Dorota Wellman wspomina wywiad z gejem zakażonym wirusem HIV. "Ludzie zamarli"

Autor:
Kalina
Szymankiewicz
Dorota Wellman wspomina trudny wywiad. Widzowie źle go odebrali

Dorota Wellman przypomniała wywiad, który przeprowadzała wiele lat temu na antenie. Jej rozmówcą był gej zakażony wirusem HIV. To była przełomowa rozmowa, pierwsza tego typu w telewizji. Dziennikarka wspomina, że jej gest został źle odebrany przez widzów, którzy myśleli, że Dorota Wellman, podając dłoń mężczyźnie, zaraziła się wirusem.

Dorota Wellman jest dziennikarką z ogromnym doświadczeniem. W "Dzień Dobry TVN" porusza różne tematy, od lekkich poradnikowych do wymagających sporej wiedzy i wrażliwości. Prowadzi też wiele innych formatów, w których przeprowadza rozmowy. W wywiadzie dla magazynu "Replika" przypomniała o jednym bardzo ważnym spotkaniu na antenie, które wzbudziło wtedy wiele kontrowersji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Dorota Wellman długo starała się o dziecko. "Moja mama martwiła się"
Dorota Wellman długo starała się o dziecko. "Moja mama martwiła się" Dorota Wellman w rozmowie z Anną Pawelczyk-Bardygą odniosła się do problemu bezpłodności.

Dorota Wellman o wywiadzie z osobą zakażoną wirusem HIV

Dorota Wellman wspiera przyjaciół LGBTQ+. Zgodziła się na rozmowę w magazynie, który poświęcony jest tej społeczności. Dziennikarka przypomniała sobie wywiad z gejem, który przyjechał z Anglii, by w jej programie opowiedzieć o życiu z wirusem HIV. Gwiazda TVN powiedziała, że jeszcze jakiś czas temu świadomość społeczeństwa na ten temat była nikła.

"W naszym programie wiele lat temu pojawił się gej z Anglii zakażony wirusem HIV. To była pierwsza tego typu rozmowa z osobą, która z wirusem żyje, leczy się, funkcjonuje, ma partnera. Pierwszy raz w naszej telewizji otwarcie powiedział on: 'Tak się stało. Na mnie trafiło. Zrobiłem te badania, przeżyłem koszmar, ale powiedziałem, że póki mogę, będę żył!'" - wspomina dziennikarka.

Dorota Wellman podczas wywiadu podała swojemu gościowi rękę. Zdziwiła się, że wiele osób było przekonanych, że w ten sposób sama zakaziła się wirusem. Ten gest był dla niej ważny i dodatkowo uświadomił ją o tym, że polskie społeczeństwo potrzebuje edukacji.

Pamiętam, że wtedy na antenie podałam mu rękę i ludzie zamarli po drugiej stronie, bo uważali, że się zakaziłam. Taki był poziom wiedzy. Dla mnie to było bardzo ważne spotkanie, bo wydawało mi się, że mówienie o tym, to jedno, ale normalny gest podania ręki człowiekowi, to drugie, i że jest to dużo ważniejsze niż tysiąc słów, które wypowiem. Te reakcje potem, czy ja się nie bałam, nie brzydziłam... Pomyślałam wtedy: "Ile jest jeszcze rzeczy do zrobienia, ilu rzeczy ludzie nie wiedzą"

Dorota Wellman wspiera przyjaciół LGBTQ+

W tym samym wywiadzie dziennikarka opowiedziała o tym, że wychowała się w domu pełnym tolerancji i to samo próbowała wpoić swojemu synowi. Gwiazda ma wielu przyjaciół, reprezentujących różne środowiska.

Wśród znajomych i przyjaciół mam wiele par gejów. Robimy z moim mężem spotkanie w piątek, zastanawiamy się, kogo zapraszamy, no i jasne jest, że będą chłopaki. To mój przyjaciel, cieszę się razem z nim, że się zakochał i ma chłopaka. Wyjeżdżamy razem na wakacje, wspólnie pokonujemy różne trudności, razem spędzamy święta. Moje środowisko, heterycy, to ludzie, którzy są oswojeni z tą sytuacją. Nikt się temu nie dziwi ani to nikomu nie przeszkadza. Są pary mieszane i są pary jednopłciowe. No i co? No i pstro!

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości