Siostra i żona Emiliana Kamińskiego wydały oświadczenie. "Nie wybaczyłby nam"

Emilian Kamiński z żoną i siostrą
Emilian Kamiński z żoną i siostrą
Źródło: MWMEDIA
Justyna Sieńczyłło i Dorota Kamińska w czwartek 29 grudnia wydały wspólne oświadczenie, które pojawiło się na oficjalnej stronie Teatru Kamienica. Panie zapewniły, że zgodnie z wolą Emiliana Kamińskiego zamierzają grać w spektaklach w najbliższych dniach.

26 grudnia w mediach pojawiła się niespodziewana wiadomość. Emilian Kamiński — wybitny polski aktor — zmarł po długiej walce z chorobą. Aktor miał 70 lat i odszedł w otoczeniu rodziny w swoim domu w Józefowie. Dla fanów, a także bliskich aktora był to szok.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Artyści, którzy odeszli w 2022 roku
Polscy artyści, gwiazdy i znane osobistości które odeszły w 2022 roku

Emilian Kamiński nie żyje. Teatr Kamienica wydał oświadczenie

W mediach społecznościowych pojawiło się wiele wspomnień i zdjęć Emiliana Kamińskiego, ponieważ tylko w taki sposób znajomi mogli się z nim pożegnać. Niedługo po tej informacji Teatr Kamienica, którego Emilian Kamiński był założycielem i dyrektorem opublikował na Facebooku oświadczenie informujące o tym, że spektakle, które zostały zaplanowane na najbliższe miesiące, nie ulegną zmianie.

W czwartek 29 grudnia na facebookowym profilu Teatru Kamienica pojawiła się klepsydra Emiliana Kamińskiego z datą oraz miejscem pogrzebu.

"Uroczystości pogrzebowe odbędą się 4 stycznia 2023 r. (środa). Masza święta żałobna zostanie odprawiona o godz. 13:00 w kościele p.w. Św. Karola Boromeusza przy ul. Powązkowskiej 14. Po mszy nastąpi odprowadzenie na Cmentarz Powązkowski Wojskowy — Aleja Zasłużonych" - czytamy.

Justyna Sieńczyłło i Dorota Kamińska we wspólnym oświadczeniu

Niedługo po tym na oficjalnej stronie Teatru Kamienica pojawiło się oświadczenie Doroty Kamińskiej i Justyny Sieńczyłło, czyli siostry i żony Emiliana Kamińskiego. Aktorki zaznaczyły w nim, że mimo żałoby pojawią się na scenie w najbliższych spektaklach.

"W odpowiedzi na zapytania mediów informujemy, iż kierując się szacunkiem do widzów Teatru Kamienica, wystąpimy w spektaklach zaplanowanych na 29, 30 i 31 grudnia. Emilian zawsze wymagał od nas zawodowstwa i uczył, że w jego teatrze to widz jest najważniejszy" - czytamy.

Justyna Sieńczyłło i Dorota Kamińska nie kryły, że jest to dla nich trudny czas, jednak właśnie tego oczekiwałby od nich Emilian Kamiński.

"Nasz mąż i brat swoją scenę traktował z najwyższym profesjonalizmem. Gramy, bo Emilian tego by od nas oczekiwał i nie wybaczyłby nam, gdybyśmy postąpiły inaczej nawet w tak trudnym czasie" - napisały.

Emilian i Dorota Kamińscy
Emilian i Dorota Kamińscy
Emilian i Dorota Kamińscy
Źródło: MWMEDIA
Emilian Kamiński i Justyna Sieńczyłło byli małżeństwem
Emilian Kamiński i Justyna Sieńczyłło byli małżeństwem
Emilian Kamiński i Justyna Sieńczyłło byli małżeństwem
Źródło: PIOTR ANDRZEJCZAK/MWMEDIA

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości