Dzień Kota. Które gwiazdy są "kociarami"? Zobacz zdjęcia ich słodkich futrzaków

Magdalena Cielecka, Agnieszka Dygant i Anna Nowak-Ibisz kochają koty
Magdalena Cielecka, Agnieszka Dygant i Anna Nowak-Ibisz kochają koty
Źródło: MWMEDIA
Wiele znanych i lubianych gwiazd to miłośnicy zwierząt, a w szczególności kotów. Z okazji Światowego Dnia Kota przypominamy, kto cieszy się towarzystwem puszystego czworonoga.

Światowy Dzień Kota obchodzimy 17 lutego. W tym dniu swoje oczy kierujemy w szczególności na czworonogi, które nie mają kochających opiekunów. Warto wtedy udostępnić jakąś zbiórkę czy ogłoszenie fundacji, która opiekuje się mruczącymi zwierzakami. Albo rozważyć adopcję jak wiele polskich gwiazd. Wśród nich jest też wielu miłośników konkretnych ras. Zdjęciami pupili dzielą się często w mediach społecznościowych. Zobaczcie zdjęcia!

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Agnieszka Dygant chroni syna przed hejtem?
Agnieszka Dygant chroni syna przed hejtem?

Gwiazdy, które mają koty – Magdalena Cielecka

Magda Cielecka jest właścicielką dwóch kotów, które określa jako dachowce. Estrella i Borówka często towarzyszą jej w domowych czynnościach.

"[...] Wszystkim zwierzętom, tym dzikim i tym udomowionym, życzę troski i miłości, poszanowania ich wolności i godności oraz mądrości ludzi i prawa w decydowaniu o ich losie" - pisała aktorka z okazji Światowego Dnia Zwierząt.

Gwiazdy, które mają koty – Anna Nowak-Ibisz

Anna Nowak-Ibisz ma aż trzy koty – kocią mamę i dwójkę ich dzieci. To Lizak, Figa i Ronja. Gwiazda jest wielką miłośniczką tych zwierząt i podkreśla, jak wiele można się od nich nauczyć.

"Dzisiaj światowy dzień kota. Bez nich nasz dom to byłaby głupota! Dosłownie, bo byłby pusty, pozbawiony tego cudownego elementu miłości, który dostajemy bezwarunkowo, od psa, ale od kota już nie. Na szacunek i miłość kota trzeba sobie zasłużyć – nasze gadają z nami i są naszą kocią rodziną, to nasze dzieciaki – przytulamy je i jest to nasza kototerapia – nauka łagodności, delikatności, niezależności i wolnego wyboru! Kot to osobnik niesterowalny! W naszym domu nie byłoby bez nich tych wszystkich okrzyków miłosnych i śmiechu z ich zabaw i polowań, cała nasza sfera emocjonalna byłaby zdecydowanie uboższa bez ich towarzystwa. A sen ? Co to za sen bez mruczenia kota obok… to tylko namiastka raju" - pisała prezenterka na Instagramie.

Gwiazdy, które mają koty – Agnieszka Dygant

Agnieszka Dygant jest właścicielką dwóch kotów rasy Maine Coon. Na imię mają Kongo i Kanada. Aktorka czasami pokazuje swoje futrzaki na profilu na Instagramie i zawsze robią furorę wśród jej obserwujących. Sama pisze o sobie, że jest kociarą.

Gwiazdy, które mają koty – Marzena Rogalska

Marzena Rogalska jest wielką fanką futrzaków i opiekunką Bazyla i Kajtka. W Światowy Dzień Kota opublikowała na Instagramie filmik ze swoimi kotami w rolach głównych.

"Posiadanie jednego kota prowadzi do posiadania następnego, jak powiedział Hemingway, więc jestem wdzięczna, że się do tej złotej myśli zastosowałam i 7 lat temu przygarnęłam Kajtka. Dzięki temu świętujemy dzisiaj Dzień Kota podwójnie" - napisała prezenterka.

Gwiazdy, które mają koty – Martyna Wojciechowska

Martyna Wojciechowska również kocha koty. Jest właścicielką dwóch futrzaków. Jak pisała, kiedyś na instagramowym profilu "miłość do kotów to trudna miłość". Z okazji Światowego Dnia Kota podróżniczka udostępniła zdjęcie kociego celebryty Gacka.

"Pora na prawdziwego kociego celebrytę, na którego punkcie oszalał internet! Przed wami majestatyczny Gacek, nazywany też królem z ulicy Kaszubskiej. Gacek widnieje w Google Maps jako najlepsza atrakcja towarzyska w Szczecinie. Ma 5 gwiazdek, a opinię wystawiło ponad 3.500 osób! Turyści przyjeżdżają do Szczecina, żeby poznać Gacka osobiście i co ciekawe - całkiem sporo tych osób jest spoza Polski" - wyjaśniła Martyna Wojciechowska.

Podróżniczka opisała też historię kota i przedstawiła zasady spotkania z nim. Zapytała też, czy ktoś z jej obserwatorów wie coś o próbach zmiany Gacka w kota domowego.

"Gacek to uliczny kot, który 7 lat temu pojawił się przed drzwiami sklepu odzieżowego przy ul. Kaszubskiej jako młody i wychudzony kociak. Panie ze sklepu zaopiekowały się nim i robią to do dzisiaj. Ma swoją specjalną budkę, która jest ocieplana i wyłożona miękkimi kocykami. Panie ze sklepu dbają też, żeby nie zabrakło mu jedzenia, ale i pilnują, żeby nie był przekarmiany, bo już ma nadwagę.

Zasady spotkania z Gackiem są proste i należy ich przestrzegać! - można pogłaskać i zrobić sobie zdjęcie, tylko jeśli sam podejdzie i będzie miał ochotę. - jedzenie i smaczki najlepiej zostawić w sklepie. Dostanie je wtedy, kiedy powinien. - I nie wolno mu przeszkadzać podczas drzemek!" - dodała Martyna Wojciechowska.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości