Wnuki Ewy Bem nie pamiętają swojej mamy. "Zawsze będę im o niej opowiadać"

Ewa Bem opowiedziała o wnukach
Ewa Bem
Źródło: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA
Ewa Bem pięć lat temu straciła córkę, która zmarła wskutek choroby nowotworowej. Kobieta osierociła dwójkę dzieci, które, jak przyznaje wokalistka, nie miały okazji dobrze zapamiętać swojej mamy, ponieważ w chwili jej śmierci były jeszcze bardzo małe. Ewa Bem opowiada Tomkowi i Basi o Pameli Bem-Niedziałek, jednak nie porusza trudnych tematów. "Jeszcze tej emocjonalnej książki nie otworzyliśmy do końca" - powiedziała w najnowszym wywiadzie.

Ewa Bem to jedna z najbardziej znanych polskich wokalistek. Chociaż gwiazda święciła niebywałe sukcesy zawodowe, życie prywatne nie było dla niej łaskawe. W 2017 roku straciła córkę. Pamela Bem-Niedziałek zmarła w wieku 39 lat po długiej walce z chorobą nowotworową, osierocając dwójkę dzieci: syna Tomka oraz córeczkę Basię. Wówczas świat Ewy Bem się załamał. Gwiazda całkowicie wycofała się z show-biznesu i zawiesiła swoją karierę muzyczną. Musiały minąć cztery lata, by wokalistka zaczęła mówić o tragedii, jaka spotkała jej rodzinę. W najnowszym wywiadzie powiedziała, że stara się być silna dla wnucząt, które nie pamiętają swojej mamy.

Ewa Bem czule o wnukach. "Są naszym oczkiem w głowie"

Pamela Bem-Niedziałek była dziennikarką, która związała się z kolegą z branży, pracującym dla TVN24 BiS, Janem Niedziałkiem. Para doczekała się dwójki dzieci. Niestety, gdy Tomek i Basia byli jeszcze mali, Pamela Bem-Niedziałek zmarła na nowotwór. Ewa Bem w rozmowie z "VIVĄ!" przyznała, że razem z drugim mężem, Ryszardem Sibilskim, stara się opowiadać wnukom o ich mamie.

"Basia prawie w ogóle nie miała z Pamelą kontaktu, a Tomek jej dobrze nie pamięta. Jednak ich dom jest pełen zdjęć mamy i pamiątek po niej. Dowiadują się, jaką była osobą, jaką kochała muzykę i jakie odbyła podróże. Zawsze będę opowiadać im o mamie. Jeszcze tej emocjonalnej książki nie otworzyliśmy do końca" – mówi artystka.

Wokalistka zapewniła, że maluchy są całym jej światem i uwielbia spędzać z nimi czas. Wnuki gwiazdy pokochał także jej obecny mąż. 

"Ja i mój mąż Ryszard oszaleliśmy na ich punkcie. Każde z nas kocha je na swój sposób, ale są naszym oczkiem w głowie. Wiemy, ile potrzebują czułości, zainteresowania i bliskości. To wszystko dostają przede wszystkim od taty, Marysi, która się nimi opiekuje, od licznej rodziny Janka i od nas" – tłumaczy.

Mateusz Banasiuk przygotowywał się do "Mask Singer" pod okiem komandosa
Mateusz Banasiuk wyjawił, jak wyglądały przygotowania do programu "Mask Singer". Rygor podczas nagrań i rady komendosa były codziennością

Ewa Bem opowiada wnukom o ich zmarłej mamie

Ewa Bem przyznała, że dzieci są jeszcze zbyt małe, by bezpośrednio rozmawiać z nimi o śmierci ich mamy i póki co skupia się na opowiadaniu o tym, jaka Pamela była na co dzień. Zaznaczyła natomiast, że w przyszłości nie będzie unikać tego tematu.

"Opowiem im, jakim ich mama była człowiekiem. A była istotą niecodzienną. Przede wszystkim zawsze była uśmiechnięta. Właściwie niemożliwe jest znalezienie jej zdjęcia, na którym nie śmieje się pełnią swojego pięknego uśmiechu. Była niezwykła pod każdym względem"– wspomina Ewa Bem.

Ewa Bem przypomina, że jej córka zawsze żyła w zgodzie z naturą: była wegetarianką i ekolożką. Dbała też o środowisko zbierając z własnej inicjatywy śmieci, które turyści rozrzucali wokół mazurskich jezior. Kochała ludzi oraz zwierzęta. 

"Słowo daję, była samym dobrem. I była cudowną mamą" – zakończyła wokalistka.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości