Ewa Wiśniewska i Małgorzata Niemirska po latach zbliżyły się do siebie. Niewiele osób wie o ich pokrewieństwie

Ewa Wiśniewska i Małgorzata Niemirska — siostrzana rywalizacja
Ewa Wiśniewska i Małgorzata Niemirska — siostrzana rywalizacja
Źródło: MW MEDIA
Ewa Wiśniewska i Małgorzata Niemirska to nie tylko znane polskie aktorki, ale również siostry. Panie rzadko pokazywały się razem na różnych wydarzeniach i nie miały też okazji, aby wspólnie pracować. Wiele osób myślało, że ze sobą rywalizują. Jaka jest prawda?

Ewa Wiśniewska jest jedną z najpopularniejszych polskich aktorek. Na koncie ma role w produkcjach takich jak "Ogniem i mieczem", "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz", "Kanał", "Cudzoziemka" czy "Zupa Nic". Małgorzata Niemirska natomiast najbardziej znana jest z roli Lidki Wiśniewskiej z serialu "Czterej pancerni i pies".

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Katarzyna Grabowska w ogniu pytań w cyklu "Jacy rodzice, takie dzieci?"
Katarzyna Grabowska w ogniu pytań w cyklu "Jacy rodzice, takie dzieci?"

Ewa Wiśniewska i Małgorzata Niemirska — relacje

Między siostrami jest pięć lat różnicy. W 1963 r. Ewa Wiśniewska ukończyła warszawską PWST, a sześć lat później tę samą uczelnię ukończyła Małgorzata Niemirska. Ich ojciec był zawodowym skrzypkiem, a mama prawniczką. Mówiło się, że to właśnie po niej Ewa Wiśniewska odziedziczyła urodę.

Ewa Wiśniewska i Małgorzata Niemirska różniły się charakterami. Starsza z sióstr była uważaną za krnąbrną i upartą, a młodsza za grzeczniejszą i bardziej ułożoną.

Ewa Wiśniewska nie wiedziała dokładnie, czym chce się zajmować kiedy będzie dorosła.

"W podstawówce chciałam zostać pediatrą. Później, z racji mojej odwzajemnionej miłości do piłki siatkowej, myślałam o Akademii Wychowania Fizycznego. Miałam też pomysł, żeby studiować na Akademii Sztuk Pięknych, ale szybko mi przeszło. Maturę zdawałam jako 17-latka i rozpoczęłam studia w Akademii Teatralnej w Warszawie. Suma summarum, przestałam uczęszczać na zajęcia w średniej szkole muzycznej, o czym rodzice dowiedzieli się post factum" - mówiła w wywiadzie dla Akpy.

Małgorzata Niemirska była bardziej pochłonięta nauką gry na fortepianie niż jej starsza siostra. Po latach tak mówiła o tym w jednym z wywiadów.

"Muzyka to pierwsze medium, które mnie pochłonęło, i to ją kocham najbardziej. Gdy przygotowuję nową rolę, dobieram dźwięki, które do niej pasują. Nasłuchuję i wczuwam się w postać. A potem tańczę, wyobrażając sobie moją bohaterkę" - mówiła Małgorzata Niemirska.

Kiedy Ewa Wiśniewska była na studiach, jej młodsza siostra dostała rolę w serialu "Czterej pancerni i pies". Mimo że wówczas była bardziej znana od starszej siostry, to rola Lidki ją zaszufladkowała. Jak sama mówiła w jednym z wywiadów, za wszelką cenę chciano doczepić jej łatkę seks-bomby, której Niemirska bardzo nie chciała.

"Aż minęły czasy seksbomby i nie mogłam już grać dzierlatek, a na kobiety bardzo dojrzałe byłam za młoda. Zawsze zresztą tak było, że byłam za młoda albo za stara. Nigdy 'akurat'" - mówiła w wywiadzie dla "Pani".

Wiele osób doszukiwało się rywalizacji między siostrami, o czym one same nigdy nie mówiły. Uważało się, że panie nie mają dobrych relacji, ponieważ konkurują ze sobą na polu zawodowym.

Ewa Wiśniewska i Małgorzata Niemirska zbliżyły się do siebie

Ewa Wiśniewska wyszła za mąż w wieku 19 lat za kolegę ze studiów Roberta Polaka. Małżeństwo doczekało się córki Grażyny. Niestety, ich związek nie przetrwał próby czasu i para rozwiodła się po trzech latach. Kolejnym mężem aktorki był włoski przedsiębiorca, jednak i ten związek zakończył się fiaskiem.

Dopiero po dwóch głośnych rozstaniach Ewa Wiśniewska odnalazła szczęście u boku aktora Krzysztofa Kowalewskiego, z którym zagrała razem w wielu filmach np. w "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz" czy w "Ogniem i mieczem".

Aktorzy byli ze sobą 20 lat, jednak ich związek zakończył się w atmosferze skandalu. Krzysztof Kowalewski porzucił aktorkę, dla młodszej koleżanki z branży — Agnieszki Suchory i od tego czasu Ewa Wiśniewska została sama.

Jej młodsza siostra Małgorzata Niemirska wyszła za mąż za reżysera Andrzeja Makowieckiego, jednak ich związek się rozpadł. Po pewnym czasie aktorka poślubiła aktora Marka Walczewskiego, z którym spędziła 35 lat. W 2009 r. aktor zmarł z powodu choroby, a siostry w tym czasie miały się bardzo do siebie zbliżyć.

Jak podawały media, również opieka nad chorą mamą zmieniła relacje sióstr i od tej pory mogą na sobie polegać. Podczas jubileuszu 50-lecia pracy artystycznej Ewy Wiśniewskiej obie siostry były gospodyniami wieczoru.

Ewa Wiśniewska i Małgorzata Niemirska
Ewa Wiśniewska i Małgorzata Niemirska
Ewa Wiśniewska i Małgorzata Niemirska
Źródło: MWMEDIA

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: MW MEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości