiej i portugalskiej edycji "Elle", na których modelki wystąpiły w kreacjach Dawida Wolińskiego.

W 2006 r. projektant wszedł we współpracę z butikiem Tracey Ross and Maxfield w Los Angeles. Otrzymał w Polsce wiele nagród za swój debiut, ale i "Doskonałość mody". Po jego kreacje zaczęły ustawiać się topowe gwiazdy, jak choćby Grażyna Torbicka, Anna Mucha, Grażyna Szapołowska, a także Paris Hilton czy Dita von Teesse.

SOKOLOWSKA_WSPARCIEKOBIET
Katarzyna Sokołowska o wsparciu kobiet. "To przerosło moje oczekiwania"
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Dawid Woliński - juror "Top Model"

Dawid Woliński swoją przygodę z programem "Top Model" rozpoczął w 2010 roku. W jury zasiada z Kasią Sokołowską, Joanną Krupą i Marcinem Tyszką. Z fotografem, z którym jest w przyjacielskich relacjach, wystąpił nawet w 2012 r. w programie "Woli&Tysio na pokładzie", również wyemitowanym w stacji TVN.

Dawid Woliński – życie prywatne, żona, córka

O życiu prywatnym projektanta nie wiadomo zbyt wiele. On sam nie wypowiada się na temat byłej partnerki Barbary, z którą ma córkę Oliwię, urodzoną w 1996 r. Wiadomo tylko, że połączyło ich ogromne uczucie, a owocem ich miłości było właśnie dziecko. Tatą został w wieku 19 lat, ale akurat, gdy jego partnerka zaszła w ciążę, byli na etapie rozstawania się.

"Jak się nam to wszystko przydarzyło. to akurat się wtedy rozstawaliśmy. Moi rodzice bardzo fajnie się zachowali. Inni nalegali na ślub, na mieszkanie razem, a moja mama powiedziała z tatą, że nie ma mowy - jeśli będziemy chcieli to to zrobimy i nie ma sensu unieszczęśliwiać trzech osób na raz. A my nie chcieliśmy być już potem z Basią. Nie wiem jak chciałem rozwiązać tę sytuację - ja byłem za młody, za głupi i patrzę teraz na to wstecz to była to ogromna nieodpowiedzialność" - wyznał w rozmowie z Magdą Mołek.

Jego córka Oliwia ma już 25 lat i studiuje ceramikę artystyczną na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Lubi rysować, malować i robić zdjęcia, ale jej wielką pasją – jak wyjaśniał Dawid Woliński w jednym z wywiadów, jest robienie paznokci.

Dawid Woliński – Instagram

Projektant prowadzi swoje konto na Instagramie pod nazwą @dawid_wolinski_private.

Zobacz także:

Autor: Ewa Podleśna-Ślusarczyk

Źródło zdjęcia głównego: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości