Gordon Ramsay padł ofiarą "squattingu". Jeden z jego lokali jest okupowany

Gordon Ramsay
Gordon Ramsay
Źródło: Getty Images
Gordon Ramsay to jeden z tych kucharzy, których na całym świecie przedstawiać nie trzeba. Jego potrawy docenili najwięksi krytycy kulinarni na globie. Wiele osób uważa jednak, że jego ostre podejście do pracowników nie powinno być społecznie akceptowalne. Teraz okazało się, że padł ofiarą "squattingu". Jeden z jego lokali został przejęty.

Niedawno o życiu Gordona Ramsaya było głośno ze względu na to, że doczekał się narodzin szóstego dziecka. Teraz jednak wzrok wielu osób skierowany jest na tym, co związane z jego zawodem. Grupa osób wtargnęła bowiem do jego lokalu i .... postanowiła się zabarykadować.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Aleksandra Czajkowska i Zuzanna Bernat
Zuzanna Bernat w ogniu pytań w cyklu "Jacy rodzice, takie dzieci?"
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Gordon Ramsay ofiarą "squattingu"

Termin "squatting" wywodzi się od angielskiego słowa "squat", co odnosi się do zajmowania opuszczonych nieruchomości, które zdają się być zapomniane przez właścicieli. Termin ten dotyczy osób, które bezprawnie wkraczają do budynków i zamieszkują je jak własne. Gordon Ramsay doświadczył problemu z dzikimi lokatorami, którzy przejęli jeden z wynajmowanych przez niego lokali w Wielkiej Brytanii. Restaurator wynajmujący lokal otrzymał od nich specjalną wiadomość umieszczoną na drzwiach.

"W przypadku próby wejścia z użyciem przemocy lub groźby użycia przemocy zostanie wszczęte postępowanie karne. Możesz otrzymać wyrok do sześciu miesięcy pozbawienia wolności i/lub grzywnę w wysokości do 5000 funtów" - podkreślili na kartce papieru, jak przekazuje "The Guardian".

Właścicielem budynku, o którym mowa jest reżyser, Gary Love. Według informacji zawartych w brukowcach władze zostały już poinformowane o incydencie.

"Policja przekazała w oświadczeniu, że została poinformowana o squattersach w nieużywanej nieruchomości w Parkway, Regent's Park, NW1 w środę 10 kwietnia. Jest to sprawa cywilna, więc policja nie pojawiła się na miejscu" - czytamy w oświadczeniach zagranicznej prasy.

Według prawa obowiązującego na terenie Anglii, jeśli lokatorzy pozostaną w nieruchomości przez 10 lat, będą mogli ubiegać się o status właścicieli lokalu.

Gordon Ramsay powitał na świecie 6. dziecko

Gordon Ramsay od wielu lat jest związany z Taną Ramsay. Małżeństwo doczekało się 6 dzieci. Najmłodsze z nich przyszło na świat 11 listopada 2023 roku.

"Cóż za niesamowity prezent urodzinowy! Powitajcie Jessego Jamesa Ramsaya. 3 chłopców, 3 dziewczynki… Zrobione!" - napisał na Instagramie 57-letni kucharz, przedstawiając światu najmłodszego synka.

Co ciekawe, najmłodsze z dzieci, podobnie jak starsze rodzeństwo, nie będzie miało dostępu do majątku swojego ojca. Pomimo że rodzina Ramsayów zgromadziła znaczne bogactwo, Gordon Ramsay nie rozpieszcza pociech. Ustanowił zasady, zgodnie z którymi każde z dzieci otrzymuje tylko skromne kieszonkowe, które muszą wykorzystać na pokrycie codziennych kosztów, takich jak opłata za telefon czy bilety komunikacji miejskiej. Gordon Ramsay planuje również wspomóc zakup mieszkania dla każdego z jego dzieci, ale podkreśla, że nie zamierza przekazać im ogromnych sum pieniędzy po swojej śmierci, argumentując, że mogłoby to niekorzystnie wpłynąć na ich charakter.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości