Nie żyje hollywoodzki aktor i kaskader. Zasłynął dzięki roli w horrorze "Halloween"

Autor:
Kamila
Jamrożek
George P. Wilbur nie żyje. Zasłynął dzięki roli w horrorze "Halloween"

Nie żyje amerykański aktor i kaskader George P. Wilbur. Sławę zdobył, wcielając się w postać Michaela Myersa w dwóch częściach horroru "Halloween". Nie podano przyczyny śmierci gwiazdora.

George P. Wilbur zmarł w wieku 81 lat. Połowę życia spędził na planach filmowych jako aktor i kaskader. Był członkiem hollywoodzkiej galerii kaskaderskich sław.

George P. Wilbur nie żyje

Informację o śmierci George'a P. Wilbura przekazał w mediach społecznościowych jego kolega z planu "Halloween" Christopher Durand. Gwiazdor zmarł 1 lutego 2023 roku.

George P. Wilbur zmarł zeszłej nocy. George, byłeś aktorem z klasą, bardzo kochanym. Będzie nam ciebie brakowało. Spoczywaj w pokoju

Do kondolencji dołączył także scenarzysta serii horrorów Daniel Farrands, jednak i on nie podał okoliczności i przyczyny śmierci kolegi.

Bardzo smutne doniesienia o śmierci George'a. Był taką dobrą duszą i ukochanym członkiem rodziny Halloween

Niewiele wiadomo o życiu prywatnym George'a P. Wilbura. Z informacji dostępnych w sieci wynika jedynie, że osierocił on córkę Genę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Player Luty 2023 – filmy, seriale i programy. Jakie nowości i premiery? 
Player Luty 2023 – filmy, seriale i programy. Jakie nowości i premiery? 

George P. Wilbur nie żyje - kim był?

George Peter Wilbur urodził się 6 marca 1941 roku r. w stanie Connecticut w USA. Po odejściu z marynarki pracował na ranczu w Tucson w Arizonie. Karierę filmową rozpoczął w latach 60. jako statysta w filmie "El Dorado". Partnerował w nim aktorowi Johnowi Wayne'owi. Później przeniósł się do Kalifornii, gdzie pracował jako kaskader.

Największą rozpoznawalność George'owi P. Wilburowi przyniosła rola Michaela Myersa w filmach z serii "Halloween". Aktor dwukrotnie wcielił się w legendarnego zamaskowanego zabójcę, znanego również jako "The Shape", czyli "Kształt". Zagrał w filmach "Halloween 4: Powrót Michaela Myersa" oraz "Halloween 6: Przekleństwo Michaela Myersa".

Dla wielu fanów horrorów George P. Wilbur był jednym z najlepszych aktorów, którzy kiedykolwiek nosili maskę przerażającego mordercy. Miłośnicy serii uważają, że czwarta część "Halloween" była najlepszym horrorem z tej serii. Kultowość postaci Michaela Meyersa często wykorzystywali inni twórcy, którzy odnosili się do horroru. Tak np. w serialu animowanym dla dorosłych "Familly Guy" w jeden z odcinków z 2012 roku twórcy wpletli oryginalny materiał z "Halloween" z George’em P. Wilburem. Głowna postać kreskówki Peter Griffin nazywa sequel horroru, w kórym wystapił zmarły niedawno artysta "najlepszym filmem wszech czasów". 

Film "Haloween zabija" zobaczysz w serwisie Player.

Trwająca ponad 40 lat kariera George'a P. Wilbura obejmowała także ponad 100 innych produkcji. W jego filmografii znajdują się także takie tytuły jak "Dynastia", "Magnum", "Ucieczka z Planety Małp" czy "Pogromcy duchów II". Jako kaskader pracował też przy takich produkcjach jak "Szklana pułapka", "Pamięć absolutna", "Kasyno" czy "Spider-Man".

W 2001 roku podczas World Stunt Awards zdobył nominację do nagrody Taurus za sceny kaskaderskie do "Gniewu oceanu" z 2000 roku. Był także członkiem hollywoodzkiej galerii kaskaderskich sław., czyli Hollywood Stuntmen's Hall of Fame.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości