Powstanie kinowa biografia Michaela Jacksona. Króla Popu zagra jego bratanek, fani mają jedną obawę

Autor:
Kamila
Jamrożek
Powstanie film o Michaelu Jacksonie

Jaafar Jackson sportretuje swojego wuja Michaela Jacksona w nadchodzącym filmie biograficznym "Michael" w reżyserii Antoine Fuqua. Zebraliśmy wszystkie informacje na temat tej produkcji. Oto wszystko, co o niej wiemy.

Film "Michael" ma przedstawiać skomplikowaną spuściznę Michaela Jacksona, który stał się Królem Popu. Jak podają twórcy, będzie on pokazywał wszystkie aspekty jego życia, również te mroczne. Fani mają jednak obawy, czy zostaną one ukazane w obiektywny sposób, gdyż w tworzenie produkcji, zaangażowana jest rodzina muzyka.

"Michael" – o czym opowie film?

Zdjęcia do filmu "Michael" rozpocznią się w 2023 roku. Producentem biografii zajmie się Graham King, który ma na koncie film "Bohemian Rhapsody", opowiadający o Freddiem Mercurym. Za scenariusz odpowie John Logan, który odpowiada za sukcesy filmów takich jak "Gladiator", "Skyfall" czy "Spectre". Reżyserem został Antoine Fuqua. Film będzie współprodukowany przez wykonawców majątku Michaela Jacksona oraz Johna Brancę i Johna McClaina, dlatego też wytwórnia nie będzie miała problemów prawnych z dostępem do muzyki gwiazdora.

Jak zapowiadają twórcy, film pokaże życie Michaela Jacksona od czasu jego młodzieńczych występów z Jackson's Five, po solowe sukcesy i problemy prawne związane z oskarżeniami o molestowanie dzieci, a ostatecznie śmierć w 2009 roku, za którą odpowiadało przedawkowanie leku nasennego Propofolu.

Michael Jackson z braćmi
Michael Jackson z braćmi występował w zespole Jackson's Five Michael Jackson z braćmi Źródło: Getty Images

Widzowie w komentarzach pod postem producenta wyrażają ogromną radość, że powstanie film o Królu Popu. Mają jednak jedną obawę. Michael Jackson był kilkukrotnie oskarżany o molestowanie dzieci. Po raz pierwszy w 1993 roku, a następnie 10 lat później. W 2005 roku sąd odrzucił wszystkie zarzuty i muzyk został uniewinniony. Fani boją się jednak, w jaki sposób zostaną w filmie "Michael", w który angażuje się rodzina gwiazdora, przedstawione liczne zarzuty wykorzystywania seksualnego dzieci, które zostały wniesione nawet po jego śmierci.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Propozycje HBO Max

"Wszystko o moim starym". Robert De Niro o graniu w komediach
"Wszystko o moim starym". Robert De Niro o graniu w komediach"Co Za Tydzień"
wideo 2/13

Bratanek zagra Michaela Jacksona – kim jest Jaafar Jackson?

"Michael" będzie pierwszą dużą rolą filmową Jaafara Jacksona, drugiego najmłodszego syna autora piosenek, producenta i członka Jackson's Five, Jermaine'a Jacksona, którego bratem był Michael Jackson.

Jaafar uosabia mojego syna. To takie cudowne widzieć go kontynuującego dziedzictwo Michaela w dziedzinie rozrywki i muzyki

 Jaafar Jackson zagra Michaela Jacksona
Jaafar Jackson zagra Michaela Jacksona - podobni? Jaafar Jackson zagra Michaela Jacksona Źródło: Getty Images

Producent Graham King stwierdził, że zarządził ogólnoświatowe poszukiwania aktora, który będzie portretował Michaela Jacksona i nikt nie zachwycił go tak, jak Jaafar Jackson.

Spotkałem Jaafara ponad dwa lata temu i byłem zdumiony sposobem, w jaki sposób uosabia ducha i osobowość Michaela. To było coś tak potężnego, że nawet po przeprowadzeniu ogólnoświatowych poszukiwań, było jasne, że on jest jedyną osobą, która może podjąć się tej roli. Jestem bardzo podekscytowany, że wszedł na pokład, aby sportretować swojego wujka i nie mogę się doczekać, aż świat zobaczy go na dużym ekranie jako Michaela Jacksona

Reżyser Antoine Fuqua, który ma na koncie filmy takie jak "Olimp w ogniu" czy "Nazywam się: Muhammad Ali", dodał, że Jaffar niesamowicie naśladuje swojego wuja.

To niesamowicie ekscytujące obserwować, jak Jaafar ożywia Michaela. "Było takie duchowe połączenie, kiedy po raz pierwszy spotkałem Jaafara, który ma naturalną zdolność do naśladowania Michaela i tak wspaniałą chemię z kamerą". 

 Jaafar Jackson w figurami woskowymi Michaela Jacksona
Jaafar Jackson w figurami woskowymi Michaela Jacksona Jaafar Jackson w figurami woskowymi Michaela Jacksona Źródło: Getty Images

Filmy dokumentalne o Michaelu Jacksonie w Playerze

Zanim do kin trafi filmowa biografia Michaela Jacksona, zachęcamy was do zajrzenia do serwisu Player. Znajdziecie tam dwa bardzo ciekawe dokumenty pokazujące życie muzyka z różnych stron.

"Leaving Neverland: Ciemna strona Michaela Jacksona" (2019)

Leaving Neverland to dwuczęściowy film dokumentalny z 2019 roku. Dwaj mężczyźni, którzy w dzieciństwie przyjaźnili się z Michaelem Jacksonem, opowiadają swoje historie. W 1993 roku pojawiły się pod jego adresem oskarżenia o wykorzystywanie seksualne młodych chłopców. Wielu nie mogło uwierzyć, że Król Popu mógł dopuścić się takich czynów. Twórcy ukazują relację chłopców z muzykiem i badają skomplikowane uczucia obu mężczyzn do gwiazdy popu.

"Michael Jackson: Sztuka kłamstwa" (2009)

Dokument pokazuje, jak prywatne życie Michaela Jacksona niszczyły zarzuty o molestowanie seksualne dzieci, które skutecznie odrzucał. Eksperci od mowy ciała i psychologowie zastanawiają się, czy artysta oszukiwał przed kamerami.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości