Ewa Chodakowska – wiek, wykształcenie, mąż, zawód

Ewa Chodakowska - kim jest?
Ewa Chodakowska - kim jest?
Źródło: JAROSLAW ANRONIAK/MWMEDIA
Ewa Chodakowska to jedna z pierwszych trenerek fitness, która motywowała Polki do zmiany trybu życia i regularnych ćwiczeń. Obecnie skupia wokół siebie tysiące kobiet, które wzajemnie się motywują i chwalą efektami swoich metamorfoz. Prywatnie jest żoną Greka, Lefterisa Kavoukisa.

Ewa Chodakowska – wiek, wykształcenie

Ewa Chodakowska urodziła się w Sanoku w 1982 r. Jest najmłodszym z czworga dzieci, jej rodzice nie spodziewali się kolejnej ciąży, byli już oboje na rencie. Ma dwie siostry oraz brata, z którymi ma bardzo dobre relacje pomimo sporej różnicy wieku - 11, 13 i 7 lat. Chodakowska dobrze wspomina lata dzieciństwa, wychowywała się w domu pełnym miłości i poczucia bezpieczeństwa.

W jednym z wpisów w mediach społecznościowych trenerka napisała, że choć nie żali się często fankom, to sama również doświadcza troski o najbliższych, a los nie jest dla nich łaskawy. Jej mama jest po śmierci klinicznej, tata z kolei choruje od 20 lat. Z kolei jej siostrzenica przeszła dwukrotnie operację guza mózgu. Ewa Chodakowska jest absolwentką Pilates Academy Athens oraz IAFA College Athens.

Ewa Chodakowska – kariera

Jej przygoda z fitnessem zaczęła się w Grecji, gdy Ewa poznała Lefterisa Kavoukisa. Wyjechała tam na wakacje i o 5 rano, prosto po przyjeździe wparowała na plażę, gdzie mieścił się beach bar. Tam spotkała Lefterisa, który był bratem właściciela lokalu. Zaczęli rozmawiać, ale początkowo nic nie zaiskrzyło. Dopiero gdy Ewa przypadkiem zrobiła mu zdjęcie, zauważyła, jakim jest przystojnym mężczyzną. Poczuła wtedy, że spotkała właściwego człowieka - dojrzałego, mądrego i wyjątkowo cierpliwego. I zrozumiała, że chce być taka jak on i pomagać ludziom, wspierać ich, inspirować i motywować jako trener personalny. Postanowiła zacząć studia w Grecji na college’u sportowym. 

Postanowiła wrócić do Polski, miała oszczędności, żeby utrzymać się przez pół roku. Wynajęła mieszkanie i postanowiła rozkręcić swój biznes. Przed powrotem do Polski wysłała programy treningowe do przypadkowych osób, a po swoim przyjeździe udało jej się zgromadzić wokół siebie 15 tys. fanów. Udało jej się dotrzeć dość szybko do szerszego grona odbiorców dzięki łutowi szczęścia, dotarła do naczelnej Shape’a. Wykonała dla niej zadanie niewykonalne, w ciągu doby zgromadziła na fanpage’u Shape’a 2 tys. fanów i w zamian otrzymała szansę wydania swoich planów treningowych na płytach DVD. Wtedy to poprosiła Lefterisa o przeprowadzenie się do Polski i pomoc w działalności tutaj. 

Ewa Chodakowska to jedyna właściwie polska self-made woman, która nie miała żadnych koneksji, bogatego męża czy rodziców, ani rozpoznawalnego nazwiska. Mimo to udało jej się zbudować niezwykle silną i rozpoznawalną markę, wydawać książki, płyty z planami treningowymi, stworzyć dietę pudełkową przeznaczoną dla osób chcących schudnąć i zmienić nawyki żywieniowe, zapraszać na zgrupowania do wspólnych ćwiczeń, występować w telewizji i innych mediach.

Piasek o współpracy z Sewerynem Krajewskim
Płyta „Zimowe piosenki" Andrzeja Piasecznego i Seweryna Krajewskiego jest już platynowa! Panowie spotkali się twórczo już po raz kolejny. Ale płyta „Zimowe piosenki” to pierwszy naprawdę wspólny album Seweryna Krajewskiego i Andrzeja Piasecznego: bo to pierwsza produkcja studyjna na której spotkali się zarówno w charakterze twórców, jak i wykonawców.
Źródło: Co za Tydzień

Ewa Chodakowska – życie prywatne, mąż

Ewa Chodakowska od 2013 r. jest związana z Lefterisem Kavoukisem. Porzucił dla niej Grecję i przyjechał do Polski, gdy Ewa zaczęła rozwijać swoją karierę. Ich rozłąka trwała rok, ale umówili się, że jeśli Ewa będzie zarabiać więcej u siebie, wówczas to on zmieni miejsce zamieszkania. Lefteris jest miłością życia Ewy, jej najlepszym przyjacielem i świetnym doradcą. Para najpierw wzięła ślub cywilny, dopiero potem przyrzekli sobie także miłość w kościele. Do ślubu kościelnego przekonała ich Joanna Przetakiewicz, u której Ewa wystąpiła w pokazie w sukni ślubnej. Zakochani nie mieli czasu na przygotowania, ale Joanna postanowiła ich w tym wyręczyć i zaplanowała całe przyjęcie sama. 

Obecnie Lefteris i Ewa wspólnie prowadzą biznes. Trenerka zajmuje się kontaktem z fanami, na co przeznacza ok. 8-9 godz. dziennie, z kolei jej mąż przygotowuje strategię i plany biznesowe. Lefteris w jednym z wywiadów wyznał, że nie przeszkadzają mu uszczypliwe komentarze, że jest mężem swojej żony, bo to jest dla niego powodem do dumy.

Niedawno Ewa Chodakowska wywołała sporo emocji, deklarując, że nie chce mieć dzieci. Okazało się, że taką decyzję wraz z Lefterisem podjęli jeszcze zanim zdecydowali się na ślub, ustalili, że to nie jest ich droga i oboje świadomie decydują się na to, by spędzić resztę życia we dwoje. Postanowiła podzielić się taką informacją z innymi, bo miała dość odpowiadania na pytania o dziecko. 

Zobacz także:

Autor: Ewa Podleśna-Ślusarczyk

Źródło zdjęcia głównego: JAROSLAW ANRONIAK/MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości