Gwiazdy

Dziennikarka TVN24 powstrzymuje łzy na wizji. Wzruszyło ją nagranie ze schronu

Gwiazdy

Autor:
Kalina
Szymankiewicz
Źródło:
TVN24
Anna Seremak-Frątczak powstrzymuje łzy na wizji

Polskie media codziennie relacjonują wojnę w Ukrainie. TVN24 pokazuje realia wojny, okrucieństwo inwazji Rosji, ale i materiały, które mobilizują ludzi do walki. Dziennikarka TVN24 Anna Seremak-Frątczak przejęła się losem ukraińskiej dziewczynki. Zapowiedziała materiał, który bardzo ją poruszył.

W programie na żywo ciężko zachować kamienną twarz, gdy zapowiada się materiały dotyczące okrucieństwa wojny. Dziennikarze starają się dostarczać widzom informacji o tym, co dzieje się w Ukrainie w kolejnym tygodniu walk. Ludzie przejęci są losem kobiet i dzieci, które uciekają z ojczyzny. Dziennikarka TVN24 zapowiedziała materiał w serwisie informacyjnym. Emocje wzięły górę.

Dziennikarka TVN24 poruszona nagraniem śpiewającej dziewczynki z Ukrainy

W porannym serwisie TVN24 emitowano materiały dotyczące sytuacji w Ukrainie. Lekarze ze Lwowa apelowali o pomoc. Są wykończeni pracą, brakiem opatrunków, leków przeciwbólowych i innych środków medycznych dla pacjentów. W szpitalu w centrum Kijowa ludzie gromadzą się w piwnicy, która służy teraz za schron. Tylko w Kijowie od początku wojny urodziło się 400 dzieci. Kolejny materiał był jeszcze bardziej poruszający.

"A teraz pokażemy państwu małą dziewczynkę, która zaśpiewa piosenkę, którą zna chyba każda mama - "Mam tę moc", z animacji "Kraina Lodu" - Anna Seremak-Frątczak z trudem dokończyła wypowiedź, powstrzymując łzy.

Na nagraniu widzimy dziewczynkę, która wykonuje przebój z bajki Disneya i dodaje otuchy osobom zgromadzonym w schronie. Poniżej zdjęcie wzruszonej dziennikarki.

Andrzej Zieliński o Polakach i sytuacji w Ukrainie
Andrzej Zieliński o Polakach i sytuacji w Ukrainie
Dziennikarka TVN24 pokazała materiał, na którym dziewczynka śpiewa w schronie.
Materiał w TVN24. Dziennikarka poruszona losem ukraińskich dzieci Dziennikarka TVN24 pokazała materiał, na którym dziewczynka śpiewa w schronie. Źródło: TVN24

Gwiazdy pomagają ukraińskim kobietom i dzieciom

Niewinne dzieci muszą uciekać przed wojną. W Polsce otrzymują pomoc. Ilona Ostrowska nagrała ostatnio scenę podobną do tej z TVN24. Jednak rodzina z relacji aktorki odnalazła schronienie w polskim domu. Gwiazda udostępniła wzruszającą scenę: uchodźcy z Ukrainy w bezpiecznym zaciszu śpiewają ojczyste piosenki.

Znane gwiazdy dają przykład i przygarniają rodziny z Ukrainy. Na ten krok zdecydowali się m.in. Zygmunt Chajzer, Maciej Stuhr, Joanna Jabłczyńska czy Monika Janowska. Rodzina Stuhrów przygarnęła do siebie cztery osoby. Z kolei Julia Kamińska chciała wynająć mieszkanie dla matki z dzieckiem, uciekającej z Ukrainy. Ludzie zaczęli jej odmawiać, ale później nastąpił happy end. Sprawdź tutaj.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor:Kalina Szymankiewicz

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości