Ewa Chodakowska reaguje na skandaliczne słowa o Idze Świątek. Dosadny komentarz

Ewa Chodakowska, Iga Świątek
Ewa Chodakowska, Iga Świątek
Źródło: mwmedia
Ewa Chodakowska nie tylko motywuje Polki do aktywności fizycznej, ale również wspiera je duchowo i porusza w mediach tematy związane z dyskryminacją kobiet na wielu różnych płaszczyznach. Trenerka zareagowała na wypowiedź komentatora sportowego dotyczącą wyglądu Igi Świątek. Gwiazda nie przebierała w słowach.

Ewa Chodakowska przeszła długą drogę i ciężko pracowała na to, aby stać się rozpoznawalna i przemawiać w imieniu innych kobiet. Szkoliła się w Grecji, gdzie poznała męża. Po powrocie do Polski tworzyła blogi o tematyce fitness, występowała jako gość "Dzień dobry TVN". Gwiazda uczy swoje obserwatorki pewności siebie i akceptacji ciała.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

28092023_CHODAKOWSKA_HEJT
Ewa Chodakowska o hejcie
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Ewa Chodakowska o seksistowskiej uwadze na temat Igi Świątek

8 czerwca Iga Świątek po raz czwarty triumfowała w finale Rolanda Garrosa. Mecz Polki komentował dla stacji NBC John McEnroe — legendarny tenisista, niegdyś zawodnik, dziś komentator sportowy. Mężczyzna w trakcie transmisji stwierdził, że Iga Świątek "mogłaby się trochę pomalować" — "powinna to zrobić, bo jej sponsorem jest marka Lancome".

Fani tenisistki zareagowali niemal od razu i oskarżyli komentatora o seksizm.

"Czy gdyby role się odwróciły i mężczyźni cały czas nosili makijaż, to czy McEnroe powiedziałby to samo o Hubim?", "Jak mógł tak powiedzieć?" — czytamy w komentarzach.

Ewa Chodakowska dołączyła do osób, które bronią Igę Świątek. Trenerka fitness jest zbulwersowana słowami tenisisty.

Podporządkowywanie kobiet mężczyznom przechodzi powoli do lamusa. Wizerunek kobiety słabej, podporządkowanej, irracjonalnej upada. Co budzi oczywiście obawy wśród zwolenników patriarchatu
- komentowała w rozmowie z Plejadą.

Gwiazda fitnessu dodała, że według niej takiej oceny wyglądu kobiet dopuszczają się mężczyźni "wytresowani przez patriarchat".

Każdy mężczyzna, wytresowany przez patriarchat, będzie próbował atakować kobietę niezależną i silną. Cóż. Miejsce patriarchatu jest dawno na cmentarzu
- podkreśliła.

Ewa Chodakowska o dyskryminacji kobiet

Ewa Chodakowska nie ma dzieci, ale wciąż jest o nie pytana. Trenerka podkreśliła, że zdecydowała się na świadomą bezdzietność. Gwiazda stała się ambasadorką kobiet, które są dyskryminowane ze względu na to, że nie są zamężne lub nie posiadają potomstwa. Ewa Chodakowska słyszała wiele krzywdzących opinii na swój temat. "Nie jesteś wartościową kobietą" czy "Jesteś wybrakowana" to tylko dwa przykłady w morzu hejtu.

"No cóż! Dobrze, że silna ze mnie babka. Dobrze, że znam swoją wartość i o niej nie stanowi opinia ludzi na mój temat.." - napisała na Instagramie.

Gwiazdę najbardziej boli to, że takie komentarze słyszy od innych kobiet, które powinny być wspierające.

"Nie przypuszczałam, ze można obrazić się na kobietę, tylko dlatego, że NIE JEST/NIE PLANUJE BYĆ MATKĄ. Coś czuję, że nie tylko mnie spotykają takie komentarze..... Skąd przekonanie, że to OBOWIĄZEK? [...] Dlaczego kogoś boli moje wygodne życie?" - zastanawiała się i apelowała o to, aby nie wtrącać się w życie innych.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: mwmedia

podziel się:

Pozostałe wiadomości