Dorosła córka Alicji Węgorzewskiej to cała mama. Poszła w jej ślady

Autor:
Martyna
Mikołajczyk
Alicja Węgorzewska z córką Amelią

Talentu i popularności śpiewaczce operowej odmówić nie można. Fani podziwiają Alicję Węgorzewską nie tylko za dorobek zawodowy, ale i ten prywatny. Jej córka Amelia zapozowała z mamą do zdjęcia, a fani nie kryją zachwytu. Co wiemy o córce światowej klasy wokalistki?

Dorosła już córka Alicji Węgorzewskiej odziedziczyła po mamie nie tylko wspaniałą urodę, ale i zamiłowanie do muzyki. Śpiewaczka chwali się, że latorośli nie brakuje talentu - skończyła szkołę muzyczną i gra na fortepianie.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo.

Miasteczko "Dzień Dobry TVN" zawitało do Kościerzyny
Miasteczko "Dzień Dobry TVN" zawitało do Kościerzyny Małgorzata Ohme i Filip Chajzer wraz z ekipą "Dzień dobry TVN" zawitali do stolicy Kaszub, czyli Kościerzyny. Prowadzący program zostali niezwykle ciepło przyjęci przez jej mieszkańców. Oprócz rozmowy Małgorzata Ohme i Filip Chajzer mogli poznać tamtejsze zwyczaje. "Ja jestem zachwycony. Czerpię energię od ludzi i to jest piękne, że ludzie, którzy do tej pory zapraszali nas do swoich domów, chwytając za pilota i naciskając guzik, teraz zapraszają nas do swoich domów fizycznie [...]" - powiedział w rozmowie z "Co za tydzień" prezdnter.

Jak dziś wygląda córka Alicji Węgorzewskiej?

Przez 20 lat Alicja Węgorzewska była żoną Petera Whiskerda, z którym ostatecznie się rozwiodła. Przez kilka lat para utrzymywała ten fakt w tajemnicy, między innymi dlatego, by ich córka nie musiała przeżywać medialnej nagonki.

Już na pierwszy rzut oka widać, że wokalistka jest z córki szalenie dumna.

"Moja córka Amelia to moje oczko w głowie. Kocham ją miłością bezgraniczną. Oczywiście nie jestem w stanie być z córką zbyt często. Gdy tylko jestem w domu, staramy się spędzać ze sobą maksymalnie dużo czasu, śmiejemy się, jemy wspólny obiad, a przede wszystkim bardzo dużo ze sobą rozmawiamy. To bardzo wrażliwa, rozsądna, mądra i inteligentna dziewczynka. Mam wrażenie, że to 'stara dusza' w ciele małego dziecka. Uwielbia czytać, właściwie połyka wielgachne, grube książki w zadziwiającym tempie. Ma to szczęście, że czyta je zarówno w języku polskim, jak i angielskim" - powiedziała kiedyś w rozmowie z "Super Expressem".

Alicja, tak jak jej mama, wybrała fortepian w szkole muzycznej.

Trzy lata temu, w 18. urodziny Amelii, Alicja Węgorzewska dodała na swój profil na Facebooku zdjęcie z córką. Podobieństwo aż bije po oczach. "Kopia mamy. Prześliczna", "Cała mama! Wszystkiego dobrego dla Was!", "Ale jesteście podobne... I obie piękne!" - pisali fani.

Jak uważacie? Też widzicie to podobieństwo?

Tak Amelia wygląda dzisiaj.

Alicja Węgorzewska - kim jest, kariera

Alicja Węgorzewska talent muzyczny wykazywała od dziecka. Zaczynała w szkole muzycznej w klasie fortepianu. Na zajęcia wokalne poszła z obowiązku. W czasie prób chóralnych przyszła gwiazda odkryła, że kocha też śpiew. Zaraz po maturze zaczęła karierę w Operze Szczecińskiej, a po wakacjach bez większego problemu dostała się na wydział wokalny Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Co ciekawe, kiedy rozpoczęła pracę po studiach, większość jej ról na deskach Teatru Wielkiego - Operze Narodowej w Warszawie, to były tzw. role "spodenkowe". Alicja Węgorzewska specjalizowała się w graniu mężczyzn. Jej światową karierę rozpoczął rok 1999, kiedy po raz pierwszy zaśpiewała w Wiedniu. Niedługo potem polską śpiewaczkę poznała publiczność w Berlinie, Innsbrucku, Amsterdamie, Kuwejcie, Katarze czy Bahrajnie. Wygrywała liczne światowe konkursy wokalne i śpiewała z najbardziej rozpoznawalnymi głosami światowej opery.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Martyna Mikołajczyk

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości