Gdzie spocznie Lisa Marie Presley? To wyjątkowe miejsce dla członków rodziny

Autor:
Dagmara
Olszewska
Lisa Marie Presley

12 stycznia media obiegła tragiczna wiadomość. Lisa Marie Presley, jedyna córka Elvisa Presleya zmarła po tym, jak trafiła do szpitala po zatrzymaniu akcji serca. W światowych mediach pojawiły się już pierwsze informacje o planowanym pochówku i o tym, jak wyglądały ostatnie godziny życia gwiazdy. Jej bliscy mieli podpisać dokument zakazujący resuscytacji.

Lisa Marie Presley została odnaleziona przez swoją gosposię w posiadłości w Calabasas. Zaledwie dwa dni przed śmiercią pojawiła się na gali rozdania Złotych Globów i uhonorowała odtwórcę głównej roli w filmie "Elvis". 

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Zagraniczne osobistości i artyści którzy odeszli w 2022 roku
Zagraniczne osobistości i artyści którzy odeszli w 2022 roku Zagraniczne osobistości i artyści którzy odeszli w 2022 roku

Lisa Marie Presley nie żyje. Podano szczegóły pogrzebu

W czwartkowy wieczór, do szpitala w Los Angeles trafiła Lisa Marie Presley. Powodem było nagłe zatrzymanie akcji serca. W domu gwiazdy był obecny jej pierwszy i zarazem były mąż Danny Keough, który miał podjąć się resuscytacji. Jak podaje portal TMZ, córka Elvisa Presleya miała odzyskać puls jeszcze przed przybyciem karetki. 

Według doniesień serwisu ratownicy powtórzyli czynności medyczne, niestety tuż po przewiezieniu Lisy Marie Presley do szpitala lekarze stwierdzili śmierć mózgu. Gwiazda miała zostać podłączona do aparatury podtrzymującej życie oraz wprowadzona w śpiączkę, a jej stan określano jako krytyczny. Według informatora TMZ to najbliższa rodzina celebrytki podpisała dokument o zakazie podejmowania resuscytacji w przypadku ponownego zatrzymania akcji serca, do czego doszło tego samego dnia. 

12 stycznia 2023 roku była żona Elvisa Presleya i matka Lisy, Priscilla Presley za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowała o jej śmierci. 

Gdzie zostanie pochowana Lisa Marie Presley?

Portal TMZ donosi, że pogrzeb Lisy Marie Presley odbędzie się na terenie Graceland - słynnej posiadłości Elvisa Presleya w Memphis w stanie Tennessee. Spoczywa tam już wielu członków rodziny, w tym sam Elvis Presley, jego rodzice, babcia i wnuk. Córka muzyka ma spocząć tuż obok swojego syna Benjamina, który w 2020 roku popełnił samobójstwo, strzelając sobie w głowę. 

Muzem i miejsce pochówku w posiadłości Elvisa Presleya
Muzem i miejsce pochówku w posiadłości Elvisa Presleya Muzem i miejsce pochówku w posiadłości Elvisa Presleya Źródło: Getty Images

Lisa Marie Presley była jedyną dziedziczką fortuny ojca, która w chwili jego śmierci wynosiła ok. 100 milionów dolarów. W 2020 roku majątek córki Elvisa szacowano na 500 milionów dolarów. Po jej śmierci odziedziczą go prawdopodobnie córki, Riley Keough oraz 14-letnie bliźniaczki Harper i Finley.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images North America

Pozostałe wiadomości